Znaczenie imienia Melania

Melania to kobieta dynamiczna i zdecydowana niczym huragan. Mknie przez życie, nie pozostawiając za sobą żadnych niedokończonych spraw. Świetnie się odnajduje w świecie. Jest na tyle przedsiębiorcza i energiczna, że może wykonywać dwa zawody naraz. Do tego ma nosa do interesów. Niestety posiada wybuchową naturę i nie zawsze kontroluje swe zwierzenia. W kontaktach towarzyskich kieruje się uczuciami, pozorami i nie zachowuje obiektywności osądów. Bardzo otwarta i życzliwa nikomu nie odmówi pomocy. Sama niechętnie ją przyjmuje. Potrzebuje przyjaciół i bliskich. Otacza ich swoją opieką oraz zaborczą miłością.

Pochodzenie imienia Melania

Melania to imię pochodzenia greckiego wywodzące się od słowa melaina (czarny, śniady, ciemny).

Rodzina i miłość

Melania to kobieta zadbana, elegancka i atrakcyjna. Kusi, kokietuje, uwodzi. To ona jest łowcą i zdobywcą. Pragnie posiadać, przyzwyczajona do nazywania wszystkiego i wszystkich swoim. Jest niebywale zaborcza ponieważ kocha całą sobą, przez co ciężko jej się jest pogodzić z odtrąceniem. Uwielbia dawać siebie kontrolując sytuację. Krępuje ją bycie obiektem wyższych uczuć – woli mieć na wszystko wpływ i polegać tylko na sobie. Wyraźnie daje do zrozumienia, iż nie potrzebuje silnego, męskiego ramienia. Mimo to dąży do stabilności i założenia rodziny. Odnajduje się w roli matki i żony, zapewniając ciepło i poczucie bezpieczeństwa przy domowym ognisku. Znakomicie prowadzi dom, perfekcyjnie planując najdrobniejsze w nim prace. Z werwą wykonuje wszystkie swe obowiązki. Równie ambitnie podchodzi do kwestii intymnych – daje z siebie wszystko, wszystkiego w tym wypadku żądając. To niezwykle zaborcza, namiętna i zdecydowana lwica.

Imieniny Melanii

Melania imieniny obchodzi 31 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Melanii jest 31 grudnia.

Życie towarzyskie

W kręgu znajomych Melania słynie z wybuchowości i nieprzemyślanych decyzji podejmowanych pod wpływem uczuć. Brakuje jej obiektywizmu w osądach, kieruje się pozorami i często wyraża nieprzemyślane opinie. Nie zawsze też kontroluje swe zwierzenia. Może wygadać niejedną tajemnicę. Długo chowa urazę. Jest mimo to lubiana i cieszy się życzliwością. Bo to w gruncie rzeczy bardzo dobra, promienna oraz uczynna osoba. Można na niej polegać. Nikomu nie odmówi pomocy, dlatego sama w najtrudniejszych chwilach może liczyć na przychylność przyjaciół – czy tego chce, czy nie. Ludzie chętnie się przed nią otwierają. Sama potrzebuje towarzystwa i z łatwością dostosuje się do każdego typu otoczenia oraz znajomych. Przyjaciele się z nią nie nudzą, chociaż ciężko za nią nadążyć.

Praca i kariera zawodowa

Szybka, zdecydowana i dynamiczna kobieta. Niczym huragan mknie przez życie, nie pozostawiając za sobą żadnych niedokończonych spraw. Melania jest przedsiębiorczą i energiczna kobietą. Nie przepuści okazji aby zabłysnąć. Żyje pełną piersią, wie czego chce i nie ogranicza się w niczym. Potrafi wykonywać dwa zawody jednocześnie, a w interesach ma niebywałego nosa. Poradzi sobie w każdej sytuacji – jest zaradna i bardzo pomysłowa. Dostrzega ukryte aspekty zadań i trafnie osądza ludzi. Lubi pomagać innym, gdyż wie, czego im potrzeba. Sama nie życzy sobie niczyjego wsparcia. Sprawia wrażenie niezniszczalnej.

Predyspozycje zawodowe

Melania często podejmuję się pracy w dwóch zawodach, zwykle bardzo różnych. Wybór konkretnego zawodu w jej przypadku nie ma znaczenia.

Patroni Melanii

Św. Melania (383-439) – rzymianka pochodząca ze znanego rodu Waleriuszy. Dała wolność 8 tysiącom swoich niewolników. Dużo podróżowała i pielgrzymowała do Ziemi Świętej. Ufundowała klasztor żeński na Górze Oliwnej, obok którego został pochowany jej mąż.

Odmiany i zdrobnienia imienia Melania

Mel, Mela, Melanka, Melańka, Melcia, Meli, Melka, Melusia, Meluśka, Mesia

Formy obcojęzyczne

Melanie, Melany (ang.), Melanie (niem.), Mélanie (fr.), Melania (hiszp., wł.), Melanija (ros.), Melánie (czes.), Melánia (słowac.), Melanija (połud.-słow.)

Nazwiska pochodzące od imienia Melania

Melanowicz, Melanowski, Melańczuk, Melańczyk, Meleńczak, Melańczuk

Znani imiennicy

Melania Arciszewska – działaczka polityczna i społeczna na emigracji
Melania Burzyńska – poetka i pisarka
Melania Fogelbaum – poetka, malarka, rzeźbiarka narodowości żydowskiej
Melania Kierczyńska – działaczka komunistyczna, polonistka, krytyk literacki, tłumaczka
Melania Sinoracka – lekkoatletka specjalizująca się w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą
Melanie Chisholm (znana jako Melanie C) – brytyjska wokalistka grupy Spice Girls

Przysłowia i powiedzonka

Drapieżna w łożu bywa Melania, wysiada przy niej nawet pirania.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.