Znaczenie imienia Remigiusz

Remigiusz ma niezwykłą i zaskakującą naturę. Posiada dwa oblicza, z których dominuje spokojne oraz flegmatyczne podejście do obowiązków. W sytuacjach kryzysowych pokazuje pazur, chwyta za ster i wyprowadza okręt na bezpieczne wody. Posiłkuje się wrodzonym sprytem, intuicją oraz sporą inteligencją. Nie lubi mimo to systematycznie się uczyć. Sam stanowi o swoim losie, zdecydowanie nie ulegając wpływom. Posiada wiele wrażliwości i nieśmiałą naturę ale skrywa je pod płaszczem towarzyskiego jegomościa. Kocha dobrą kuchnię, doborowe towarzystwo i wygodne życie. Jego uczucia otaczają łagodnością oraz paraliżują.

Pochodzenie imienia Remigiusz

Remigiusz to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa remigium (wiosło) i oznacza mężczyznę wyrabiającego wiosła.

Rodzina i miłość

Ta dwoista i zaskakująca natura podoba się kobietom. Remigiusz na brak powodzenia zatem nie narzeka. Nie jest jednak z początku stały w miłości i niechętnie zakłada rodzinę. Musi się wyszumieć oraz odpowiednio skosztować wolności. Stara się nad wszystkim zapanować a pomysłów mu nie brak. Dlatego w młodości ciężko spotkać go dwa razy w tym samym miejscu. Kiedy osiąga dojrzałość do małżeństwa, podczas wyboru partnerki kieruje się głównie jej umiejętnościami kulinarnymi. Zakładając rodzinę nie zapomina o wygodzie oraz otwartości na życie towarzyskie. Dla swej partnerki jest kochającym tyranem, którego uczucia otaczają łagodnością, ale zarazem paraliżują. Żona Remigiusza prawdopodobnie wiecznie będzie się zastanawiać na tym, czy poślubił ją z miłości, z łakomstwa czy dla wygody.

Imieniny Remigiusza

Remigiusz imieniny obchodzi 19 stycznia, 20 marca, 1, 28 października.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Remigiusza jest 1 października.

Życie towarzyskie

Remigiusz to król życia towarzyskiego. Kocha dobrą kuchnię, obraca się w doborowym towarzystwie i ceni wszelakie wygody. Najczęściej postrzegany jest jako spokojny i zrównoważony flegmatyk, potrafi jednak pokazać pazur. Zmienia się nie do poznania i zaskakuje swym zdecydowanym działaniem oraz werwą. Organizowanie przyjęć stanowi dla niego źródło nieprzemijalnej radości, ponieważ przyjaźń i jedzenie traktuje jako równie istotne sprawy w życiu. Trudno uwierzyć, że pod powłoką ciekawego świata kryje się wrażliwy, nieśmiały i skłonny do zamykania się w sobie mężczyzna. Ma dość dziwaczny charakter, ale nie da się go nie lubić.

Praca i kariera zawodowa

Ponieważ Remigiusz nie lubi komplikować sobie życia, raczej nie ulega wpływom oraz emocjom podczas realizacji przedsięwzięć. To pan swojego losu, który stara się panować nad sytuacją i trzymać rękę na pulsie. Ma niestety skłonność do zbytniego odwlekania działań w czasie. Chyba że sytuacja staje się już kryzysowa. Potrafi wtedy walczyć jak lew. Musi być jednak naprawdę niedobrze aby to on chwycił za ster i pokazał, że stać go na wielkie czyny. Remigiusza ogólnie bowiem charakteryzuje spryt, intuicja, doświadczenie oraz inteligencja, chociaż nie lubi uczyć się systematycznie. Niemniej ostatecznie osiąga całkiem przyzwoite wyniki oraz sukces. Z początku miewa problemy z wyborem zawodu.

Predyspozycje zawodowe

Remigiusz posiada predyspozycje do bycia politykiem, biznesmenem, ekonomistą i handlowcem.

Patroni Remigiusza

Św. Remigiusz (436-530) – biskup Reims. Ochrzcił króla Franków Chlodwiga czym zapoczątkował chrystianizację Francji. Miało to miejsce w Boże Narodzenie 496 roku i jest to oficjalna data chrztu Francji, która została pierwszym chrześcijańskim krajem na Zachodzie.

Odmiany i zdrobnienia imienia Remigiusz

Remcio, Remciu, Remek, Remigiuszek, Remik, Remiś, Remko, Remulek, Remunio, Remuś

Formy obcojęzyczne

Remy (ang.), Rémi, Rémy (fr.), Remeis, Rehm, Remigius (niem.), Remigije, Remo (połud.-słow).

Nazwiska pochodzące od imienia Remigiusz

Remisiewicz, Remiszewski

Znani imiennicy

Remigiusz Jankowski – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny
Remigiusz Kwiatkowski – poeta i dziennikarz
Remigiusz Sobociński – piłkarz

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.