Znaczenie imienia Monika

Monika jest kobietą zdecydowaną i szybką, która uparcie dąży do tego, aby jej racja była na wierzchu. Ma w sobie coś z choleryka. Sama sobą rozporządza i nie pozwala przejąć kontroli innym. Ceni przy tym ład i porządek. Uwielbia towarzystwo i jest bardzo sympatyczną oraz uśmiechniętą osobą. Łatwo dostosowuje się do otoczenia, ale nie ulega wpływom innych ludzi. Wcześnie dojrzewa i staje się samodzielna, przez co nie pozwala sobie w kaszę dmuchać! Czasem ciężko z nią wytrzymać – sprawia bowiem wrażenie nieustannie walczącej z każdym o przywództwo i prym. Bywa także agresywna wobec adoratorów, ponieważ nie jest delikatną i słodką osóbką, za jaką ją biorą. W związku chce być na równi ze swym partnerem.

Pochodzenie imienia Monika

Monika jest to imię pochodzenia greckiego, od słowa monos (jedyny, sam, samotny). Dawniej imię nadawane jedynaczkom.

Rodzina i miłość

Z tą szaloną i aktywną choleryczką nie wytrzyma pierwszy lepszy mężczyzna! To musi być niezwykle opanowany, cierpliwy i potrafiący ulegać człowiek. Monika z początku bywa wręcz agresywna wobec adoratorów, ponieważ nie jest delikatną i słodką osóbką, za jaką ją biorą. Od dziecka bardziej lgnie do taty i interesuje się męskimi zajęciami, dlatego nie poszukuje opiekuna i rycerza, ale traktującego ją na równi partnera. Często rywalizuje z mężczyznami, chcąc pokazać im swą niezależność i samodzielność! W sferze seksualnej jest w pewnym stopniu wyrachowana i chłodna – nie ulega zmysłowości, uniesieniom i natchnieniom chwili. Niebywale dużą wagę przywiązuje do związku i małżeństwa. Jest to dla niej w pewnym sensie awans społeczny i kolejne pole do popisu. Po okazaniu zaufania swemu wybrankowi, wymaga od niego pełnego zaangażowania się w związek i jest bardzo nieufna wobec innych kobiet. Zadba o wszystko i będzie dobrą żoną, o ile pozwoli jej się przejąć władzę w domu.

Imieniny Moniki

Monika imieniny obchodzi 18 stycznia, 4, 21 maja, 27 lipca, 27 sierpnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Moniki jest 4 maja.

Życie towarzyskie

Monika jest bardzo sympatyczną i uśmiechniętą osobą. Lubi towarzystwo i życie na wysokich obrotach. Często interesuje się sportem – najlepiej wyczynowym. Łatwo dostosowuje się do otoczenia, przejmując m.in. jego moralność, ale nie ulega wpływom innych ludzi. Wcześnie dojrzewa i staje się samodzielna, przez co nie pozwala sobie w kaszę dmuchać! Zdarza się jej wykorzystywać znajomości do interesów, ale raczej tego unika, ponieważ ceni każdego przyjaciela. Czasem ciężko z nią wytrzymać – sprawia wrażenie walczącej z każdym o przywództwo i bycie najlepszą. Trzeba zaakceptować to, że musi działać i rywalizować. Rekompensatą są zalety ducha, jakie Monika posiada – uczciwość, lojalność i oddanie w przyjaźni. Na pewno nikogo nie skrzywdzi i nie zrobi nikomu na złość!

Praca i kariera zawodowa

Sama sobą rozporządza i nie pozwoli przejąć kontroli innym. Monika to zdecydowana i szybka osoba, dążąca uparcie do tego, aby jej racja była zawsze na wierzchu. Próbuje rządzić i przejąć stery gdziekolwiek się znajdzie. Jej nieco męskie cechy charakteru pomagają w osiąganiu sukcesu. Nie kieruje się intuicją, ale inteligencją i doświadczeniem. Niekiedy bywa przez to niespokojna, ponieważ nie zna wyjścia z trudnej sytuacji, a to niestety prowadzi do niepowodzenia. Nie ulega jednak wątpliwości, iż jest świetna we wszystkim co robi i zawsze osiąga cel. Od najmłodszych lat jest pilna, zorganizowana i systematyczna, dlatego w dorosłym życiu z łatwością zdobywa kolejne awanse i jest chwalonym pracownikiem. Wybiera zawody związane z działaniem i rywalizacją, ponieważ nie potrafi spokojnie usiedzieć za biurkiem i wpatrywać się monotonie w rzędy cyfr na monitorze.

Predyspozycje zawodowe

Monika dobrze sprawdzi się w biznesie, aktorstwie, reżyserii, scenografii i mediach.

Patroni Moniki

Św. Monika – matka św. Augustyna. Żyła w latach 332 – 287. Modliła się gorąco o nawrócenie syna. Łaski tej doznała dopiero na krótko przed śmiercią. Po chrzcie Augustyna razem z synem wyruszyła do Afryki, ale po drodze zachorowała i zmarła w Ostii.

Odmiany i zdrobnienia imienia Monika

Monia, Moniczka, Monisia, Moniś, Nika

Formy obcojęzyczne

Monica (łac.), Monica (ang.), Monika, Monica (niem.), Monique (fr.), Monica (hiszp.)

Nazwiska pochodzące od imienia Monika

Moniak, Monik, Monikiewicz, Monikowski, Moniński, Moniuk, Moniuszko

Znani imiennicy

Monika Brodka – polska piosenkarka
Monika Richardson – prezenterka telewizyjna
Monika Seles – amerykańska tenisistka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.