Znaczenie imienia Lucyna

Lucyna ceni swobodę myśli i wypowiedzi. Jest również bardzo tolerancyjna wobec ludzi. Cechują ją ponadto zdecydowanie i pewność w działaniu. Stara się być oryginalna, dlatego nieraz uważana jest za dziwaczkę. Czasami bywa uparta i zarozumiała, co utrudnia jej nieco kontakty z otoczeniem. Ogólnie jest jednak osobą nieśmiałą i skrytą – nie lubi mówić o sobie. Za to najwięcej satysfakcji daje jej wysłuchiwanie innych i możliwość niesienia pomocy. Potrzebuje w życiu misji do spełnienia, dlatego angażuje się w pracę i jest ambitna w swych dążeniach. Do uczuć i miłości podchodzi bardzo poważnie. Nie uznaje flirtów. Jest kobietą bardzo zmysłową i czułą, ale nie zapomina się i zawsze kieruje rozsądkiem.

Pochodzenie imienia Lucyna

Lucyna jest to imię pochodzenia łacińskiego od słowa Lucjusz, czyli Lucjan, a znaczy tyle co osoba należąca do Lucjana.

Rodzina i miłość

Lucyna jest kobietą stałą w uczuciach i nie cierpiącą flirtów. Miłość traktuje bardzo poważnie i nie lubi igrać z niczyimi uczuciami. Tego samego oczekuje od napotkanych mężczyzn, zwłaszcza tych adorujących ją. Jest nad to kobietą zmysłową i czułą, ale kierująca się rozsądkiem. W jej życiu wszystko jest poukładane i zaplanowane. Zdecydowanie stworzono ją do bycia strażniczką domowego ogniska, wierną i oddaną żoną oraz cudowną matką. Chęć poświęcania siebie dla innych sprawia, iż jej rodzinie niczego nie zabraknie – a przede wszystkim kochającej opiekunki.

Imieniny Lucyny

Lucyna imieniny obchodzi 30 czerwca, 17, 26 października.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Lucyny jest 30 czerwca.

Życie towarzyskie

Rzeczowa i przebojowa w pracy – na co dzień natomiast nieśmiała i skryta. Bywa za to bardzo tolerancyjna i chętnie poświęca się i swój czas dla znajomych. Każdy znajdzie w niej niezastąpioną pocieszycielkę i doradczynię. Dla każdego ma ciepły i przyjazny uśmiech. Lucynę zazwyczaj lubią wszyscy, ponieważ jest życzliwą i pełną życia kobietą. Niestety czasem przeważa w niej natura choleryczki – temperament, upór i pobudliwość. Bywa nieznośna i dziwaczna. Warto jednak pamiętać o jej prawdziwym powołaniu i tym, co sprawia jej najwięcej radości – o nieprzepartej chęci niesienia pomocy potrzebującym.

Praca i kariera zawodowa

Zdecydowanie i pewność w działaniu to cechy charakterystyczne Lucyny. Do tego jest to pracownik zdyscyplinowany i przestrzegający etyki zawodowej. Nierzadko charakteryzuje ją ambicja, pracowitość i duża wiedza. Czasami bywa bardzo uparta i zarozumiała, co utrudnia jej kontakty ze współpracownikami. Najwięcej satysfakcji sprawia jej jednak możliwość niesienia pomocy innym. Potrzebuje w życiu misji do spełnienia, aby nie stracić pewności siebie. Świetnie odnajdzie się w zawodach związanych z medycyną lub pedagogiką. Możliwe także, iż wybierze karierę naukową bądź założy własny biznes.

Predyspozycje zawodowe

Lucyna spełni się jako pedagog, lekarz, pielęgniarka, pracownik naukowy.

Patroni Lucyny

Święta Lucyna – żyła w I wieku, za czasów Nerona. Zajmowała się uwięzionymi chrześcijanami, a ciała zmarłych grzebała w katakumbach.

Odmiany i zdrobnienia imienia Lucyna

Lucia, Lucynka, Ludka, Lusia, Lutka

Formy obcojęzyczne

Lucjola, Lucylla, Lucja

Nazwiska pochodzące od imienia Lucyna

Luciński, Ludkiewicz, Lutkiewicz, Lutkowski

Znani imiennicy

Lucyna Ćwierczakiewiczowa (1829-1901) – autorka pierwszych książek kucharskich
Lucyna Messal (1886-1953) – śpiewaczka operowa
Lucyna Winnicka – aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.