Znaczenie imienia Michalina

Michalina jest skryta i nieśmiała a jednak potrafi przezwyciężyć największe życiowe trudności. Postępuje zawsze godnie i według przyjętych zobowiązań cechując się arystokratycznymi manierami oraz dystynkcją. Ma świetną intuicję, wysoką inteligencję i dobrą pamięć. Umie też przewidzieć swoją przyszłość. Szuka stabilizacji, dlatego chętnie przywiązuje się do miejsc, warunków i osób. Wobec ludzi jest jednak nieufna i nieco zdystansowana. Nikomu nie zdradza swych zamierzeń. Nie ocenia jednak innych i nie umniejsza znaczenia żadnej osoby. Bardzo wyrozumiała kobieta. W uczuciach stała ale długo czeka na księcia.

Pochodzenie imienia Michalina

Michalina to imię żeńskie pochodzenia hebrajskiego będące żeńskim odpowiednikiem imienia Michał. Wywodzi się od słowa mikha’el (któż jest jak Bóg?).

Rodzina i miłość

Michalina na brak powodzenia nie narzeka. Jest uwodzicielska, pełna majestatu, niepodważalnego wdzięku oraz pewnej dozy tajemniczości. Przede wszystkim jednak to kobieta stworzona do roli pani domu. Bardzo chętnie porzuci wszystko, aby spełnić się jako gospodyni i matka. Warunkiem jest jednak szczęście małżeńskie, w przeciwnym wypadku z trudem dzieli swoje życie między pasjonującą pracę a dom, zazwyczaj z opłakanym skutkiem dla bliskich. W uczuciach jest stała, szuka prawdziwej miłości i często bardzo długo czeka na księcia z bajki. Boi się zranień, porzucenia oraz zdrady, dlatego z trudem obdarza zaufaniem. Sama nie wyobraża sobie niewierności i jest oddaną żoną. Przy odpowiednim mężczyźnie w pełni rozkwita i może wiele zdziałać. Warto pamiętać, że chłód oraz łagodność są u niej pozorne.

Imieniny Michaliny

Michalina imieniny obchodzi 19 czerwca, 24 sierpnia, 29 września.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Michaliny jest 29 września.

Życie towarzyskie

W kontaktach z ludźmi Michalina jest trochę dzika i zamknięta w sobie. Nie ujawnia swoich zamierzeń, zachowuje za to postawę pełną majestatu oraz godności. Cechują ją arystokratyczne maniery i dystynkcja. Nie lubi popularnych rozrywek, ludowych zabaw, tłumu ani jarmarków. Nigdy jednak nie ocenia innych i nie umniejsza znaczenia żadnej napotkanej osoby. Jest bardzo wyrozumiała. Nie lubi wygłaszać moralizatorskich mówi i nie robi wyrzutów znajomym. To kobieta pełna klasy. Niestety bardzo wrażliwa i nieufna. Trzeba naprawdę dobrze ją poznać, aby wiedzieć czym nie zranić. Przyjaźń ma dla niej ogromne znaczenie. Nie wartościuje ludzi ze względu na płeć. Kiedy przywiąże się do kogoś, to na zawsze.

Praca i kariera zawodowa

Chociaż skryta i nieśmiała, Michalina z łatwością przezwycięża największe życiowe trudności i robi karierę. Posiada rzadki dar przewidywania wielkich etapów w swoim życiu co potrafi odpowiednio wykorzystać. Niestety porażki znosi ciężko. Ma bardzo dobrą pamięć oraz wysoką inteligencję, ale uczy się raczej z obowiązku i jest średnio ciekawa świata. Stawia na stabilizację. Przywiązuje się do miejsca, warunków, osób, dlatego wszelkie decyzje o większych zmianach podejmuje bardzo ostrożnie i z pełną rezerwą. Nikomu nie zdradza swoich zamierzeń i jest bardzo nieufna wobec otoczenia. Postępuje zawsze godnie i według przyjętych zobowiązań. Interesująca praca stanowi dla niej najlepszy motywator. Może być nią tak zaabsorbowana, iż zaniedba rodzinę.

Predyspozycje zawodowe

Michalinie od kariery zawodowej bardziej odpowiada funkcja pani domu. Jeśli zdecyduje się pracować to najlepiej poradzi sobie we wszelkich zawodach administracyjnych.

Patroni Michaliny

Św. Michalina (1809-1965) – siostra zakonna pochodząca z Madrytu. W 1859 roku założyła Instytut Służebnic Najświętszego Sakramentu i Miłosierdzia w Madrycie zostając jego generalną przełożoną. Szybko powstawały kolejne placówki w innych miastach Hiszpanii.

Odmiany i zdrobnienia imienia Michalina

Michalinka, Michalunia, Michalusia, Michasia, Michaśka, Michunia, Misia, Miszka, Miśka, Linka, Linusia, Lunia

Formy obcojęzyczne

Michaëla (łac.), Michaela, Michaeline, Michelina, Michele (ang.), Michaela, Micheline (niem.), Micheline, Michelle, Michele (fr.), Miguela (hiszp.), Micaela, Michela, Michelina (wł.), Mihalina, Mihajlina (ros.), Michala, Michaela (czes., słowac.), Miha, Mihala, Mihajla, Mihalina, Mihela (połud.-słow.).

Nazwiska pochodzące od imienia Michalina

Brak

Znani imiennicy

Michalina Rogińska – tancerka Teatru Wielkiego w Warszawie
Michalina Wisłocka – lekarka, ginekolog, seksuolog
Michelle Pfeiffer – amerykańska aktorka i piosenkarka
Michelle Phillips – amerykańska piosenkarka i aktorka
Michelle Richfield – brytyjska wokalistka metalowa

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.