Znaczenie imienia Laura

Laura jest zarazem pełna zapału i flegmatyczna, a jej główną zaletą jest umiejętność rozwiązywania w parę minut każdego problemu. Jest bardzo zaradna, żyje w nadzwyczajnym tempie i nie może usiedzieć w miejscu. Jednocześnie o wiele bardziej ufa swoim przemyśleniom niż intuicji – nie jest impulsywna. Nie lubi przebywać na uboczu ani żyć w cieniu. To niezwykle kontaktowa, wesoła i sympatyczna kobieta. Bywa jednak bardzo krytyczna wobec cudzych słabostek i wad, do wszystkiego podchodzi z dużą rezerwą. Chciałaby natomiast, żeby ludzie ją podziwiali i stawiali za wzór. Posiada bardzo wysokie poczucie własnej wartości. Ma jednak wielkie serce i chętnie wysłucha oraz pocieszy każdego.

Pochodzenie imienia Laura

Laura jest to imię pochodzenia łacińskiego od słowa laur, co znaczy wawrzyn.

Rodzina i miłość

Laura w całym tym swoim szaleństwie i temperamencie jest bardzo zmysłowa. Żyje szybko i intensywnie – równie silnie angażując się uczuciowo. Pragnie i poszukuje miłości. W swych licznych podróżach i przygodach nie jedno serce już złamała i nie raz cierpiała sama, ponieważ Laura bardzo szybko się zakochuje. Potrafi przy tym odgrywać emocje jak nikt i manipulować uczuciami innych. Jeśli kogoś pokocha – nie odpuszcza! Sieje zamęt, narzuca się i zdobywa. Gdy zwiąże się na całe życie będzie wierną żoną i kochającą matką. Jej męża cechować powinna jednak wielka cierpliwość i ustępliwa natura, aby zaakceptował w pełni i pogodził się z impulsywnością oraz zwariowaną naturą swej żony. Rodzinie Laury nie powinno niczego zabraknąć, ponieważ mimo umiłowania wygody w życiu, jest ona oszczędna i zaradna. Zrobi wiele, aby być stawianą za wzór matki i żony!

Imieniny Laury

Laura imieniny obchodzi 17 czerwca, 3 września, 8, 19 października.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Laury jest 17 czerwca.

Życie towarzyskie

Laura nie lubi żyć w cieniu i na uboczu. Jest niezwykle kontaktowa, sympatyczna i bardzo wesoła. Z łatwością nawiązuje nowe znajomości i otacza się wesołą grupą znajomych. Bez nich nic ciekawego nie ma prawa się wydarzyć. Nie jedno szaleństwo mają zatem na swym koncie! Należy jednak uważać, ponieważ Laura nie znosi żadnej krytyki. Posiada bardzo wysokie poczucie własnej wartości i nie przyjmuje żadnych wyrzutów pod swoim kontem. Jest także bardzo mało wyrozumiała wobec cudzych słabostek i wad. Ma jednak wielkie serce i chętnie wysłucha oraz pocieszy każdego – oczekując tego samego w zamian.

Praca i kariera zawodowa

Jest to kobieta żyjąca w nadzwyczajnym tempie. Pełna zapału i bardzo żywiołowa – potrafi rozwiązać w parę minut każdy problem. Jednocześnie Laura posiada w sobie coś z flegmatyka – znacznie bardziej ufa swoim przemyśleniom niż intuicji i nie działa pod wpływem impulsu. Jest bardzo zaradna, posiada bogatą wyobraźnię i zdolności manualne. Lubi pogłębiać swą wiedzę, dlatego posiada wszechstronne wykształcenie. Umiłowanie podróży, poznawania nowych miejsc i ludzi dodatkowo sprzyjają zdobywaniu kolejnych umiejętności i wiadomości.

Predyspozycje zawodowe

Laura spełni się w zawodach związanych z przemieszczaniem się, przygodami, podróżami, nieustannymi zmianami i ogólnie ruchem. Może zostać po prostu podróżniczką, jak i przewodnikiem, archeologiem a nawet artystką.

Patroni Laury

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Laura

Laurka

Formy obcojęzyczne

Laura (łac., ogólnie przyj. forma), Lauren, Lauretta (ang.), Laure (fr.)

Nazwiska pochodzące od imienia Laura

Brak

Znani imiennicy

Laura Bush – żona George’a Busha
Laura Łącz – aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.