Znaczenie imienia Ada

Ada to kobieta z klasą. Wzbudza sympatię, jest obiektywna, pewna siebie i władcza. Często wybucha, sprzecza się, upiera się przy swoim zdaniu i lubi odmawiać. Jest niestrudzona w swych dążeniach, nie oszczędza się i przepracowuje. Dobrze na tym wychodzi w interesach, ale nie na zdrowiu. Poza tym lubi zajmować się twórczością – malarstwem, rzeźbą. Ma dobry gust i wyrafinowany smak. Ada jest zazwyczaj wierną przyjaciółką, choć mało dostępną. Sama niechętnie mówi o sobie, ale bliskich swemu sercu zawsze wysłucha. Można liczyć na jej pomoc i wsparcie. Jest kobietą pragnącą żyć pełnią życia. Lubi być sama, ale nie mówi „nie” rodzinie. Potrafi pokochać i spełnia się w roli matki oraz żony, jest świetną panią domu.

Pochodzenie imienia Ada

Imię Ada pochodzi z języka hebrajskiego i oznacza: stroić się, upiększać się. Imię to zaczerpnięte zostało z Biblii i weszło do użycia na przełomie XIX i XX wieku.

Rodzina i miłość

Ada często mogłaby przejść przez życie samodzielnie, lecz gdy już zostanie żoną, będzie najlepszą panią domu, jaką można sobie wymarzyć. Zadba o ciepło rodzinne, o dobrobyt i szczęście najbliższych. Dla swojego partnera będzie nieustannym obiektem westchnień i powodem szczęścia. Jest zmysłowa, spragniona ciepła, czułości i przyjemności. Niestety jej perfekcja może także ciążyć członkom rodziny, zwłaszcza dzieciom, których natury nie da się od razu poskromić. Ada wszelkie kłótnie i starcia rekompensuje jednak miłością i oddaniem.

Imieniny Ady

Ada imieniny obchodzi 10 stycznia, 5 lutego, 6, 19 kwietnia, 8 czerwca, 28 lipca, 8 września, 12, 24 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Ady jest 5 lutego.

Życie towarzyskie

Ada w przyjaźni na równi traktuje mężczyzn i kobiety – równie przedmiotowo. Potrafi owinąć sobie ludzi wokół palca i wykorzystać w razie potrzeby. Mimo to Ada wzbudza sympatię wszędzie gdzie się pojawi. Naturalny obiektywizm, ambicja i upór mogą początkowo zrażać do niej otoczenie, warto jednak się z nią przyjaźnić, ponieważ jest oddana i wierna. Zawsze pomoże w potrzebie i wesprze zarówno dobrym słowem, jak i konkretną radą. Sama nie zdradza swoich uczuć i otacza się aurą tajemniczości.

Praca i kariera zawodowa

Silna psychika, stanowczość, władczość – to typowe cechy Ady. Potrafi niczym mężczyzna przejąć ster twardą ręką i poprowadzić każde przedsięwzięcie do końca wytyczoną wcześniej drogą. Jest niestrudzoną feministką – przebojowa, pewna siebie i nieugięta. Dobrze radzi sobie w interesach, ponieważ to urodzony przywódca – a do tego z klasą! Ada sprawnie poprowadzi niezbędne negocjacje i odpowiednio zarządzi firmą lub powierzonym jej działem. Często wybiera zawody związane z twórczością, w których może wykazać się niezwykłymi umiejętnościami i smakiem, np. malarstwo czy rzeźbiarstwo. Jest typem pracoholiczki.

Predyspozycje zawodowe

Ada sprawdza się jako nauczycielka akademicka, dziennikarka, dekoratorka i plastyczka.

Patroni Ady

Ada – według Biblii jedna z żon Lemecha, matka Jebala.

Odmiany i zdrobnienia imienia Ada

Adeczka, Adek, Adel, Adela, Adelka, Adi, Adka, Aducha, Adula, Aduńcia, Aduńka, Adusia, Aduś, Aduśka, Adzia, Adzieńka, Adzik

Formy obcojęzyczne

Ada (ogólnie przyjęta forma), Adah (ang.), Oda (fiń.), Adina (węg.)

Nazwiska pochodzące od imienia Ada

Brak

Znani imiennicy

Ada Fijał – aktorka
Ada Rusowicz
– piosenkarka
Ada Sari, właściwie Jadwiga Schayer – śpiewaczka operowa i profesor Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie

Przysłowia i powiedzonka

Ada to nie wypada.
Komu w oko wpadnie Ada, ten na ogół szpetnie wpada.
Pamiętaj: u pani Ady fuszerować nie dasz rady.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.