Znaczenie imienia Olgierd

Wyróżnia go niebywały upór, niezależność i kontrowersyjne zachowanie. Olgierd posiada duszę artysty ale zamiłowania ścisłe. Mocno zaznacza swoją obecność i chętnie obejmuje przywództwo. Jest pewny siebie i ambitny. Nie pozwoli, aby uważano go za mięczaka, więc zgrywa twardego macho. Czasem zmuszony bywa do użycia siły, od czego nie stroni. Dla zasady buntuje się wobec większości. Kocha ryzyko, przygody oraz podróże. Woli spędzać jednak czas w samotności i nie potrzebuje przyjaciół. W głębi serca jest wrażliwy i czuły na kobiecą słabość. Uwielbia otaczać silnym ramieniem. Z trudem jednak okazuje uczucia.

Pochodzenie imienia Olgierd

Olgierd to imię męskie pochodzenia litewskiego. Wywodzi się od słowa algirdas co oznacza: sławny, wysławiony, chwalony.

Rodzina i miłość

Zgrywa brutalnego macho, ale w głębi duszy jest uczuciowym i wrażliwym mężczyzną. Pragnie uchodzić za supermena aby nikt nie nazwał go niedołęgą. Jest szarmancki i dystyngowany, czym nieodwołalnie zniewala płeć przeciwną. Dodatkowo podbija serca wystudiowanym wdziękiem i męską stanowczością. Aktualna partnerka zawsze czuje się obok niego bezpiecznie, choć nie zawsze chciałaby być świadkiem tylu awantur. Niestety zbytnia powściągliwość i natura samotnika sprawiają, że długa droga dzieli Olgierda od ustatkowania się. Z trudem okazuje uczucia. Niemniej nadaje się do roli ojca i męża. Poprawnie wywiązuje się z obowiązków, zabiegając o dobrobyt bliskich. Zdobyć go można klasyczną kobiecością, czułym sercem i delikatnością. Walczące feministki nie mają na co liczyć, gdyż Olgierd powinien mieć odpowiednie pole do popisu jako samiec alfa.

Imieniny Olgierda

Olgierd imieniny obchodzi 11 lutego, 4 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Olgierda jest 11 lutego.

Życie towarzyskie

Olgierd jest typem kontrowersyjnego samotnika. Lubi spędzać czas na czytaniu książek i słuchaniu dobrej muzyki z dala od męczącego świata. Niechętnie wpuszcza ludzi do swej pustelni. To koneser o naturze estety. Pociągają go luksusy i łatwo się w nich zatapia, a do tego nie potrzebne jest towarzystwo. Niestety miewa też okresowe załamania i skłonności do nałogów oraz hazardu na ich tle. Bywa uważany za osobę arogancką i wyniosłą ale to bardzo płytka ocena jego charakteru. W rzeczywistości to kulturalny, prawdomówny i prostolinijny mężczyzna. Silna osobowość, mała odporność na stres i porywczy charakter łatwo po prostu zrażają innych do niego. Potrafi bowiem nieoczekiwanie dać wyraz narastających w nim emocji. Nie opływa przez to w przyjaciół.

Praca i kariera zawodowa

Niezależny, uparty i wytrwały. Zdecydowanie wyróżnia się z otoczenia, mocno zaznaczając swoją obecność oraz wkład w realizację zadań. Olgierd jest bardzo pewny siebie i ambitny. Dąży do osiągnięcia każdego wyznaczonego sobie celu. Nigdy się nie poddaje i posiada spory potencjał wspomagający osiągnięcie przez niego sukcesu. Czasem zmuszony bywa do użycia siły. Nie stroni od walki o swoje. Nie warto próbować go powstrzymać czy zmieniać jego decyzje. Dla zasady nie ulegnie i ostro zaoponuje wobec zdania większości. Potrafi być niezwykle zapalczywy w dyskusjach. Motywacje innych w mig odczytuje, a dzięki ogromnej intuicji z łatwością obejmuje przywództwo. Podejmuje się śmiałych działań, uwielbia ryzykowne przygody i z zamiłowaniem podróżuje. Dba o solidne wykształcenie, chętnie poszerza horyzonty, posiada ponadto zdolności oratorskie, literackie i muzyczne.

Predyspozycje zawodowe

Olgierd świetnie poradzi sobie w zawodach takich jak: biznesmen, informatyk, architekt, inżynier, budowniczy.

Patroni Olgierda

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Olgierd

Olgierdek, Olgierdo, Olgierduś, Olgierdzik, Olgiś, Olgunio, Olguś, Olek, Olkunio, Olkuś, Olunio

Formy obcojęzyczne

Olgierd (ogólnie przyjęta forma), Algirdus, Olgirdus (łac.), Olgerd (niem., wł., czes.), Olguerd (fr.)

Nazwiska pochodzące od imienia Olgierd

Brak

Znani imiennicy

Olgierd – wielki książę litewski, ojciec Władysława Jagiełły
Olgierd Budrewicz – dziennikarz, reportażysta, pisarz, podróżnik
Olgierd Ciepły – lekkoatleta, młociarz
Olgierd Łukaszewicz – aktor teatralny i filmowy
Olgierd Stański – lekkoatleta, dyskobol
Olgierd Terlecki – pisarz, publicysta i historyk
Olgierd Truszyński – rzeźbiarz

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.