Znaczenie imienia Nikola

Nikola to ambitna i zaradna kobieta – może nawet czasem zbyt ambitna. Nie pozwala sobą kierować, nie przyjmuje dobrych rad i jest bardzo uparta. Nie jest przez to łatwa w kontaktach. Jeśli ktoś wtrąci się w jej sprawy albo zwróci jej uwagę na niewłaściwe postępowanie, może liczyć się z zerwaniem znajomości. Nikola doskonale wie, czego chce od życia. Ma ustalony plan działania i nikt nie wpłynie na jej decyzję. Kreuje się na wyrocznię w sprawach mody, stylu oraz elegancji. Chętnie udziela porad – nawet nieproszona. Jest kobietą świadomą swego wdzięku i uroku, co często wykorzystuje w interesach. Cieszy się dużym powodzeniem i otwarcie kokietuje. Miłość uważa jednak za najważniejszą wartość. Poszukuje księcia z bajki.

Pochodzenie imienia Nikola

Nikola to żeńska forma imienia Mikołaj. Pochodzi od greckiego słowa nikolaos i oznacza osobę, która odniosła zwycięstwo dla swojego ludu.

Rodzina i miłość

Jest świadoma swego wdzięku i uroku, co często wykorzystuje w interesach. Cieszy się dużym powodzeniem i otwarcie kokietuje płeć przeciwną. Z sukcesem, gdy trzeba, odgrywa rolę słabej kobietki, co pomaga jej załatwić przeróżne sprawy i owinąć sobie mężczyzn wokół palca. Mimo to Nikola docenia wartość miłości i stawia ją na pierwszym miejscu wśród swoich priorytetów. Życie bez kochania uważa za niespełnione i wybrakowane. Wiele czasu poświęca zatem na odnalezienie partnera idealnego, a że jest wybredna i szuka księcia z bajki – może przegapić szansę na szczęście.

Imieniny Nikoli

Nikola imieniny obchodzi 1, 14 lutego, 21 marca, 9 maja, 18 czerwca, 10 września, 12 listopada, 6 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Nikoli jest 6 grudnia.

Życie towarzyskie

Nikola posiada wielu znajomych, ale wśród nich odbywa się także wielka rotacja. Jeśli ktoś zbytnio wtrąci się w jej sprawy albo zwróci jej uwagę za niewłaściwe postępowanie, może liczyć się z zerwaniem znajomości. Jest to bowiem osoba wielce oryginalna i zmienna. W jednych dziedzinach życia doskonale wie, czego chce, w innych bywa niestałą i kapryśną. Zdecydowanie za to uwielbia błyszczeć w otoczeniu i być wyrocznią w sprawach mody, stylu i elegancji. Chętnie udziela porad w tej materii swoim koleżankom – nawet nieproszona. Sama nie znosi, gdy ktoś próbuje jej pomagać i doradzać.

Praca i kariera zawodowa

Nikola to bardzo ambitna i zaradna kobieta. Często jednak zbyt ambitna. Nie pozwala sobą kierować, nie przyjmuje dobrych rad i bywa nie do złamania w swych postanowieniach. Doskonale wie, czego chce od życia w kwestiach zawodowych – ma z góry ustalony plan działania i nikt nie jest w stanie wpłynąć na jakąkolwiek zmianę w nim. Obserwatorom ciężko zrozumieć jej motywację i postępowanie. Natura obdarzyła przy tym Nikolę dużą inteligencją i doskonale rozwiniętą intuicją. Potrafi ona obserwować świat dokoła siebie i wyciągać trafne spostrzeżenia. Charakteryzuje ją spora mądrość życiowa. Lubi przebywać wśród ludzi, dlatego wybiera zawody oparte na kontaktach międzyludzkich. Może zostać psychologiem, pedagogiem, ale także bizneswoman.

Predyspozycje zawodowe

Nikola szczególnie sprawdzi się jako bizneswoman i psycholog a także we wszelkich zawodach, w których jest szeroki kontakt z ludźmi.

Patroni Nikoli

Św. Nikola, przeorysza (VII w.) – brak danych na jej temat. Wiadomo tylko, że zmarła 1 listopada.

Odmiany i zdrobnienia imienia Nikola

Nika, Niko, Nikoletka, Nikolcia, Nikolka, Nikuś

Formy obcojęzyczne

Nicole (ang., hisz.), Nikola (niem., słow.), Nicola (fr.)

Nazwiska pochodzące od imienia Nikola

Brak

Znani imiennicy

Nicole Kidman – aktorka australijska
Nicole Pratt – tenisistka australijska
Nicole Richie – piosenkarka amerykańska
Nicole Scherzinger – wokalistka grupy The Pussycat Dolls

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.