Znaczenie imienia Olaf

Olaf to bardzo sympatyczny, nieco nieśmiały i skryty, chociaż porywczy choleryk. Jest pewny siebie i wie, czego chce od życia. Stawia na komfort, przyjemne życie, mierzalne wyniki oraz realne korzyści. Solidnie pracuje wyłącznie, gdy dostrzega rezultaty działania. Bywa uparty oraz przekorny, uwielbiając odmawiać. Natura obdarzyła go inteligencją syntetyczną, dlatego w mig chwyta zarysy problemu. Lekceważy wszelkie porażki a za niepowodzenia obwinia innych. Lubi wesołe towarzystwo, rozmowy na poziomie i dobrą kuchnię. Nie ma łatwego charakteru ale zawsze pomoże w potrzebie. W miłości zabójczo zaborczy.

Pochodzenie imienia Olaf

Olaf to imię męskie pochodzenia skandynawskiego. Wywodzi się od dawnego imienia Aslaf utworzonego ze słów As (skandynawskie bóstwo) i laf (kochać). Oznacza: umiłowany przez boga.

Rodzina i miłość

Olaf to bardzo rodzinny mężczyzna, niezwykle przywiązany do domu oraz bliskich. Ma wielkie potrzeby uczuciowe, dlatego zdolny jest do wszelkich ofiar, aby je zaspokoić – oczywiście o ile to nie on ma się poświęcać. Wychodzi z założenia, że wszystko mu się należy, dlatego bezapelacyjnie dowodzi w domu. Jest tym samym niezwykle zaborczy a nawet despotyczny wobec bliskich. Z całą pewnością nadużywa przy tym przymiotnika „mój”. Łatwo przewidzieć jak zareaguje choćby na możliwość zdrady. W życiu seksualnym przypomina ogiera. Wcześnie dojrzewa i rozpoczyna swe podboje.

Imieniny Olafa

Olaf imieniny obchodzi 29 lipca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Olafa jest 29 lipca.

Życie towarzyskie

Mimo cholerycznej natury i łatwego wpadania w gniew Olaf to bardzo sympatyczny osobnik. Czasem nieco skryty i nieśmiały, ale najczęściej odnajduje się w roli duszy towarzystwa. Chętnie opowiada o swoim życiu, niebywale ubarwia własne przygody i chwali się sukcesami, które nie zawsze miały miejsce. Lubi wesołe towarzystwo, celebrowanie rozmów, przemowy z użyciem wielkich słów oraz dobrą kuchnię. Niestety nie potrafi całkowicie uniknąć konfliktów z najbliższym otoczeniem, ponieważ jest bardzo uparty i nie ulega żadnym wpływom. Nie ma łatwego charakteru a do tego jego moralność bywa chwiejna. Na pewno nie ma co liczyć na jego pomoc czy wsparcie, niechętnie dzieli się też tym co posiada. Od przyjaciół oczekuje zrozumienia, chociaż sam nie stara się ich rozumieć.

Praca i kariera zawodowa

Jest bardzo pewnym siebie mężczyzną, który szuka łatwego oraz przyjemnego życia. Wie, czego pragnie i jest to jego własny komfort. W pracy Olaf stawia na wyraźne wyniki i realne korzyści. Jeśli widzi rezultaty, solidnie wykonuje swoje obowiązki. Nie warto jednak chwalić go za zaangażowanie, gdyż może nagle stracić cały zapał i poświęcić się całkowicie zbędnej działalności. Jest dość uparty i przekorny, przy czym lubuje się w używaniu słowa „nie”. Natura obdarzyła go inteligencją syntetyczną, dzięki której szybko rozróżnia zarysy problemu, lecz niestety lekceważy jego szczegóły. Nie ma problemów z podejmowaniem decyzji zawodowych, ponieważ ma nosa do interesów i postępuje rozsądnie. Lekceważy wszelkie porażki, a za niepowodzenia obwinia innych.

Predyspozycje zawodowe

Olaf najlepiej sprawdzi się w wolnych zawodach, pracach indywidualnych lub na własny rachunek.

Patroni Olafa

Św. Olaf II Haraldsson (995-1030) – król Norwegii. Budował kościoły i wprowadzał chrześcijaństwo w kraju. Patron Norwegii.

Odmiany i zdrobnienia imienia Olaf

Olafcio, Olafek, Olafo, Olafunio, Olafuś, Olek, Oli, Olik, Oluś

Formy obcojęzyczne

Olaf (ogólnie przyjęta forma), Olave (ang.), Olaf, Olav (niem.).

Nazwiska pochodzące od imienia Olaf

Brak

Znani imiennicy

Olaf I Tryggvason – król Norwegii, który przyjęciem chrztu rozpoczął chrystianizację kraju
Olaf Gulbransson – norweski karykaturzysta i malarz
Olaf Jacob Martin Luther Bull – poeta norweski
Olaf Lubaszenko – aktor
Olaf Ludwig – niemiecki kolarz

Przysłowia i powiedzonka

Kiedy myślę o Olafie, to śmiać tylko się potrafię.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.