Znaczenie imienia Kleopatra

Kleopatra to kobieta nietuzinkowa, o wyjątkowej osobowości, wielkich ambicjach, utożsamiana z sukcesem. I słusznie! Zawsze wie czego chce, postępując przy tym rozważnie oraz inteligentnie. Jest świetnym strategiem. Musi postawić na swoim i dąży do uzyskania władzy wykonawczej. Nigdy się nie podporządkuje. Pozostaje jednak sprawiedliwa i cieszy się autorytetem wśród innych. Nie bywa duszą towarzystwa, bo jej na tym nie zależy. Ludzi traktuje protekcjonalnie a kiedy coś jej się nie udaje, miewa niespodziewane wybuchy agresji. Nie cofa się przed niczym. Jest mściwa i pamiętliwa. Mimo to nie staje się tyranem w spódnicy. W głębi serca, to wrażliwa, czuła i pragnąca akceptacji osoba. Ma wielkie i wierne serce.

Pochodzenie imienia Kleopatra

Kleopatra to imię żeńskie pochodzenia greckiego wywodzące się od słów kleos (sława) i pater (ojciec). Oznacza ono: ojcowa duma, sława.

Rodzina i miłość

Chociaż jest silnie przywiązana do rodziny, to życie u jej boku zdecydowanie nie stanowi łatwego wyzwania. Kleopatra jest zaborcza, władcza i nieugięta. Dominuje niepodzielnie i nieodwołalnie. Prędzej zginie, niż doświadczy hańby poddania się. Ostatnie słowo, również w związku, zawsze należy do niej i lepiej się z tym pogodzić. Nie jest mimo to tyranem w spódnicy. Tak naprawdę, w głębi serca, to wrażliwa, czuła i pragnąca akceptacji kobieta zaledwie zdolna do nagłej złości i agresji. Swoje zawodowe szczęście dzieli z rodziną. Ogólnie dla bliskich może bardzo wiele zrobić, chociaż nie poświęci kariery. Kocha ich jednak ponad wszystko a miłość jest dla niej najważniejszym uczuciem. Zmysłowość z kolei okrasza bujną wyobraźnią. Kleopatra zdecydowanie ma polot, fantazję oraz wielkie i wierne serce.

Imieniny Kleopatry

Kleopatra imieniny obchodzi 9 września.

Życie towarzyskie

Nie jest duszą towarzystwa bo jej na tym nie zależy. Kleopatra nie bawi innych, tylko roztacza swój królewski urok dyktując zasady postępowania w wolnym czasie. Nie potrafi się podporządkować, a podstawowe cechy jej osobowości bywają przyczyną licznych konfliktów z otoczeniem. Gdy coś idzie nie po jej myśli miewa niespodziewane wybuchy agresji. Zdecydowanie lepiej jej ulec niż stać się wrogiem. To mściwa i pamiętliwa kobieta. Nie cofnie się przed niczym, nawet przed złamaniem zasad moralnych. Mimo to ma kilku wiernych przyjaciół, z kolei społeczeństwo ocenia ją bardzo niejednorodnie. Głównie przez wzgląd na wrażliwość i emocjonalność natury Kleopatry.

Praca i kariera zawodowa

Sukces to nie tyle jej drugie imię co przeznaczenie. Kleopatra jest kobietą nietuzinkową, obdarzoną wyjątkową osobowością i wielką ambicją. Postępuje zawsze rozważnie, inteligentnie planuje każde posunięcie i jest doskonałym strategiem. Niestety często nie cofa się przed niczym i nikim, aby osiągnąć swój cel, a bogata wyobraźnia skutecznie jej pomaga. Najważniejsze jest dla niej posiadanie władzy wykonawczej, dopiero wtedy w pełni wykorzystuje pole działania i z rozmachem robi karierę. Chociaż musi postawić na swoim, jest sprawiedliwa i cieszy się autorytetem wśród podwładnych. Lepiej ją zaakceptować i pozwolić postępować według jej planów, bo ta natura nigdy sama się nie podporządkuje. Kleopatrę cechuje ponadto wrażliwość na piękno, sztukę i wyczucie smaku estetycznego.

Predyspozycje zawodowe

Kleopatra jest w stanie zrobić dużą karierę zawodową o ile w wybranej pracy będzie posiadać władzę wykonawczą.

Patroni Kleopatry

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Kleopatra

Kleo, Kleopacia, Kleopati, Pati, Patra, Patreczka, Patri, Patrunia, Patrusia

Formy obcojęzyczne

Celopatra, Cleopatre, Kleopatra (ogólnie przyjęta forma)

Nazwiska pochodzące od imienia Kleopatra

Brak

Znani imiennicy

Kleopatra I – królowa Egiptu
Kleopatra VII Wielka – ostatnia królowa Egiptu z dynastii Ptolemeuszów
Kleopatra VIII – córka rzymskiego wodza Marka Antoniusza i Kleopatry VII

Przysłowia i powiedzonka

Tak jest namiętna Kleopatra, że uwieść umie i konfratra.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.