Znaczenie imienia Lena

Kobieta – dziecko, której kaprys stanowi kierunkowskaz działań. Posiada jednak silną wolę i jest niezwykle niezależna. To osoba zarazem nadpobudliwa, jak i powolna. Ma tendencję do odkładania wszystkiego na później i słodkiego leniuchowania. Nie czuje pociągu do nauki, raczej zdobywa wiedzę wedle swej fantazji. Szybko orientuje się w zadaniach, ale nie poświęca wiele uwagi szczegółom. Źle znosi porażki, które uważa za zniewagę swej osoby. Ma świetne pióro, dobre oko i bogatą wyobraźnię. Jest przy tym ciekawska, gadatliwa oraz posiada szalenie dobrą pamięć – zwłaszcza w przypadku odniesionej krzywdy. Najlepiej czuje się we własnym świecie. Towarzyska, kokieteryjna – w miłości bezkompromisowa.

Pochodzenie imienia Lena

Lena to imię żeńskie, które powstało ze zdrobnienia imion Helena i Magdalena.

Rodzina i miłość

Kobiecość, kokieteria i elegancja to najwyrazistsze cechy osobowości Leny. Potrafi zdobyć serce niejednego biedaka i owinąć sobie wokół palca najbardziej nawet opornego sceptyka. Chętnie angażuje się w bardziej lub mniej niewinne flirty. Jest także kapryśna, co dodaje jej uroku. Niepokoi, zachwyca i doprowadza adoratorów do rozpaczy. W miłości bywa jednak bezkompromisowa – albo kocha, albo nie. Można zatem polegać na jej deklaracji. Nie obieca ręki pierwszemu lepszemu, ale trzeba umieć o nią zawalczyć i ją wychować! Aby w pełni mogła rozkwitnąć, potrzebuje jednak ciepła i przyjaznego otoczenia. Lena kocha komfortowe życie, zmiany oraz podróże, dlatego poszukuje dość zamożnego męża, aby nie martwić się o wymarzony poziom bytu.

Imieniny Leny

Lena imieniny obchodzi 18 sierpnia, 10 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Leny jest 18 sierpnia.

Życie towarzyskie

Lena to osoba nadpobudliwa i wrażliwa na wszystko, co stanowi urok życia. Najlepiej czuje się we własnym świecie, ale nie odcina się od ludzi. To bardzo żywa, uśmiechnięta i szalona kobieta. Niestety ze względu na bogatą wyobraźnię, często mimowolnie kłamie i przyjmuje różne maski. Z reguły mało przyjaźni się z kobietami, mężczyzn natomiast zbyt szybko zniewala i owija sobie wokół palca. Otoczenie traktuje jak arenę dla swych występów – jest towarzyska, ale to ona stanowi centrum życia grupy. Nie do końca daje się odkryć, poznać, zrozumieć. Bywa bardzo pamiętliwa – z trudem wybacza wyrządzone jej krzywdy. Potrafi i zdarza jej się wykorzystywać innych, zwłaszcza swych adoratorów.

Praca i kariera zawodowa

Kobieta – dziecko, dość zmienna, dla której kaprys stanowi kierunkowskaz w działaniu. Posiada jednak bardzo silną wolę i jest niezwykle niezależna. Do tego bywa jednocześnie nadpobudliwa, jak i nieco powolna. Ma tendencję do odkładania wszystkiego na później i słodkiego leniuchowania. Nie czuje pociągu do nauki, raczej zdobywa wiedzę wedle swej fantazji, kierując się zdecydowanie niepraktycznymi pobudkami podczas wyboru zainteresowań – np. urokliwym miejscem zajęć, atrakcyjnością osób w grupie lub postacią prowadzącego. Jest przy tym ciekawska, gadatliwa i posiada niewiarygodnie dobrą pamięć oraz syntetyczny umysł. Bardzo szybko orientuje się w zadaniach, ale nie poświęca wiele uwagi szczegółom. Nie umie pogodzić się z porażkami i przeciwnościami losu, uważa je za zniewagę swej osoby. Dobrze czuje się w zawodach powiązanych ze sztuką, np. projektowaniem mody, malarstwem czy pisarstwem. Ma świetne pióro, dobre oko i bogatą wyobraźnię.

Predyspozycje zawodowe

Lena świetnie poradzi sobie w zawodach związanych z rękodziełem, nauką, pedagogiką i szkolnictwem wyższym.

Patroni Leny

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Lena

Lencia, Leneczka, Lenka, Lenusia, Lenuś, Lenulcia, Lenulka

Formy obcojęzyczne

Ellen (ang.), Hélène (fr.), Helen, Ellen (niem.), Lena, Lenka (połud.-słow)

Nazwiska pochodzące od imienia Lena

Brak

Znani imiennicy

Lena Horne – amerykańska śpiewaczka i aktorka filmowa
Lena Moebus – niemiecka wioślarka, medalistka mistrzostw świata i Europy
Lena Szurmiej – polska aktorka, reżyserka, scenarzystka, choreografka
Lena Wilczyńska – polska aktorka teatralna

Przysłowia i powiedzonka

Trudno dojść do Leny, nie ma na nią ceny.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.