Znaczenie imienia Natalia

Natalia posiada subtelny charakter, jakkolwiek potrafi być stanowcza, a nawet groźna. Ma bardzo duże ambicje i równie wielkie możliwości. Nie ulega wpływom, zachowując przy tym wiele taktu i samodzielności. Gdy coś postanowi szkoda czasu, sił i energii, aby namawiać ją do zmiany decyzji. Posiada niezachwianą pewność siebie, dzięki czemu zachowuje zimną krew w kryzysowych momentach. Niestety jest bardzo subiektywna i ocenia wszystko po swojemu. Z reguły nie ufa ludziom i ma niewielu prawdziwych przyjaciół, chociaż to bardzo miła, szczera i pomocna osoba. Miłość traktuje poważnie, ale nie łatwo zdobyć jej serce. Bywa dumna i pamiętliwa – mści się za każdą niesprawiedliwość i źle znosi porażki.

Pochodzenie imienia Natalia

Natalia jest to imię pochodzenia łacińskiego, od słowa dies natalis (dzień narodzin). Oznacza: ta, która oczekuje ponownych narodzin w życiu pośmiertnym. W Polsce imię Natalia nadawane jest od XIV wieku.

Rodzina i miłość

Wobec rodziców niezwykle posłuszna – bardzo sobie ceni wszelkie rady udzielane jej od najmłodszych lat. Małżeństwo traktuje zatem poważnie, a o rodzinne tradycje dba z odpowiednim poświęceniem. Nie jest jednak typem domatorki, nie lubi jak rodzina ją przytłacza i ogranicza. Zostaje dobrą i oddaną żoną, nie łatwo jednak zdobyć jej serce. Natalia to kobieta skryta o subtelnym charakterze. Bardzo łatwo ją zranić i spłoszyć. Jeśli ktoś podbije jej serce – szczerze i bezinteresownie pokocha go. W dziedzinie uczuć i zmysłów wyznaje jednak wyłączność i nie przyjmuje żadnych kompromisów. Jej zaborczość bywa przy tym dość uciążliwa, dlatego ciężko jej znaleźć odpowiednio silnego i wytrzymałego mężczyznę. Warto mimo to powalczyć, ponieważ poprowadzi dom na wysokim poziomie, z klasą i nie będzie stroniła od podejmowania gości.

Imieniny Natalii

Natalia imieniny obchodzi 27 lipca, 26 sierpnia, 8 września, 8, 10, 28 listopada, 1, 21 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Natalii jest 26 sierpnia.

Życie towarzyskie

Nie warto ingerować w jej życie i próbować ją zmieniać. Natalia wszystko widzi według własnej miary, jest bardzo subiektywna i żąda akceptowania tylko jej pomysłów. Na co dzień potrafi być miła, sympatyczna, szczera i pomocna. Jest również bardzo towarzyska, a rozmowa z nią przebiega zawsze lekko i przyjemnie. Niestety Natalia posiada niewielu przyjaciół, gdyż nie ufa ludziom – nie uważa ich za godnych dopuszczania do swojego życia osobistego. Ze względu na swoje nastawienie i zainteresowania często trzyma się na uboczu i ma niewiele kontaktów z rówieśnikami. Zdecydowanie woli otaczać się gronem starszych przyjaciół – dojrzalszych, poważniejszych i rozumiejących jej pasje. Nieraz znający ją bliżej mogą odnieść wrażenie, iż pod pełnym wdzięku uśmiechem, kryje się chęć osiągnięcia konkretnego zamiaru. Natalia bywa do tego niezwykle pamiętliwa i mściwa – odpłaca za każdą niesprawiedliwość względem niej.

Praca i kariera zawodowa

Natalia nie jest kobietą przeciętną. Dąży niekonwencjonalnymi drogami do zaszczytów, sukcesów i luksusu. Ma bardzo duże ambicje i równie wielkie możliwości. Interesuje się przedmiotami ścisłymi oraz wiedzą tajemną i zjawiskami niewytłumaczalnymi. W pracy twardo stawia na swoim i uparcie broni swoich pomysłów. Jeśli chce się ją przekonać, do jakiegoś postępowania albo zaakceptowania danego projektu, należy sprawić, aby uważała, że pochodzi od niej. Jest kobietą bardzo pewną siebie i potrafi zachować zimną krew w najbardziej kryzysowych momentach. Realizuje się w polityce, działalności na rzecz społeczeństwa lub na stanowiskach kierowniczych. Sprawdzi się po prostu wszędzie tam, gdzie wymagane są takt, umiejętności szybkiego reagowania i podejmowania ważnych decyzji. Zawsze bierze na siebie odpowiedzialność za dokonane wybory.

Predyspozycje zawodowe

Natalia może realizować się w polityce, działalności społecznej oraz na stanowiskach kierowniczych, na których wymagany jest takt, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji i konsekwencja.

Patroni Natalii

Święta Natalia z Nikomedii – męczennica. Żyła w III wieku, za czasów Dioklecjana. Była opiekunką uwięzionej grupy chrześcijan w Nikomedii. Przychodziła do więzienia podtrzymując ich na duchu, by nie wyparli się wiary. Po ich męczeńskiej śmierci została aresztowana i również zginęła śmiercią męczeńską.
Święta Natalia z Toledo – ścięta za wiarę razem z mężem, św. Aureliuszem, ok. 852 roku.

Odmiany i zdrobnienia imienia Natalia

Nacia, Nastusia, Natalcia, Nata, Natala, Natalka, Natka, Natusia, Natuś

Formy obcojęzyczne

Natalia (łac.), Natalie, Nathalia, Nathalie, Noelle (ang.), Natalia, Natalie (niem.), Natalie, Noële (fr.), Natalia (hiszp.), Natalia, Natalina (wł.), Natalija, Nataša (ros.), Nátalie, Nataša (czes.), Natália, Nataša (słowac.), Natalija, Nata, Nataša (połud.-słow.)

Nazwiska pochodzące od imienia Natalia

Brak

Znani imiennicy

Natalia Kukulska – piosenkarka
Natalia Oreiro – urugwajska aktorka i piosenkarka
Natalia Przybysz – wokalistka zespołu Sistars
Natalie Portman – aktorka amerykańska

Przysłowia i powiedzonka

Długo opiera się Natalia Na tym opiera się batalia.
Najlepsza jest Natalia, przynajmniej zna realia.
Każdy z poetów kartę wybiera a potem patrzy na imię. Chociaż ta gra się toczy stale i stale krąży talia, tylko największym przypada w udziale Natalia.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.