Znaczenie imienia Pamela

Pamela z trudem mobilizuje się do działania. Nie patrzy na karierę, wiedzę ani osiągi, nie jest też szczególnie ambitna. Potrafi za to czerpać radość z każdej chwili życia i zachować niezależność. Ciężko tym samym dostosować się jej do rygorów działania. Niemniej świetnie sobie radzi w życiu, ma bowiem wyjątkową intuicję. Potrafi przez całe życie zachowywać się jak nastolatka – jest roztrzepana, buntuje się, szaleje do upadłego, ucieka od obowiązków. Boi się starości. Znajomi cenią ją często za sprawiedliwość, otwartość i dobroć. Chętnie pomaga innym, szanuje zobowiązania i nie potrafi nikogo skrzywdzić.

Pochodzenie imienia Pamela

Pamela to imię żeńskie najprawdopodobniej pochodzenia literackiego. Zostało pierwszy raz użyte w 1590 r. przez poetę Philipa Sidneya w powieści Arcadia. Możliwe jest też pochodzenie greckie. Imię Pamela oznaczałoby wtedy: melodyjna albo słodka jak miód.

Rodzina i miłość

Pamela roztacza wokół siebie niesamowity urok, dlatego na brak powodzenia nie narzeka. Bywa pełna majestatu, wdzięku i uwodzicielskiego czaru. Zazwyczaj skrycie strzeże swych sercowych spraw, sprawiając wrażenie nieco chłodnej, nieczułej a nawet obojętnej. Nic bardziej mylnego. Pod maską wyniosłości skrywa się gorąca osobowość, która nie lubi okazywać wzruszeń i obnażać swej duszy. Ponieważ ciężko przeżywa wszelkie porażki sercowe, woli ostrożnie podchodzić do spraw miłosnych. Zachowuje zatem wiele rezerwy przy wyborze partnera życiowego i nieraz przez długie lata wypatruje swego księcia z bajki. Kiedy się z kimś zwiąże to na długo albo na zawsze. Buduje trwałe i stabilne relacje partnerskie. Chętnie angażuje się w życie swojej rodziny, dodając energii i radości każdemu dniu. Niestety nieraz ciężko się z nią porozumieć, ponieważ oczekuje, aby książę z bajki pojął w mig jej myśli.

Imieniny Pameli

Pamela imieniny obchodzi 1 czerwca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Pameli jest 1 czerwca.

Życie towarzyskie

Zdarza się, iż przez całe swe życie pozostaje nastolatką – jest buntownicza, dzika, niesforna i kocha szaleć do upadłego. Pamela okropnie boi się starości, toteż stara się jak najdłużej udawać, że czas zatrzymał się dla niej w miejscu. Bywa, iż daje się tym we znaki swoim znajomych – potrafi być niebywale uparta i roztrzepana. Prowadzi dość rozrywkowy tryb życia, ubóstwia świetną zabawę, muzykę oraz taniec. Niestety łatwo przez to popada w nałogi. Powinna na siebie uważać, ponieważ szkoda tak wdzięcznej kobiety. W towarzystwie jest postrzegana jako sprawiedliwa i dobra osoba. Każdemu chętnie pomoże, nie potrafi nikogo świadomie skrzywdzić i szanuje przyjęte zobowiązania. Przyjaciół traktuje równo, niezależnie od ich płci. Nie potrafi się narzucać, nie wygłasza moralizatorskich mów i nie lubi się kłócić. Unika ludzi konfliktowych i zaczepnych. To pełna energii oraz życiowego optymizmu kobieta.

Praca i kariera zawodowa

Jeżeli nie narzuci jej się tempa i nie zleci priorytetowych zadań – na pewno nie podejmie się realizacji zlecenia. Dla Pameli nie liczy się kariera, nie bierze tym samym udziału w wyścigu szczurów i nie jest zbyt ambitna. Ona żyje tu i teraz, czerpiąc radość z każdej chwili i zachowując niezależność. Wiedzę zdobywa wyłącznie z obowiązku – nie grzeszy ciekawością i nie pociąga jej żadna dziedzina nauki. Ma jednak sporą inteligencję i bardzo dobrą pamięć. Posiada również wyjątkową intuicję oraz dar przewidywania wielkich etapów w swoim życiu. Wbrew pozorom umie sobie poradzić w trudnych sytuacjach. W pracy ciężko ją okiełznać i wpasować w ramy zakładowe. Wybiera zawsze najprostszą drogę, unikając komplikowania sobie życia. Dlatego preferuje swobodne zawody, w których może pracować z młodymi ludźmi i czerpać z życia pełnymi garściami.

Predyspozycje zawodowe

Pamela świetnie poradzi sobie w takich zawodach jak: psychologia, pedagogika, bibliotekarstwo a także w literaturze i sztuce.

Patroni Pameli

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Pamela

Pam, Pamcia, Pamelcia, Pamelka, Pamelunia, Pamka, Mela, Melcia, Melka

Formy obcojęzyczne

Pamela (ogólnie przyjęta forma), Pamela, Pamella, Pam (ang.), Pamelija, Pamelja (ros.).

Nazwiska pochodzące od imienia Pamela

Brak

Znani imiennicy

Pamela Anderson – kanadyjska aktorka i modelka, działaczka na rzecz praw zwierząt
Pamela Franklin – angielska aktorka filmowa
Pamela Jelimo – kenijska lekkoatletka, mistrzyni olimpijska z Pekinu
Pamela Melroy – amerykańska astronautka
Pamela Weisshaupt – szwajcarska wioślarka, dwukrotna mistrzyni świata
Pamela Tiffin – amerykańska aktorka filmowa

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.