Znaczenie imienia Kornelia

Kornelia żyje sprawami innych, siebie usuwając w cień. Bywa wścibską plotkarą, a każdego podejrzewa o złe intencje. Pełna specyficznego niepokoju stara się wytropić wszelką nieprawość w świecie. Szybko przez to zdobywa doświadczenie i znajomość ludzkiej natury. Nie potrafi jednak zaufać i otworzyć serca, nawet na bliskich. Kocha podróże, ryzyko i pragnie zostać pionierką w wielu dziedzinach. Jest konsekwentna oraz ambitna. Nie cieszy się sympatią otoczenia. Ciężko z nią wytrzymać, ponieważ grymasi, prawi morały i wtrąca się tam, gdzie jej nie chcą. Wielka szczęściara w miłości, niezwykle oddana rodzinie.

Pochodzenie imienia Kornelia

Kornelia jest to żeńska forma imienia Kornel, które pochodzi od nazwy znanego rzymskiego rodu Korneliuszów (Cornelius).

Rodzina i miłość

Chodząca szczęściara, jeśli chodzi o związki. Kornelia wysoko ceni życie rodzinne oraz luksusy i wszystko to dostaje od losu. Spotyka na swej drodze idealnego mężczyznę, który dozgonnie ją kocha, szanuje i jest w stanie znieść każdy jej grymas, wybuch, a także częste kłótnie. Dla niego może się zmienić i przepracować swe wady, chociaż najczęściej dostrzega je dopiero w dojrzałym wieku. Najbliższych Kornelia ubóstwia przez całe życie, traktując ich jak ideały. Przepełnia ją duma, gdy patrzy na swych bliskich lub opowiada o dzieciach oraz mężu. Nigdy nie osiąga limitu pochwał pod ich adresem. Paranoicznie boi się natomiast porzucenia lub zdrady, nie wierząc w szczęście do grobowej deski. Nieraz zadręcza męża ciągłymi podejrzeniami.

Imieniny Kornelii

Kornelia imieniny obchodzi 31 marca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Kornelii jest 31 marca.

Życie towarzyskie

W sposobie jej bycia przejawia się osobliwy niepokój, który udziela się otoczeniu. Kornelia każdego traktuje podejrzliwie i stara się prześwietlić jego zamiary. Zdaje się, iż jej celem jest tropienie wszelkiego zła w codziennym życiu i wytykanie ludziom ich wad. Bywa niesamowicie wścibska. Efektu dopełnia chęć zaistnienia za wszelką cenę i plotkarstwo. Nie może zatem liczyć na zbyt wiele sympatii ze strony otoczenia. Postrzegana jest jako kobieta ekscentryczna, zarozumiała, a także dziwaczna. Kornelia nie potrafi w pełni zaufać nawet sprawdzonej przez siebie osobie. Nigdy do końca się nie otwiera i zachowuje dystans również wobec bliskich. Jej wzmożone obserwacje świata oraz cudzych spraw powodują, iż szybko zdobywa życiowe doświadczenie, przez co już jako młoda osoba doskonale zna ludzkie charaktery. Niewiele można przed nią ukryć i lepiej nie robić sobie z niej wroga.

Praca i kariera zawodowa

Kornelia lubi żyć sprawami innych, siebie owiewając tajemnicą. Kocha podróże, zwłaszcza gdy może dotrzeć tam, gdzie nikt inny jeszcze nie był. Chciałaby zostać pionierką w wielu dziedzinach, aby zapisać się w pamięci potomnych. Jest konsekwentna w swych dążeniach, bardzo ambitna i nastawiona na cel, gdy tylko się on wyklaruje. Lubi pomagać i uważa się za osobę wielce przydatną, chociaż niewielu ma ochotę korzystać z jej usług. Ciężko wytrzymać z nią przez dłuższą chwilę – ciągle coś jej nie pasuje, grymasi, prawi morały i daje rady, których nikt nie chce. W działaniu jest jednak precyzyjna i bardzo skuteczna, szybko zdobywa potrzebną mądrość życiową i radzi sobie z wieloma sprawami.

Predyspozycje zawodowe

Kornelia sukces może odnieść w polityce i działalności społecznej. Będzie również znakomitym psychiatrą, psychologiem lub nauczycielem akademickim.

Patroni Kornelii

Św. Kornelia (III-IV w.) – rzymianka, która podczas prześladowania chrześcijan zginęła w młodym wieku śmiercią męczeńską. Zachowała się o niej tylko wzmianka w Martyrologium Rzymskim.

Odmiany i zdrobnienia imienia Kornelia

Kornela, Kornelcia, Kornelik, Kornelka, Nel, Nela, Nelcia, Neli, Nelia, Nelka

Formy obcojęzyczne

Cornelia (łac., hiszp., wł.), Cornelia, Cornela, Cornelle (ang.), Cornelia, Kornelia (niem.), Cornélie (fr.), Kornilija (ros.), Kornelie (czes.), Kornélia (słowac.), Kornelija, Kornilija, Kornela (połud.-słow.)

Nazwiska pochodzące od imienia Kornelia

Brak

Znani imiennicy

Kornelia – córka Publiusza Korneliusza Scipiona, uznawana za ideał kobiety rzymskiej
Kornelia Dobkiewiczowa – pisarka, autorka utworów dla młodzieży i folklorystka
Kornelia Marek – biegaczka narciarska
Kornelia Ender – niemiecka pływaczka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.