Znaczenie imienia Nadia

Nadia dobrze rokuje na przyszłość, ale tylko w kwestii kariery. Jest kobietą rozsądną, ambitną oraz bardzo inteligentną. Postrzegana bywa jako zarozumiała i zbyt niezależna. Cieszą ją własne sukcesy, dlatego robi wszystko, aby wywiązywać się z zadań i zdobywać laury uznania. Za wszelką cenę stara się błyszczeć w towarzystwie, zachowując się nieraz hałaśliwie i na granicy dobrego smaku. Zraża do siebie ludzi i nie cieszy się zbytnią sympatią. Przyjaciół zdobywa z trudnością. Bywa wybuchowa i nadmiernie szczera, co zdecydowanie nie pomaga jej towarzysko. Jej niepodważalną zaletą jest wielkie poczucie humoru, którym rozładowuje napiętą atmosferę. W związku to ona rządzi, a o tę władzę zawzięcie walczy.

Pochodzenie imienia Nadia

Nadia to imię żeńskie będące skróconą formą imienia Nadzieja. Pochodzi od rosyjskiej wersji tego imienia – Nadieżdy.

Rodzina i miłość

Rodzina daje Nadii poczucie bezpieczeństwa, dlatego ważne są dla nie stabilne i poukładane relacje z bliskimi. Stara się także uwić przytulne gniazdko, w którym może w pełni królować oraz od czasu do czasu odetchnąć. Umiejętność pomnażania i gromadzenia dóbr da jej rodzinie doskonałe zabezpieczenie na starość. Nie jest jednak pokorną i uległą partnerką – nigdy nie zapomina o swych wielkich ambicjach, również w związku. A może przede wszystkim w związku. Miłość jest dla niej jednoznaczna z podporządkowaniem się, ale tej drugiej strony związku. Wymaga od partnera absolutnego respektowania jej władzy, ale należy uważać, ponieważ ma tendencje do nadużywania jej. Potrzebuje zatem sprytnego, rozsądnego i silnego psychicznie mężczyzny, który przetrwa każdy jej atak. Życie z nią często przypomina poligon.

Imieniny Nadii

Nadia imieniny obchodzi 15 maja, 1 sierpnia, 30 września.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Nadii jest 1 sierpnia.

Życie towarzyskie

Z jednej strony aktywna i przebojowa, a z drugiej dość wrażliwa. Natura Nadii jest dwoista, ale nie każdemu dane jest poznać ją w pełni. Wiele osób zraża się jej sposobem bycia już na wstępie do znajomości. Jest to bowiem kobieta bardzo pewna siebie, starająca się za wszelką cenę błyszczeć w towarzystwie i znajdować się w centrum uwagi. Przykrość sprawia jej bycie pominiętą lub niezauważoną. Zachowuje się wobec tego hałaśliwie i ekstrawagancko, tracąc nieraz poczucie taktu i przekraczając granice dobrego smaku. Jej niepodważalną zaletą jest wielkie poczucie humoru, którym wspaniale rozładowuje napiętą atmosferę. Z tłumu wyróżnia ją także niebywała szczerość, która niestety bywa uciążliwa. Nadia ma tendencję do mówienia ludziom brutalnej prawdy prosto w oczy, bez owijania w bawełnę. Nie potrafi trzymać języka za zębami ani posłużyć się drobnym kłamstwem dla wyższych celów. Jest przy tym bardzo uparta i nikt nie da rady zmienić jej poglądów oraz zachowania.

Praca i kariera zawodowa

Nadia zgodnie z etymologią swego imienia daje wielkie nadzieje i zazwyczaj wywiązuje się z nich z nawiązką. Jest kobietą rozsądną, ambitną oraz bardzo inteligentną. Nie zawsze co prawda potrafi opanować swoje reakcje i gwałtowne emocje, ale się stara. Często uchodzi za zarozumiałą i zbyt niezależną. Możną ją jednak obdarzyć zaufaniem, ponieważ jest zdeterminowana osiągnąć sukces. Potrafi czerpać satysfakcję i zadowolenie ze swoich osiągnięć. Odznacza się ponadto doskonałą orientacją w świecie i zasadach nim rządzących.

Predyspozycje zawodowe

Nadia doskonale nadaje się do pracy związanej z bankowością i marketingiem oraz dziedzin pedagogicznych i artystycznych.

Patroni Nadii

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Nadia

Nada, Nadka, Nadunia, Nadusia, Naduśka, Nadzia, Natka

Formy obcojęzyczne

Hope, Nadane (ang.), Nadja, Nadine (niem.), Nadia, Nadine (fr.), Esperanza (hisz.), Soperanza (wł.), Nada, Nadja (buł.), Esperance (duń.), Nadane (hol.), Nadieżda (ros.)

Nazwiska pochodzące od imienia Nadia

Brak

Znani imiennicy

Nadia Boulanger – francuska kompozytorka, pedagog, dyrygentka, pianistka i organistka
Nadia Comaneci – gimnastyczka rumuńska, olimpijka
Nadia Styger – szwajcarska narciarka alpejska, olimpijka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.