Znaczenie imienia Otylia

Otylia to pracowita i bezkonfliktowa osoba, na której można polegać. Zadziwiająca, inteligentna i lubiana. Nie traci czasu na przepychanki bądź sprzeczki. Jest ceniona przez znajomych, współpracowników oraz przełożonych. Osiąga liczne sukcesy w życiu. Chętnie pomaga i udziela porad, nie zapomina jednak o sobie i swoich potrzebach. Dobra passa nie zawraca jej w głowie – pozostaje sobą bez względu na wszystko. Zawsze szczera, otwarta i bardzo życzliwa. Posiada stabilny charakter. Marzy o założeniu rodziny i spełnia się w roli opiekunki domowego ogniska. Niestety czasem bywa apodyktyczna.

Pochodzenie imienia Otylia

Otylia to imię pochodzenia starogermańskiego, od słowa auda oznaczającego ojcowiznę, majątek dziedziczny lub od słowa od słowa odhil (ojczyzna).

Rodzina i miłość

Otylia to kobieta rodzinna, o silnym poczuciu obowiązku, dlatego nadaje się do roli matki i gospodyni. Jej bezkonfliktowa natura sprawi, że rodzinne ognisko stanie się prawdziwą oazą od codziennych zmagań. Dzieci wychowa zgodnie z zasadami wyznawanej moralności, na ludzi uczciwych i sprawiedliwych. Niestety może dać się we znaki jako pani domu, ponieważ na tym polu ujawnia się jej apodyktyczny charakter. Otylia pragnie mieć wszystko pod kontrolą nie tylko w sferze domowych obowiązków, ale także w miłości. Lepiej oddać jej dowództwo w sprawach, na których naprawdę się zna, po więcej i tak nie sięgnie. Tak jak w pracy realizuje się i rozwija, tak samo dobrze czuje się w roli głowy domu i dodaje jej to zarówno uroku, jak i skrzydeł.

Imieniny Otylii

Otylia imieniny obchodzi 13 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Otylii jest 13 grudnia.

Życie towarzyskie

Otylia jest lubiana i ceniona przez ludzi. Przyjaciele oraz znajomi mogą na niej polegać i nie obawiać się zagrożenia czy złośliwości z jej strony. Bardzo nie lubi kłamstwa ani nieuczciwości, dlatego stara się unikać nieszczerych osób. Chętnie pomaga i udziela porad, nie zapomina jednak o sobie i swoich potrzebach. Cechuje ją bowiem zdrowy egoizm. Nie grozi jej wywyższanie się, a woda sodowa nie uderzy jej do głowy, nawet gdy osiągnie znaczny sukces. Nie zmieni się pod wpływem bogactwa, popularności czy wielkich zaszczytów. Posiada bardzo stabilny charakter. Pozostaje szczera, otwarta i bardzo życzliwa. Najprzyjemniej spędza czas wolny, spotykając się z przyjaciółmi. Najchętniej wybiera się z nimi na dobrą kolację do ulubionego miejsca. W towarzystwie tryska humorem i znakomitym dowcipem.

Praca i kariera zawodowa

Otylia to kobieta zadziwiająca błyskotliwą inteligencją. Jest obowiązkowa, pracowita i bezkonfliktowa. Nie traci czasu na słowne utarczki oraz przepychanki, dzięki czemu wśród współpracowników nie ma wrogów i jest doceniana przez przełożonych. Pozostaje jednak niezależna, kierując się zdrowym egoizmem oraz dobrym sercem. Nie da się wciągnąć w kłamstwa, intrygi oraz nieczyste zagrania. To bardzo sumienna i moralna osoba. Można na niej polegać – zawsze realizuje zobowiązania, których się podejmuje. Pracowitość, wytrwałość i zdecydowanie w działaniu pozwalają Otylii osiągać sukcesy w życiu zawodowym. Ostatecznie może sięgnąć po naprawdę wysoką pozycję zawodową.

Predyspozycje zawodowe

Dla Otylii dobre są zajęcia wymagające koncentracji, mobilizacji, wytrwałości i panowania nad negatywnymi emocjami. Z powodzeniem może pełnić funkcję żołnierza, ratownika, sportowca lub kierownika instytucji, jak i zostać pedagogiem, dydaktykiem, psychologiem lub pracować w służbie zdrowia.

Patroni Otylii

Św. Otylia – księżniczka niemiecka, patronka Alzacji. Urodziła się niewidoma i wybrała życie zakonne. Z pomocą ojca założyła żeński klasztor w Hochenburg. Zmarła w 720 roku. Uważana za opiekunkę chroniąca od chorób oczu, uszu i bólów głowy.

Odmiany i zdrobnienia imienia Otylia

Otylcia, Otyleczka, Otylenia, Otylesia, Otylka, Otylunia, Otysia

Formy obcojęzyczne

Othilia (łac.), Odilia, Ottilia, Ottily (ang.), Odilia, Odilie, Othillie, Ottilia (niem.), Odile (fr.), Otilia (hiszp.), Odilia, Otilia (wł.), Odila, Ofilija, Otilija (ros.), Otilie (czes.), Otilia, Dilia (słowac.), Otilija (połud.-słow.)

Nazwiska pochodzące od imienia Otylia

Brak

Znani imiennicy

Otylia Jędrzejczak – mistrzyni świata i Europy w pływaniu
Otylia Kałuża – lekkoatletka
Otylia Kokocińska – nauczycielka i działaczka społeczna

Przysłowia i powiedzonka

Hurra! Zwycięstwo! Padła Otylia! Tak jak już kiedyś padła Bastylia.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.