Znaczenie imienia Patryk

Patryk jest trochę myślicielem, a trochę aktywistą. Gdy napotyka na trudności i problemy, długo się zastanawia nad ich rozwiązaniem, rozważając każde „za” i „przeciw”. Jego działaniom towarzyszą przy tym zarówno nerwowość, jak i zwątpienie. Wie jednak, na co go stać i potrafi tę wiedzę wykorzystać w życiu. Aktywność stanowi dla niego wartość samą w sobie. Chętnie podróżuje, aby się rozwijać lub dokonywać nowych odkryć. Do tego jest niezwykle staranny i precyzyjny, czasem wręcz perfekcyjny. Patryk jest towarzyską osobą i oddanym przyjacielem. Należy jednak pamiętać, iż nie lubi gdy ktoś mu się narzuca albo wścibia nos w jego wewnętrzny świat. Nie znosi także wszelkich kombinacji, i matactw.

Pochodzenie imienia Patryk

Patryk jest to imię, które pochodzi od łacińskiego słowa patricius, co oznacza patrycjuszowski, szlachecki, szlachetnie urodzony.

Rodzina i miłość

Wierny i oddany, chociaż czasem dość szorstki, posiada jednak serce pełne miłości i czułości. Patryk jest wymagający w sprawach sercowych i tradycyjnie podchodzi do kwestii związku. Dla niego wielką wartość mają więzy rodzinne, dlatego szuka partnerki odpowiedzialnej, gotowej się zaangażować i pozostać z nim na dobre i na złe. A z Patrykiem może być nieraz nie łatwo. Jest on mężczyzną o dużych wymaganiach seksualnych i silnym temperamencie, chociaż seks, jako taki, nie stanowi dla niego celu i nie jest najważniejszy w pożyciu rodzinnym. Jeśli jednak nie będzie czuł się zaspokojony oraz spełniony, może dojść do spięć i dwuznacznych sytuacji. Patryk z natury nie jest poligamistą, ale jego partnerka powinna dbać o to, by go nie rozczarować. Tym których kocha, Patryk da rzadkie poczucie bezpieczeństwa i oparcie w trudnych chwilach.

Imieniny Patryka

Patryk imieniny obchodzi 13, 17, 20 marca, 16 kwietnia, 9 lipca, 28 sierpnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Patryka jest 17 marca.

Życie towarzyskie

Patryk jest oddanym przyjacielem i towarzyską osobą. Ma bardzo wybuchowy temperament i sam nieraz oskarża się o bycie agresywnym. Jednak to nieprawda – Patryk posiada niezwykłe poczucie sprawiedliwości i burzy się na widok wszelkiego jej naginania. To uczciwy i dobry człowiek, chociaż potrafi być nieprzyjemny i chłodny w obyciu. Należy się strzec, aby nie popaść u niego w niełaskę, a o to łatwo, ponieważ Patryk nie lubi gdy mu się ktoś narzuca albo wścibia nos w jego wewnętrzny świat bez zaproszenia. Nie znosi także wszelkich kombinacji i matactw. Bardzo liczy się ze zdaniem innych i bierze pod uwagę, jak oceniają go ludzie. To solidny i wartościowy mężczyzna o bogatej osobowości – na pewno warto znajdować się kręgu jego znajomych.

Praca i kariera zawodowa

Trochę myśliciel, trochę aktywista. Jego działaniom towarzyszą zarówno nerwowość, jak i zwątpienie. Wie, na co go stać i potrafi tę wiedzę wykorzystać w życiu. Na szczęście mocno wierzy w siebie, ale gdy napotka na trudności i problemy, długo się zastanawia i namyśla, rozważając każde „za” i „przeciw”. Jest wrażliwy na niepowodzenia, ale uparty. Patrykowi brak zdecydowania i życiowej twardości, przez co często czuje się gorszy względem innych. Ma jednak ogromny potencjał! Aktywność stanowi dla niego ważny element życia i wartość samą w sobie. Do tego jest niezwykle staranny i precyzyjny, wręcz perfekcyjny w każdym calu. Fascynuje się nieznanym, nowym i niezbadanym. Posiada zdolności do nauk ścisłych i języków obcych. Chętnie podróżuje, aby się rozwijać lub dokonywać nowych odkryć.

Predyspozycje zawodowe

Patryk sprawdzi się jako matematyk, lingwista, pracownik naukowy, nauczyciel akademicki.

Patroni Patryka

Św. Patryk – misjonarz, biskup, czczony w V wieku jako apostoł. Patron Irlandii.

Odmiany i zdrobnienia imienia Patryk

Patryczek, Patrysiek, Patrysio, Patryś

Formy obcojęzyczne

Patricius (łac.), Patrick (ang.), Patricius, Patriz (niem.), Patrice, Patrick (fr.), Patricio (hiszp.), Patrizio (wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Patryk

Brak

Znani imiennicy

Patrick Swayze (1952-2009) – amerykański aktor

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.