Znaczenie imienia Liliana

Liliana to niezwykła kobieta o dwoistej naturze. Podejmuje ryzykowne wyzwania i nie boi się porażek. Potrafi wiele znieść. Jest obowiązkowa i zorganizowana, mimo to nie dotrzymuje słowa. Gdy sięgnie po władzę, może wysługiwać się ludźmi. To bezlitosna obserwatorka oraz wścibska znajoma. Posiada jednak wyjątkowe wyczucie ludzi i idealnie ich dobiera. Skłonna jest do oszustw oraz przywłaszczania sobie cudzych pomysłów. Inteligencja góruje u niej nad kreatywnością. Nie cieszy się sympatią otoczenia, wysoko zadziera głowę i wieje od niej chłodem. Typowa introwertyczka. Czuła i kochająca ale nie potrafi tego okazać.

Pochodzenie imienia Liliana

Liliana to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzące się od słowa lilium (lilia). Określa ono kobietę piękną, czystą, białą jak kwiat lilii.

Rodzina i miłość

Liliana jest czułą kobietą, która bardzo potrzebuje bliskości i ciepła drugiej osoby. Niestety dwoistość jej charakteru nie pozwala się jej do tego przyznać i rzucić się w ramiona tych, których kocha. Często hamuje się i zachowuje wstrzemięźliwość, spychając uczucia na dalszy plan. W otoczeniu przez całe życie budzi najwyższe namiętności bądź ostre słowa krytyki. Rodzinie daje odczuć chłód, który dominuje nad jej sposobem bycia. Nie ma ciepłego kontaktu z bliskimi, mimo iż bardzo tego pragnie. Stara się to zrekompensować troską o dobra materialne. Dla partnera często staje się niedostępną pięknością, a przez swą ogólną dwulicowość traci nieraz zaufanie. Zazwyczaj zamyka się w sobie i trzyma na uboczu, ponieważ nie potrafi w pełni otworzyć serca i wypowiedzieć tego, co czuje. Można być jednak pewnym jej zaangażowania, szczerości i oddania w związku, chociaż nie łatwo się do tego przekonać.

Imieniny Liliany

Liliana imieniny obchodzi 14 lutego, 30 kwietnia, 8, 27 lipca, 3, 4, 25 września, 19 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Liliany jest 27 lipca.

Życie towarzyskie

Bezlitosna obserwatorka, nieraz wścibska, ale za to posiadająca idealne wyczucie ludzi. Liliana dzięki swej intuicji potrafi dobrze dobierać własnych znajomych, zapoznawać ze sobą innych, a także ich swatać. Niestety nie cieszy się nadmiarem sympatii otoczenia, ponieważ wysoko zadziera głowę, lubi rozkazywać i jest przepełniona majestatycznym chłodem. Posiada niecodzienne opanowanie, nie ulega żadnym wpływom i nie zdradza swoich sekretów. To typowa introwertyczka, która nieraz zbija z tropu dwuznacznym zachowaniem. Czasem bywa postrzegana jako pusta i zarozumiała dziewczyna. Jest to dla niej krzywdzące, ale sama otacza się taką aurą. Nie ufa ludziom i nie lubi nikomu się tłumaczyć, dlatego mało kto ją tak naprawdę dobrze zna. O swoje walczy głównie słowem, ale ze spokojem lwicy, i rozwlekając reakcje w czasie. Bywa tym samym bardzo niebezpieczna dla nieprzyjaciół.

Praca i kariera zawodowa

Posiadaczka licznych trofeów, która nie boi się wyzwań. Jest odporna na największe porażki. Liliana to niezwykła kobieta, ale o dwoistej naturze. Potrafi być obowiązkowa i zorganizowana, a mimo to nie dotrzymuje obietnic i nie zawsze robi to, o czym mówi. Z reguły nie mówi też tego, co naprawdę myśli. Jest wybitną przywódczynią, która z łatwością przekonuje innych do swoich racji, ale ma tendencję do wysługiwania się ludźmi. Dzięki sprytowi oraz odwadze potrafi zapanować nad każdą sytuacją. Idealnie dostosowuje się do warunków i nie poddaje nawet, gdy jest jej ciężko. Skłonna jest przy tym do oszustw oraz blefowania, najczęściej tuszując w ten sposób brak własnej kreatywności i przywłaszczanie sobie cudzych pomysłów.

Predyspozycje zawodowe

Liliana sprawdzi się zarówno jako architekt lub bizneswoman jak i w zawodach związanych ze sztukami plastycznymi i historią sztuki.

Patroni Liliany

Św. Liliosa z Kordoby – mieszkała z mężem pośród muzułmańskiej większości. Dla bezpieczeństwa nie okazywali oznak wiary chrześcijańskiej. Pod wpływem opowieści przyjaciela o chłostanym rózgami i obwożonym po mieście na ośle chrześcijaninie, postanowili wyjść z ukrycia. Wraz z przyjaciółmi oraz młodym mnichem wyszli na ulice Kordoby, mężczyźni z krzyżami w ręku a kobiety z odsłoniętą głową. Wszystkich aresztowano i ścięto na rynku miasta. Był to 852 rok.

Odmiany i zdrobnienia imienia Liliana

Lilianeczka, Lilianka, Lilianusia, Lila, Lili, Lilka

Formy obcojęzyczne

Liliana (łac., hiszp.), Lillian, Lilyan, Lily, Liliane (ang.), Lilli, Lili (niem.), Lilian (fr.), Lilia (wł.), Liljana (ros.), Lilijana, Ljiljana (połud.-słow.)

Nazwiska pochodzące od imienia Liliana

Lilewicz, Lilejka, Lilik, Lilis, Lilko, Lilkus

Znani imiennicy

Liliana Fabisińska – pisarka
Liliana Komorowska – aktorka
Liliana Leszner – szachistka
Liliana Urbańska – piosenkarka
Liliana Zagacka – lekkoatletka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.