Znaczenie imienia Milena

Milena nie jest osobą, którą w pełni da się przewidzieć i kontrolować. Sprawia wrażenie nieśmiałej oraz wątłej, ale w rzeczywistości jest energiczna, stanowcza i aktywna. Nie boi się przeciwności losu. Ceni sobie doskonałość i perfekcję w działaniu. Czasami brak jej jednak poczucia rzeczywistości, ponieważ swe przemyślenia wymienia głównie z pamiętnikiem. Jest powściągliwa i raczej zamknięta w sobie. Nie czuje potrzeby dzielenia się swoimi troskami czy marzeniami z innymi ludźmi. Nie przeszkadza jej to jednak w byciu miłą, otwartą na ludzi i bardzo życzliwą osobą. Znajomi chętnie jej się zwierzają, ponieważ jest łagodna i wyrozumiała. W związku stawia na partnerstwo, w macierzyństwie – na bliskość.

Pochodzenie imienia Milena

Milena to imię pochodzenia starosłowiańskiego wywodzące się od męskich imion Miłosław i Miłobor. Imię to oznacza: miła, najmilsza.

Rodzina i miłość

Milena z jednej strony jest wyzwolona, niezależna i zdecydowana, z drugiej – pełna kobiecości i wrażliwości. Przejawia się to często w jej zainteresowaniu sztuką, literaturą oraz szczególną wrażliwością na piękno przyrody lub muzyki. W miłości i okazywaniu głębszych uczuć drugiemu człowiekowi pozostaje jednak powściągliwa. Nie będzie czułą, ciepłą kobietą, szukającą w mężczyźnie oparcia i poczucia bezpieczeństwa. Milena w związku stawia na partnerstwo, przez co nieraz dla męża jest bardziej przyjaciółką niż żoną. Nie bywa zazdrosna ani zaborcza wobec ukochanego, ale jednocześnie ciężko jej się całkowicie zaangażować. Podobnie w relacjach z dziećmi – stawia na serdeczny, towarzyski i partnerski kontakt, przez co w większym stopniu jest koleżanką niż matką.

Imieniny Mileny

Milena imieniny obchodzi 24 maja.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Mileny jest 24 maja.

Życie towarzyskie

Kto ocenia Milenę jako delikatną, słabą psychicznie i wrażliwą istotę, ten może przeżyć nieoczekiwany szok przy bliższym jej poznaniu. Odkryje w niej bowiem kobietę silną, opanowaną i bardzo skuteczną w działaniu. Brak właściwego osądu osobowości Mileny wynika przeważnie z jej małomówności oraz skrytości. Nie czuje ona potrzeby dzielenia się swoimi przemyśleniami, troskami czy marzeniami z innymi ludźmi. Chętnie natomiast przelewa myśli na papier, pisząc długie listy, wiersze lub pamiętnik. Stara się ukrywać przed światem swą kobiecą subtelność i wrażliwość, aby być postrzeganą jako silna i nieskłonna do czułostkowości kobieta. Nie przeszkadza jej to jednak w byciu miłą, otwartą na ludzi i bardzo życzliwą osobą. Jej wrodzona dobroć przyciąga innych i sprawia, że darzona jest szacunkiem oraz sympatią. Niestety sama zbyt często kieruje się uczuciami i nie potrafi nikogo podejrzewać o złe intencje. Mimo porażek, nie ulega pesymizmowi i nie lamentuje bez potrzeby. Bywa podporą dla swoich przyjaciół, których zawsze chętnie wysłucha.

Praca i kariera zawodowa

Droga do sukcesu – owszem – ale tylko w niekonwencjonalny sposób! Milena nie jest bowiem osobą, którą w pełni można przewidzieć i kontrolować. To dzielna i pełna entuzjazmu kobieta, jednak raczej powściągliwa i ostrożnie podejmująca decyzje. Pilnie pracuje nad sobą i wytrwale realizuje wyznaczane sobie cele oraz plany. Nie boi się przeciwności losu. Jest bardzo wytrwała, a ważną wartość stanowi dla niej perfekcja w działaniu. Sprawia przy tym wrażenie nieśmiałej i wątłej, ale w rzeczywistości to energiczna, stanowcza oraz aktywna osoba. Potrafi wskazywać drogę innym, choć często miewa zbyt wygórowane wymagania w stosunku do współpracowników. Czasami brak jej poczucia rzeczywistości, ponieważ swe przemyślenia wymienia głównie z pamiętnikiem. Posiada jednak ogromne możliwości intelektualne, co wróży jej karierę w każdym zawodzie, jaki wybierze.

Predyspozycje zawodowe

Milena świetnie poradzi sobie w zawodach o charakterze wychowawczym, opiekuńczym, pedagogicznym, administracyjnym.

Patroni Mileny

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Milena

Mila, Milcia, Milka, Milenka, Milunia, Milusia, Lena, Lencia, Lenka, Lenia

Formy obcojęzyczne

Miley (ang.), Mylene (fr.), Milana, Milena (czes.), Milana (ros.), Milena (węg.)

Nazwiska pochodzące od imienia Milena

Brak

Znani imiennicy

Milena Canonero – włoska projektantka mody
Milena Cymerman – malarka
Milena Radecka – siatkarka
Milena Rosner – siatkarka
Milena Wójtowicz – pisarka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.