Znaczenie imienia Lidia

Lidia to kobieta nieugięta i nie do zdarcia. Bardzo pracowita, będąca w ciągłym ruchu. Jest dość ekstrawagancka i uwielbia tworzyć. Nie stara się jednak wyróżniać, bardziej ceni sobie spokój oraz równowagę. Działa nieszablonowo, a trudności jej nie zrażają. Radzi sobie z najtrudniejszymi sprawami i wybrnie z każdej kłopotliwej sytuacji. Można na nią liczyć. Chętnie pomaga, jest ciepłą i życzliwą osobą obdarzoną zaskakującą intuicją. Szybko i trafnie ocenia ludzi. Cieszy się każdą chwilą życia, zarażając innych swą energią. Podbija serca i najczęściej je łamie. To bardzo kobieca i kokieteryjna ryzykantka.

Pochodzenie imienia Lidia

Lidia to imię żeńskie pochodzenia grecko-łacińskiego i oznaczające kobietę pochodzącą z krainy Lidia położonej nad Morzem Egejskim.

Rodzina i miłość

Lidia pragnie żyć pełną piersią i gotowa jest popełnić przy tym wiele nieostrożności. To ryzykantka. Nie łatwo ją uchwycić i zdobyć. A potrafi niejednemu zawrócić w głowie. Podbija serca płci przeciwnej i najczęściej je łamie. Jest bardzo kobieca, kokieteryjna oraz zmysłowa. Posiada ogromne pokłady miłości, czułości i poświęcenia, ale nie potrafi tego okazać. Większą wagę przykłada do wyrwania się z monotonnej, codziennej egzystencji i przeżycia bulwersujących przygód. To nietypowa i pociągająca mieszanka wybuchowości z namiętnością. Poważnie traktuje zobowiązania, dlatego długo ich unika i nie spieszy się z założeniem rodziny. Jeśli ostatecznie się ustatkuje, staje się wierną oraz oddaną żoną, jednak bardzo zaborczą. Zazwyczaj posiada niewiele dzieci i nie poświęca się ich wychowywaniu.

Imieniny Lidii

Lidia imieniny obchodzi 27 marca, 13 lipca, 3 sierpnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Lidii jest 3 sierpnia.

Życie towarzyskie

Na Lidię można zawsze liczyć. Chętnie pomaga innym i posiada skłonności do filantropii. Jest osobą ciepłą oraz życzliwą, ale nie daje się wykorzystywać i długo pamięta krzywdy. Zaskakująca wrodzona intuicja pozwala jej niewiarygodnie prędko i trafnie oceniać ludzi. Jest też bardzo towarzyska i lubi podejmować gości u siebie. Zwykle wystawnie. Ogólnie to dość ekstrawagancka kobieta. Interesuje się modą, ale jej nowinki wykorzystuje raczej niesztampowo, zaskakując swymi kreacjami. Dla przyjaciół stanowi wyrocznię w tym temacie, jak i istotne wsparcie w dziedzinie wystroju wnętrz. Jest ceniona oraz lubiana. Zaraża innych energią i pomysłowością. Potrafi cieszyć się chwilą oraz podejmować ryzyko przygody.

Praca i kariera zawodowa

Lidia to kobieta niezłomna, o niezwykłym samozaparciu i niewyczerpanej energii życiowej. Jest bardzo pracowita i nieustannie coś tworzy. Posiada mimo to zrównoważony charakter i nie lubi się wyróżniać. Zdecydowanie stroni od rozgłosu. Raczej po cichu buduje swój sukces, pilnie wywiązując się z powierzanych jej zadań. Zawsze osiąga zamierzony cel. Potrafi rozgryźć najtrudniejsze zagadki i wykonać niemożliwe zadania. Działa nieszablonowo i nie przejmuje się napotykanymi przeszkodami. Potrzebuje bowiem wyzwań oraz wielkich przedsięwzięć jak powietrza. Wybrnie z każdej kłopotliwej sytuacji.

Predyspozycje zawodowe

Lidia świetnie poradzi sobie jako aktorka, piosenkarka, sekretarka albo asystentka.

Patroni Lidii

Św. Lidia z Tiatyry – pochodziła z miasta Tiatyra w Lidii. Ochrzczona przez św. Pawła, którego gościła pod swym dachem podczas jego misji apostolskiej w Lidii. Słynęła z pobożności i gorliwości w szerzeniu wiary chrześcijańskiej.

Odmiany i zdrobnienia imienia Lidia

Lideczka, Lideńka, Lidka, Lidunia, Lidusia, Liduszka, Liduś, Lidzia

Formy obcojęzyczne

Lydia (ogólnie przyjęta forma), Lydie (fr.), Lidija (połud.-słow.).

Nazwiska pochodzące od imienia Lidia

Lidacki, Lidiak, Lidkiewicz, Lidziak, Lidziewicz

Znani imiennicy

Lidia Czarska – pisarka
Lidia Grychtołówna – pianistka
Lidia Kmitowa – skrzypaczka
Lidia Korsakówna – aktorka
Lidia Książkiewicz – pianistka i organistka
Lidia Litwiak – pilotka
Lidia Wysocka – aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Liczne trofea lubi Lidia, na mężczyzn więc zastawia sidła.
Chłopcy twierdzą, że Lidka jest urocza i niebrzydka.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.