Znaczenie imienia Hubert

Hubert to uczuciowy flegmatyk. Jest cierpliwy, uparty, czasem działa skrycie, ale w końcu dochodzi do celu, i to się liczy. Nie jest typem lubiącym rywalizację, ale na dłuższą metę góruje nad innymi. Lubi przy tym aktywnie uczestniczyć w życiu świata. To odważny mężczyzna, który nie zraża się szybko i postępuje zgodnie z zasadami etyki oraz logiki. Jest lubiany i szanowany, ale sam nigdy się nie wywyższa i rzadko kiedy błyszczy w towarzystwie. Nie lubi skupiać na sobie uwagi. Zdarza mu się być nawet nieśmiałym. W kontaktach ze znajomymi pozostaje pogodny, przyjacielski i uczciwi. W miłości jest czuły i wyważony. Nie jest wylewny w uczuciach, ani waleczny, rodzina jest dla niego jednak bardzo ważna.

Pochodzenie imienia Hubert

Hubert jest to imię pochodzenia staroniemieckiego, od słów hugu (duch, dowcip) i beracht (jaśniejący, błyszczący). Oznacza osobę, którą charakteryzuje bystry umysł i poczucie humoru.

Rodzina i miłość

Jest wspaniałym mężem – wyważonym i czułym. Jego moralność jest również bez zarzutu, wobec czego zawsze można na nim polegać. Lubi dobrobyt, dlatego dąży do zapewnienia go rodzinie. Nie jest wylewny w uczuciach, ani waleczny – to opanowany flegmatyk. Rodzina jednakże jest dla niego bardzo ważna. Ceni tradycje i rytuały – dba o zachowywanie wartości. Podąża w życiu prostą drogą, więc jego wybranka nie będzie musiała się o niego martwić. Z Hubertem zyskać można stabilność i spokój. Sam poszukuje żony gospodarnej, przy której będzie mógł odpocząć i nabrać sił – dąży do zapewnienia rodzinie wygód.

Imieniny Huberta

Hubert imieniny obchodzi 3 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Huberta jest 3 listopada.

Życie towarzyskie

Hubert aktywnie uczestniczy w tym, co się wokół niego dzieje. Jest lubiany i szanowany. Pomimo wielu zalet i wyraźnie wyższego poziomu intelektualnego – nie błyszczy w towarzystwie i nie wywyższa się. Nie lubi skupiać na sobie uwagi. To spokojny mężczyzna, któremu zdarza się być nieśmiałym, ale zawsze jest pogodny, przyjacielski i uczciwy. Jest także bardzo obiektywny. Znajomi cenią go za poczucie humoru i wyznawane zasady, zgodne z ogólną etyką. Nawet gdy Hubert miewa zły humor – nie trwa to długo.

Praca i kariera zawodowa

Nieuległy i uparty – cierpliwie, chociaż niezwykle powoli, podąża ku obranemu celowi. Hubert nie jest typem lubiącym rywalizację, ale na dłuższą metę po prostu góruje nad innymi. Przychodzi mu to z naturalną swobodą. Niestety nie zawsze wystarcza mu czasu, aby doprowadzić do końca swe działania. Za bardzo zagłębia się we wszystkie możliwe drogi rozwiązania, a wystarczyłoby, aby zaufał intuicji. Huberta pociągają zajęcia wymagające stałego, umiarkowanego wysiłku i dające wyraźne rezultaty. Często daje się wciągnąć w przedsięwzięcia, którym nie może niestety podołać. Potrafi jednak wyciągać błędy ze swoich niepowodzeń i nie zraża się porażkami. Wybiera najczęściej zawody wymagające systematycznej pracy i podporządkowania się obowiązującym rygorom. Dzięki swej pracowitości odnosi sukces.

Predyspozycje zawodowe

Hubertowi najbardziej odpowiadają takie zawody, w których wymagana jest systematyczna praca i podporządkowanie się obowiązującym rygorom.

Patroni Huberta

Św. Hubert – biskup Leodium. Wcześniej był rycerzem. Nawrócił się w czasie polowania, gdy spotkał jelenia z krzyżem jaśniejącym między rogami. Patron myśliwych i leśników. Chroni przed epilepsją.

Odmiany i zdrobnienia imienia Hubert

Bercik, Bertuś, Hubercik

Formy obcojęzyczne

Hubertus (łac.), Uvertos (gr.), Hubert (ogólnie przyj. forma), Hobart (ang.), Hubertus, Hugbert, Huprecht (niem.), Huberto (hiszp.), Uberto, Oberto (wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Hubert

Huber, Huberk, Huberski, Hupert

Znani imiennicy

Hubert Skrzypczak – bokser
Hubert Urbański – aktor, dziennikarz i prezenter telewizyjny
Hubert Wagner – trener siatkówki

Przysłowia i powiedzonka

Kiedy swego czasu goły las nastaje, święty Hubert z lasu cały obiad daje.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.