Znaczenie imienia Mirosława

Mirosława to energiczna, solidna i pracowita kobieta – ale nie wolno jej drażnić. Jeśli ma zły humor, to lepiej zejść jej z drogi. Nawet mężczyźni mogą się jej bać. Ona dokładnie wie, czego chce i sama podejmuje decyzje. Do niej należy ostatnie słowo. Jest także porywcza i źle znosi krytykę, szczególnie przy świadkach. Posiada analityczny umysł i sporą intuicję, na której można polegać. Sprzyja jej szczęście. Lubi przebywać w gronie przyjaciół, którym chętnie się zwierza. Wbrew pozorom, to otwarta i sympatyczna kobieta, z którą ciężko o nudę. Lubi ryzyko i zastrzyk adrenaliny. W miłości stawia na duchową łączność.

Pochodzenie imienia Mirosława

Mirosława to staropolskie imię żeńskie, złożone z członów miro (pokój, spokój, dobro) oraz sława. Oznacza ono kobietę, która sławi pokój i dobro.

Rodzina i miłość

Mirosława bardzo troszczy się o dom i rodzinę, w związku stawiając na więź duchową. Mocno wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia i większą wagę przywiązuje do uczuciowości niż cielesności. Nie zajmują jej także sprawy materialne, dlatego domowym budżetem zarządza wybranek jej serca. Mirosława jest całkowicie oddana bliskim i potrafi wiele poświęcić dla dobra męża oraz dzieci. Nierzadko jednak działa na nerwy swojej rodzinie, ponieważ musi dyrygować, decydować i mieć wszystko po swojemu poukładane. W sferze domowej bardzo wyraźnie daje o sobie znać jej natura perfekcjonistki. Kłótnie, krzyki i wybuchowość tej osobowości nie ułatwiają sprawy. Ciekawych doznań dostarcza natomiast specyficzny zmysł kulinarny Mirosławy, która uwielbia eksperymenty w kuchni. Jej rodzina nieraz będzie zmuszona jeść poza domem.

Imieniny Mirosławy

Mirosława imieniny obchodzi 26 lutego.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Mirosławy jest 26 lutego.

Życie towarzyskie

Nerwowy i wybuchowy charakter nie przeszkadza Mirosławie w kontaktach towarzyskich. Bardzo lubi przebywać w gronie zaufanych znajomych i zawsze posiada grupę bliższych przyjaciół, którym może powierzyć nie jeden sekret. Chętnie się zwierza i jest bardzo przyjazną kobietą. Najbliżsi potrafią zaakceptować jej krzyki, a nawet wymachiwanie rękoma i niepohamowaną złość, kiedy zostanie wyprowadzona z równowagi. Gorzej z perfekcjonizmem, który nieraz przejawia. Ponadto Mirosława jest osobą lubiącą ryzyko i adrenalinę, chętnie angażuje się w ciekawe przedsięwzięcia i przygody razem ze swoimi przyjaciółmi. Przy niej nie zabraknie nikomu wrażeń. Kocha uprawiać sporty ekstremalne, a z ryzyka rezygnuje tylko wówczas, gdy zagraża ono stabilności jej rodziny. Nie narazi się na utratę zdrowia czy życia, kiedy czekają na nią obowiązki domowe.

Praca i kariera zawodowa

Energiczna, solidna i pracowita kobieta, której jednak lepiej nie drażnić. Mirosława zawsze dokładnie wie, czego chce i ma w zwyczaju decydować o wszystkim. Ostatnie słowo musi należeć do niej. Można liczyć na jej intuicję, analityczny umysł oraz wiedzę, ale trzeba też zaakceptować jej gniewną naturę. Jest porywcza i bardzo źle znosi krytykę, szczególnie w obecności współpracowników. Gdy ma zły humor, lepiej zejść jej z drogi. Bywa, iż boją się jej nawet mężczyźni. Czegokolwiek się podejmie – szczęście jej sprzyja.

Predyspozycje zawodowe

Mirosława najlepiej spełni się w pracach o charakterze analitycznym, w administracji lub obsłudze urządzeń elektronicznych.

Patroni Mirosławy

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Mirosława

Mira, Mircia, Mireczka, Mireńka, Mirka, Mirunia, Mirusia

Formy obcojęzyczne

Miroslava (ogólnie przyjęta forma), Myroslava (ukraiński), Mirca (rumuński)

Nazwiska pochodzące od imienia Mirosława

Brak

Znani imiennicy

Mirosława Krajewska – aktorka teatralna i filmowa
Mirosława Litmanowicz – szachistka, mistrzyni międzynarodowa od 1967 roku

Przysłowia i powiedzonka

W klejnot się zmienia Mirosława, miłość to jego jest oprawa.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.