Znaczenie imienia Nina

Nina to dość skryta, nieśmiała i tajemnicza osoba. Przyciąga do siebie ludzi i jest lubiana, mimo to stroni od licznych znajomości. Jest nieufna i niezwykle ostrożna w kontaktach. Zdecydowanie woli przebywać sama ze sobą i nie nudzi się wówczas. Na co dzień zachowuje postawę pełną godności oraz majestatu. Ukrywa emocje do tego stopnia, iż wydaje się nieczuła i obojętna. Łatwo ją zranić, dlatego broni się przed tym. Jest jednak bardzo sympatyczna, sprawiedliwa i oddana w przyjaźni. Ma spore predyspozycje, by przewodzić w pracy oraz w domu. Potrafi przy tym rządzić bez dyktatury, gdyż nie pochwala narzucania innym swojego punktu widzenia. Nina w dużej mierze jest kobietą opiekuńczą, uczuciową i zmysłową.

Pochodzenie imienia Nina

Nina jest to imię przekształcone od imienia Janina, pochodzenia hebrajskiego, od słów Jehu (Jahwe) i channah (łaska). Uważane również za samodzielne imię, pochodzące od mitycznego twórcy królestwa asyryjskiego Niniwy lub od greckiego imienia Ninos. Oznacza: Bóg łaskaw.

Rodzina i miłość

Jeśli Nina przedłoży życie rodzinne nad zawodowe – będzie doskonałą panią domu, matką i żoną. Jest to kobieta opiekuńcza, zmysłowa i pełna wdzięku. Bardzo dużą wagę przykłada do uczuciowości, zaufania i oddania się drugiej osobie. Niełatwo jest ją jednak oswoić. Nina jest niezwykle ostrożna w kontaktach z innymi – okazuje nieufność i pewną rezerwę. Bardzo ciężko znaleźć u niej przebaczenie zdrady lub porzucenia. Jest niezwykle wrażliwa w tych kwestiach. Należy też uważać, aby jej nie zranić. Kiedy odda komuś swoje serce – przywiązuje się i pozostaje wierną przez bardzo długi czas albo na zawsze. Długo potrafi też czekać na swojego księcia z bajki. Zawsze warto poznać bliżej jej pragnienia, myśli i potrzeby, aby zaznać pełni szczęścia u boku tej wyjątkowej kobiety.

Imieniny Niny

Nina imieniny obchodzi 14 stycznia, 14 lutego, 1 marca, 3 maja, 12, 24 czerwca, 27 października, 4 listopada, 15 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Niny jest 15 grudnia.

Życie towarzyskie

Tajemnicza, nieśmiała i melancholijna – przyciąga ludzi niczym magnes. Pomimo iż jest lubiana w każdym towarzystwie, Nina raczej stroni od licznych znajomości. O wiele lepiej czuje się sama ze sobą i nigdy się wówczas nie nudzi. To kobieta wyniosła i pełna majestatu – nie bawią jej ludowe i pospolite rozrywki. W każdej sytuacji zachowuje odpowiedni poziom i styl. Potrafi być przy tym skryta do tego stopnia, iż otoczenie uważa ją za chłodną i obojętną. Nina bardzo rozważnie dobiera przyjaciół, ponieważ ceni sobie swoją prywatność i przykłada wielką wagę do zaufania oraz oddania. Nie wartościuje osób ze względu na płeć – potrafi zaprzyjaźnić się zarówno z mężczyzną, jak i kobietą. W gronie swych znajomych jest zawsze uśmiechnięte, miła i pogodna – nikogo celowo nie skrzywdzi i nie wykorzysta.

Praca i kariera zawodowa

Nina w życiu poświęca się albo pracy zawodowej albo prowadzeniu domu. Niezależnie jednak od wybranej drogi jest pracownikiem sumiennym, obowiązkowym i dobrze zorganizowanym. Z łatwością przewiduje wielkie etapy w swoim życiu i potrafi skorzystać z nadarzających się okazji. Żyje tu i teraz, przez co nie jest zbyt ciekawa świata. Jako dziecko nie lubi się uczyć, ale pilnie wypełnia swe szkolne obowiązki. Owocuje to w późniejszym wieku. Nina jest profesjonalistką w tym, co robi. Zawsze punktualna i dokładna, tego samego oczekuje od innych pracowników oraz podwładnych. Potrafi rządzić bez dyktatury, gdyż nie pochwala narzucania innym swojego punktu widzenia.

Predyspozycje zawodowe

Nina najlepiej czuje się w roli pani domu. Spełni się również w aktorstwie, dziennikarstwie i zawodach związanych z literaturą.

Patroni Niny

Św. Nina – niewolnica, żyła w Gruzji w IV wieku, nawróciła na wiarę chrześcijańską dwór królewski, a potem lud.

Odmiany i zdrobnienia imienia Nina

Ninka, Nineczka, Ninusia

Formy obcojęzyczne

Brak

Nazwiska pochodzące od imienia Nina

Brak

Znani imiennicy

Nina Andrycz – aktorka i poetka
Nina Ricci – włoska projektantka mody
Nina Terentiew – dziennikarka telewizyjna

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.