Znaczenie imienia Oliwia

Oliwia jest kobietą spokojną i opanowaną. Z powodzeniem wykorzystuje wszelkie swe zalety w życiu i często osiąga zamierzony cel. Porażki przyjmuje ze spokojem, z każdej wyciągając stosowną naukę. Jest do tego osobą towarzyską, która z łatwością nawiązuje nowe znajomości. To bardzo sympatyczna i życzliwa kobieta. Ponadto niezwykle wyrozumiała. Nie ma w zwyczaju wdawać się w konflikty i nie prowadzi z nikim wojny podjazdowej. Przy niej z łatwością można odzyskać równowagę psychiczną i duchową. Oliwia ceni sobie rodzinne tradycje i rytuały, dba o domowe ognisko i chętnie przyjmuje gości. Ma duszę anioła, a życie z nią przebiega spokojnie. Potrafi walczyć o swoje, ale woli rozwiązania kompromisowe.

Pochodzenie imienia Oliwia

Oliwia to imię pochodzenia łacińskiego i oznacza gałązkę drzewa oliwnego (która jest symbolem pokoju) albo osobę, która hoduje oliwki.

Rodzina i miłość

Oliwia jest kobietą, która ceni rodzinne tradycje i rytuały. Dba o domowe ognisko a życie z nią przebiega spokojnie i sielankowo. Ponieważ jest przychylnie nastawiona do ludzi – jej dom pełen będzie gości i przyjaciół. Atmosfera w jej rodzinie nigdy nie będzie zagęszczona i nieprzyjemna. Oliwia nie ma w zwyczaju wdawać się w konflikty i prowadzić wojny podjazdowej z bliskimi. Z partnerem osiągnie niejeden kompromis, mimo iż potrafi o swoje walczyć. Będzie prawdziwym aniołem dla męża i dzieci.

Imieniny Oliwii

Oliwia imieniny obchodzi 5 marca, 3, 10 czerwca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Oliwii jest 10 czerwca.

Życie towarzyskie

Oliwia jest towarzyską osobą. Łatwo i szybko nawiązuje nowe znajomości, ponieważ jest niezwykle sympatyczna i życzliwa. Przyciąga do siebie spokojem i opanowaniem, do tego jest niezwykle wyrozumiała. W jej towarzystwie każdy odzyskuje równowagę psychiczną i duchową. Przyjaciele cenią Oliwię za posiadane cechy charakteru i nie zrażają się, gdy woli zostać w domowym zaciszu, niż wybrać się z nimi na imprezę.

Praca i kariera zawodowa

Niezwykle utalentowana, a do tego spokojna i opanowana osoba. Oliwia z powodzeniem wykorzystuje swoje przymioty w życiu i często osiąga zaplanowany cel. Radzi sobie z pracą w trudnych warunkach i pod presją. Ze spokojem przyjmuje porażki i potrafi wyciągać z nich odpowiednie wnioski. Od najmłodszych lat nauka nie sprawia jej żadnych problemów a wrodzona ambicja pozwala Oliwii zdobywać kolejne sukcesy. Interesuje się sztuką i z nią także wiąże swoje hobby. Bardzo często także pracę łączy ze swoją pasją.

Predyspozycje zawodowe

Idealnymi zawodami dla Oliwii będą: tancerka, malarka, aktorka, piosenkarka, grafik lub rysownik.

Patroni Oliwii

Św. Oliwia z Palermo – w wieku 13 lat porwana przez Saracenów do Tunisu, którzy uszanowali jej wiarę i dziewictwo. W cudowny sposób uzdrowiła kilka chorych osób. Kiedy niektórzy z uzdrowionych muzułmanów przeszli na chrześcijaństwo, sąd islamski w 870 r. skazał ją na ścięcie.

Odmiany i zdrobnienia imienia Oliwia

Oliwa, Oliwcia, Oliwka, Oli, Olinia, Olisia, Ola, Oleńka, Olunia, Olusia, Oluśka

Formy obcojęzyczne

Oliva (łac.), Olive, Olivia (ang.), Oliva, Olivia (niem.), Olive, Olivia (fr.), Oliva, Oliv (hiszp.), Olivia (wł.), Olivija (ros.), Olivie (czes.), Olivia, Oliva (słowac.), Olivija (połud.-słow.)

Nazwiska pochodzące od imienia Oliwia

Brak

Znani imiennicy

Oliwia Kiołbasa – polska szachistka, mistrzyni Europy do 10 lat, mistrzyni FIDE
Oliwia Łuczak – polsko-niemiecka bokserka amatorska
Olivia Hallinan – brytyjska aktorka
Olivia Judson – brytyjska biolog
Olivia Newton-John – australijska piosenkarka
Olivia Ruiz – francuska wokalistka
Olivia Wilde – aktorka amerykańska

Przysłowia i powiedzonka

Wcale się nie zdziwię, gdy ze swym kuzynem spotkam Oliwię.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.