Znaczenie imienia Adela

Adela przebojem i z determinacją zdobywa świat. Jest pewna siebie, dobrze wykształcona i nastawiona na zwycięstwo. Doskonale wie, czego chce. Nie liczy się z opinią innych. Nie rezygnuje też z najprostszych rozwiązań i najkrótszych dróg do sławy. Stawia na konkretne wyniki. Entuzjastycznie podchodzi do życia i pracy, ale robi tylko to, na co ma ochotę. Nie ulega wpływom. Dystansuje się nieco do ludzi i bywa chłodna, musi bowiem w pełni zaufać, aby obdarzyć przyjaźnią. Niechętnie mówi o sobie, a związek stanowi dla niej kolejne wyzwanie i pole do popisu. Do końca niezależna, ale będzie wzorową panią domu.

Pochodzenie imienia Adela

Adela to imię żeńskie pochodzenia germańskiego, które wywodzi się od słowa adal (szlachetny) i oznacza kobietę o szlachetnym obliczu i usposobieniu. Jest to skrócona forma imienia Adelajda.

Rodzina i miłość

Adela nie daje się łatwo zdobyć. Sama także preferuje mężczyzn, o których musi zawalczyć. Związek to dla niej kolejne wyzwanie i pole do popisu dlatego zrobi wszystko, aby było idealnie. Zadba o najdrobniejsze szczegóły, ale nie o uczuciowość. Musi w pełni nabrać zaufania, aby otworzyć się na druga osobę o co może być trudno. Niełatwo sprowokować ją do wyznań i dłuższej, poważnej rozmowy. Niełatwo przede wszystkim jest ją zatrzymać! To osoba bardzo niezależna. Niemniej będzie wzorową panią domu, która z ogromnym poświęceniem obroni swoich bliskich. Najchętniej bogato wychodzi za mąż, co traktuje jako jeden z życiowych sukcesów. Nie da się jednaj zdominować. Partner powinien za nią nadążyć i podzielać jej pasje.

Imieniny Adeli

Adela imieniny obchodzi 23 listopada, 24 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Adeli jest 24 grudnia.

Życie towarzyskie

Zdeterminowana, konkretna, ale nie pozbawiona uroku. Adela jest kobietą pełną zapału i radości życiowej. Pozytywnie wpływa na otoczenie. Z entuzjazmem angażuje się w każde działanie, jednak tylko, jeśli sama tego chce. Nie ulega presji otoczenia bo wie, co jest dla niej istotne. Nie jest zarozumiała dlatego właśnie cieszy się powszechnym szacunkiem. Jest jednak zdystansowana i dość chłodna. Nie lubi się zwierzać i mówić o sobie. Za to chętnie podejmuje wyzwanie do rywalizacji, aby się wykazać. Naprawdę daje się bliżej poznać dopiero, kiedy w pełni zaufa. Potrafi szaleć na najwyższych obrotach. Bywa też drażliwa, nerwowa i gwałtowna, jeśli jej energia nie znajdzie stosownego ujścia. Lepiej nie próbować krytykowania jej działań – naderwane relacje z Adelą trudno odbudować. Niełatwo zapomina, za to drugiego dna dopatrzy się wszędzie.

Praca i kariera zawodowa

Zdecydowanie i z determinacją zmierza do określonego celu. Nie waha się, ponieważ zna swoją wartość. Adela to kobieta pewna siebie, dynamiczna i bardzo aktywna. Nie unika rywalizacji, lecz szuka sposobności do walki, zwycięstwa i udowodnienia, że jest najlepsza w tym, co robi. Do sukcesu dąży zawsze najkrótszą i najprostszą drogą. Nie zawraca sobie głowy uwagami innych ani pouczeniami. Wie co jest dla niej dobre, dlatego robi tylko to, do czego jest przekonana. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje i dba o wykształcenie, nie rezygnując z wszelkich form doskonalenia charakteru. Świat obserwuje krytycznym okiem dostrzegając różnorodne aspekty jednej sprawy. Posiada badawczy, analityczny umysł. Kocha taniec, śpiew, ruch i sport. Łączy w sobie energię i żywiołowość z dążeniem do doskonałości.

Predyspozycje zawodowe

Adela najlepiej czuje się w roli pani domu. Ponadto dobrze poradzi sobie w zawodzie pedagoga, wychowawczyni, pielęgniarki, handlowca i dekoratorki wnętrz.

Patroni Adeli

Św. Adela (VIII w.) – córka niemieckiego króla Dagoberta II. Po śmierci męża wstąpiła do zakonu benedyktyńskiego. Założycielka klasztoru w Pfalzel pod Trewirem.

Odmiany i zdrobnienia imienia Adela

Ada, Adelcia, Adelek, Adelinka, Adelka, Adelunia, Adelusia, Adeńka, Adula, Adulek, Aduśka, Adzia, Adzik

Formy obcojęzyczne

Adela (łac., hiszp.), Adaline, Adela, Adelina, Adeline, Edeline (ang.), Adela, Adelka (chorw.), Adéla, Adelina (czes.), Adele (fr.), Adala, Adela, Adele, Adelina (niem.), Adela, Adelka (słoweń.), Adele, Adelina (wł).

Nazwiska pochodzące od imienia Adela

Brak

Znani imiennicy

Adela Dankowska – pilotka szybowcowa, wielokrotna rekordzistka
Adela Szwaja – malarka
Adele Laurie Blue Adkins – popularna brytyjska piosenkarka
Adele Simpson – amerykańska projektantka mody

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.