Znaczenie imienia Krystyna

Krystyna posiada wybitną osobowość, jest zorganizowana i bardzo drobiazgowa. Nie działa pochopnie ani pod presją – tym samym nie wpada w panikę. Jest nad to bardzo łagodną i życzliwą kobietą. Stąpa mocno po ziemi i nie spędza życia na marzeniach. To realistka, która nie kieruje się natchnieniem, ale potrzebuje czasu na przemyślenia i podjęcie słusznej decyzji. A jej decyzje zawsze są słuszne. Lubi przebywać w doborowym towarzystwie i organizować spotkania z odrobiną wytworności. Męczy ją gwar, tłum i szalone imprezy. Źle również znosi niezapowiedziane wizyty i niespodzianki – wszystko musi mieć zaplanowane. Przyjaciół także dobiera rozważnie, przy czym o wiele lepiej dogaduje się z mężczyznami.

Pochodzenie imienia Krystyna

Krystyna jest to imię pochodzenia łacińskiego od słowa Christinus co znaczy Chrystusowy.

Rodzina i miłość

Krystyna jest tak naprawdę bardzo wrażliwa i ciepła. Pomimo jednak wielkich pokładów miłości i namiętności, raczej ciężko jest jej okazywać uczucia. Wydaje się gorzka oraz oziębła i często przyjmuje taką pozę celowo. Zamyka się w sobie, gdy mężczyzna manifestuje wobec niej swe zamiary, i trzeba wiele wyrozumiałości i cierpliwości, aby ją do siebie przekonać. A jest o co walczyć! Bo to wspaniała kandydatka na żonę i matkę. Zaradna, przedsiębiorcza, nie roztkliwiająca się nad sobą. Jest prawdziwą opiekunką domowego ogniska, która wyobraźni używa do urozmaicania i upraszczania codziennego życia sobie i bliskim. Będzie surową, ale troskliwą i sprawiedliwą matką. Jest bardzo praktyczna i jej rodzinie niczego nie zabraknie. Ten kto zdobędzie jej serce nie będzie mógł też narzekać na nudne pożycie, ponieważ Krystyna jest pełna namiętności i ma duży apetyt seksualny, jednakże jest to jej silnie strzeżona tajemnica.

Imieniny Krystyny

Krystyna imieniny obchodzi 18 stycznia, 14 lutego, 13 marca, 20 maja, 24 lipca, 7 października, 6, 12, 13 listopada, 4, 5, 15 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Krystyny jest 24 lipca.

Życie towarzyskie

Krystyna jest łagodną i życzliwą kobietą. Lubi towarzystwo, ale nie każdy może się w nim znaleźć. Na ogół wobec nieznajomych jest zdystansowana i chłodna, ale gdy ktoś zdobędzie jej przychylność i zaufanie – potrafi zaangażować się w znajomość. Jest jedną z nielicznych kobiet, które naprawdę przyjaźnią się z mężczyznami i nawet bardziej ceni sobie takie właśnie przyjaźnie. Rzadko się zwierza. Przyjaciół dobiera w typowy dla siebie sposób – rozważnie. Nie znosi gwaru, tłumu i szalonych imprez. Spotkania z nią musza być zorganizowane ze szczyptą uroczystości i wytworności i zawsze wcześniej zaplanowane. Krystyna źle znosi niezapowiedziane odwiedziny i niespodzianki.

Praca i kariera zawodowa

Dokładna, analityczna i metodycznie traktująca napotkane problemy. Krystyna do pracy podchodzi z rezerwą i nie działa pochopnie. Potrzebuje czasu na przemyślenia i podjęcie decyzji, ale zawsze jest to dobra decyzja. Jest wyważoną realistką, nie kieruje się natchnieniem i intuicją, nie potrafi pracować pod presją. Lubi drobiazgowo przygotować swe działania lub rozpatrywać zagadnienia, stąd być może bierze się jej zainteresowanie nauką ścisłą. Zdecydowanie do tego woli współpracować z mężczyznami niż z kobietami, niezależnie czy są to koledzy z działu czy podwładni. A Krystyna nadaje się na kierownika jak nikt! Dzięki zdrowemu rozsądkowi i przedsiębiorczości potrafi odnieść sukces, nie jest on jednak spektakularny i często przychodzi dość późno.

Predyspozycje zawodowe

Krystyna świetnie spełni się jako ekonomistka, księgowa, nauczycielka, lekarka, pielęgniarka, dziennikarka.

Patroni Krystyny

Św. Krystyna – męczennica z Tyru (Bolzano). Okrutnie torturowana, zmarła pod koniec II wieku.

Odmiany i zdrobnienia imienia Krystyna

Krychna, Krysia, Krysieńka, Krystka, Krystynka, Krzycha, Krzysia, Kryśka

Formy obcojęzyczne

Christina, Cristina (łac.), Christine, Cristina (ang.), Christine, Christina (niem.), Christine (fr.)

Nazwiska pochodzące od imienia Krystyna

Brak

Znani imiennicy

Krystyna Chojnowska-Liskiewicz – żeglarka, samotnie opłynęła świat
Krystyna Janda – aktorka
Krystyna Sienkiewicz – aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.