Znaczenie imienia Natasza

Natasza dla wielu to typowa kobieta, ponieważ jest zmienna i ulega nastrojom. Nie wiadomo, kiedy wybuchnie, a kiedy zacznie się śmiać. Nie znosi monotonnych zajęć, dłuższego przebywania w jednym miejscu i nudnych obowiązków. Ona przebojem zdobywa świat a energia życiowa wręcz ją rozsadza. Musi być tam, gdzie coś się akurat dzieje. Nie wiadomo jak, ale zawsze wychodzi na swoje i wywiązuje się z zadań. Jest ekstrawagancką oraz zagadkową osobą, która posiada wyjątkowe zdolności przystosowawcze oraz nieprzeciętny urok. Wie, jak wykorzystać swe atuty, ale nie jest kokietką. Zmysłowa, wierna i bardzo rodzinna.

Pochodzenie imienia Natasza

Natasza to rosyjska odmiana imienia Natalia, która obecnie występuje jako samodzielna forma niezależna od pierwowzoru. Imię to pochodzi z języka łacińskiego, od słowa dies natalis (dzień narodzin). Oznacza kobietę, która oczekuje ponownych narodzin w życiu pośmiertnym.

Rodzina i miłość

Natasza to kobieta o nieprzeciętnym uroku, która wie, jak go używać. Nie jest jednak typem kokietki. Pomimo silnej zmysłowości i sentymentalności, kieruje się rozsądkiem i pozostaje wierna oraz szczera wybranemu partnerowi. Przywiązuje również dużą wagę do rodziny, o którą potrafi zaciekle walczyć, gdy ktoś jej zagraża. W swoim domu jest wzorową, często chwaloną gospodynią, a wrodzona towarzyskość sprawia, iż chętnie i serdecznie przyjmuje gości. Obowiązki rodzinne stanowią dla niej formę relaksu i sprawiają jej wielką przyjemność. Doskonale sobie ze wszystkim radzi, ponieważ została stworzona do roli pani domu. Jej mąż nigdy nie wyjdzie z podziwu wobec jej umiejętności i wobec tego z jaką łatwością Natasza zajmuje się domem oraz dziećmi.

Imieniny Nataszy

Natasza imieniny obchodzi 27 lipca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Nataszy jest 27 lipca.

Życie towarzyskie

Kobieca zmienność i nastrojowość w Nataszy osiągają punkt kulminacyjny. Jest ekstrawagancką oraz zagadkową osobą, która posiada wyjątkowe zdolności przystosowawcze i wszędzie czuje się swobodnie, ale nigdy nie wiadomo, czy akurat wybuchnie, czy też zacznie się śmiać. Bardzo szybko staje się chmurna i pogodna na przemian. Miewa przy tym nieuzasadnione oraz gwałtowne napady radości, a następnie okresy przygnębienia. To kobieta wulkan, po której nie wiadomo, czego się spodziewać i która nie usiedzi w miejscu. Musi być tam, gdzie coś się dzieje. Niestety często z nudów bawi się kosztem innych. Mimo to ludzie lubią przebywać w jej towarzystwie, ponieważ nie dopuszcza do nudy.

Praca i kariera zawodowa

Natasza nie jest typem sumiennego pracownika miesiąca. Nie znosi bowiem monotonnych zajęć wykonywanych w jednym miejscu i nie przywiązuje się do nudnych obowiązków. Ona przebojem zdobywa świat, a energia życiowa wręcz ją rozsadza. Wszędzie jej pełno, wszystko ruszy, wszystkiego dotknie i spróbuje. Przy tym też bardziej interesuje się własnym wnętrzem niż wykonywanym zawodem. Nie stara się zrobić kariery, ale stawia na rozwój osobisty i wzbogacanie własnej osobowości. Ostatecznie nie wiadomo jak, ale potrafi sobie poradzić w każdej sytuacji i zawsze obronną ręką wychodzi z opresji, przy czym okazuje się, że nie zaniedbała żadnego otrzymanego polecenia! Co więcej, pociąga za sobą innych, mniej zaradnych ludzi, za co nieraz bywają jej wdzięczni.

Predyspozycje zawodowe

Dla Nataszy praca zawodowa nie jest jej żywiołem. Nie nadaje się ona do wykonywania tych samych monotonnych czynności. Potrafi jednak wykonywać zarówno zawody typowo kobiece, jak i męskie.

Patroni Nataszy

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Natasza

Nataszka, Nacia, Nata, Natala, Natalinka, Nati, Natka, Natunia, Natusia

Formy obcojęzyczne

Natasha (ang.), Natasa, Natascha (fr., niem.)

Nazwiska pochodzące od imienia Natasza

Brak

Znani imiennicy

Natasza Urbańska – aktorka, piosenkarka i tancerka
Natasza Zylska (Zygelman) – piosenkarka
Natasha Richardson – angielska aktorka
Natasha Zacharenko (Natalie Wood) – amerykańska aktorka

Przysłowia i powiedzonka

Źle z Nataszą, bo Natasza zbyt w miłości się rozprasza.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.