Znaczenie imienia Olga

Olga to kobieta mądra, która twardo i pewnie stąpa po ziemi. Posiada racjonalny umysł i umiejętność szybkiego reagowania. Jest odpowiedzialna, zorganizowana i kreatywna. Trudności mobilizują ją do podjęcia wyzwania, a każdy sukces stanowi powód do dumy. Potrafi postawić na swoim, zachowując przy tym zimną krew. Nie znosi z kolei, gdy ktoś jej rozkazuje czy narzuca swoje zdanie. Nie posiada wielu przyjaciół, a w okazywaniu sympatii pozostaje raczej oszczędna. Nie lubi również wielkich deklaracji uczuciowych, egzaltacji oraz wylewności. Przyjaźnią obdarza dopiero, gdy przekona się o bezinteresowności drugiej strony. Jest kobietą zawiłą i zmienną. Zdecydowanie lepsza z niej kumpela niż kochanka.

Pochodzenie imienia Olga

Olga jest to imię pochodzenia starorosyjskiego, prawdopodobnie przekształcenie skandynawskiego imienia Helga, od słowa helge (szczęśliwy, pomyślny, zdrowy).

Rodzina i miłość

Nie jest rozrzutna zarówno w finansach, jak i uczuciach. Nie można jej jednak zarzucić skąpstwa duchowego. Olga jest kobietą zawiłą i zmienną – często się zakochuje, ale niezmiernie rzadko wyjawia swoje uczucia. Małżeństwo to dla niej rzecz święta i nie wiąże go z korzyściami materialnymi – odda swe serce tylko z miłości. Mimo to nie kieruje się w życiu wyobraźnią i natchnieniem, ale logicznym rozumowaniem. Jest stanowcza w swych wyborach i niełatwo obdarza zaufaniem. W związku zdecydowanie lepsza z niej kumpela niż kochanka. Wszystko, co zmysłowe i seksualne stanowi bowiem dla niej temat tabu i zbyt kojarzy się ze zwierzęcymi popędami. Nieraz wydaje się, iż jest purytanką, ale tak naprawdę, po prostu nie lubi mówić o swoich intymnych sprawach i przeżyciach.

Imieniny Olgi

Olga imieniny obchodzi 11 lipca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Olgi jest 11 lipca.

Życie towarzyskie

Olga nie posiada wielu znajomych ani przyjaciół. W okazywaniu sympatii jest raczej oszczędna. Nie ufa ludziom i najpierw musi kogoś naprawdę dobrze poznać, zanim dopuści go do swego otoczenia. Często postrzegana jest jako zbyt pewna siebie, zapatrzona w swoje możliwości i za bardzo subiektywna. Ludzie boją się jej, ponieważ niczego nie wybacza i jest niezwykle pamiętliwa. Potrafi wyciągnąć z dalekiej przeszłości każdą przewinę konkretnej osoby! Jeśli obdarzy zaufaniem i przyjaźnią, to tylko taką osobę, co do której ma pewność, że jest wobec niej bezinteresowna. Olga boi się wykorzystania. Stroni tym samym od ludzi nadmiernie wylewnych, głośno deklarujących swoje przymioty oraz nazbyt towarzyskich.

Praca i kariera zawodowa

Olga to mądra kobieta, która twardo i pewnie stąpa po ziemi. Potrafi postawić na swoim i nie wypuszcza z rąk tego, co uda jej się zdobyć. Jest niezależna, pewna siebie i opanowana. Nie okazuje niepokoju, załamania ani gniewu. Nie łatwo wytrącić ją z równowagi bądź zniechęcić do działania. Wszelkie przeszkody na drodze raczej mobilizują ją do podjęcia wyzwania, a każde zwycięstwo i sukces są dla niej powodami do radości i dumy. Jako pracownik Olga jest bardzo odpowiedzialna, zorganizowana i pełna kreatywnych rozwiązań. Można jej powierzyć najtrudniejsze zadania, a z każdego wyjdzie obronną ręką. Wykazuje także pewne zdolności przywódcze, z łatwością zatem odnajdzie się na stanowiskach kierowniczych.

Predyspozycje zawodowe

Najlepszymi zawodami dla Olgi będą: dziennikarstwo, prawo, medycyna lub polityka. Odnajdzie się również na rynku pracy jako pisarka czy działaczka związkowa.

Patroni Olgi

Olga – święta prawosł., księżna kijowska, żona Igora, matka Światosława, regentka Rusi od 945 roku. Mszcząc śmierć męża zabitego 945 przez Drewlan, spaliła ich gród Iskorosteń. W roku 955 przyjęła chrzest i imię Helena.

Odmiany i zdrobnienia imienia Olga

Ola, Olgunia

Formy obcojęzyczne

Olga (ogólnie przyj. forma), Elga, Helga (ang.), Helga, Helge (niem.)

Nazwiska pochodzące od imienia Olga

Brak

Znani imiennicy

Olga Boznańska – malarka
Olga Lipińska – reżyser teatralny
Olga Tokarczuk – pisarka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.