Znaczenie imienia Zuzanna

Zuzanna często szybciej działa, niż myśli. Dzięki czemu potrafi błyskawicznie pokonać napotkane przeszkody i odnaleźć najprostszą drogę prowadzącą do obranego celu. Niezwykle szybko reaguje na problemy i zmiany, jednakże dość często popada w dodatkowe kłopoty. Niestety gubi się w szczegółach i nie potrafi analizować powierzonych jej zadań. Nie cierpi rutyny i monotonii. Sprawia do tego wrażenie kłębka nerwów. Dość często przyjmuje groźną postawę. Jest jednak otwarta na innych i ma wielkie serce. To bardzo interesująca kobieta. Jest porywcza oraz impulsywna, ale do tego stopnia rozbrajająca i miła, iż z łatwością wybacza się jej większe wybuchy. Szuka uznania i pochwał. Jeśli kocha, to całą sobą.

Pochodzenie imienia Zuzanna

Imię Zuzanna pochodzi od hebrajskiego imienia Szoszannah, które wywodzi się od hebrajskiego słowa shoshano czyli lilia. W Polsce imię to występuje od XIII wieku.

Rodzina i miłość

Jeśli kocha to całą sobą! Nie oszczędza się w miłości ani na chwilę. Przy jej boku życie nabiera pasjonującego smaku oraz rozpędu. Zuzanna jest spragniona miłości i dawania szczęścia innym. Jej związki zazwyczaj są burzliwe i szalone, ona sama pozostaje jednak subtelna i wrażliwa. Stara się zawładnąć całkowicie swym wybrankiem, a doskonale wie, jak postępować z mężczyznami. Zdarza się, iż za mąż wychodzi dla korzyści majątkowych, aby zapewnić sobie życie na odpowiednim poziomie. Żoną będzie jednak dobrą i czułą, a matką kochającą. Jedną z jej zalet jest gospodarność, zwłaszcza w kwestiach finansowych.

Imieniny Zuzanny

Zuzanna imieniny obchodzi 1, 17, 18 lutego, 24 maja, 6 lipca, 11 sierpnia, 20 września, 11 października.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Zuzanny jest 11 sierpnia.

Życie towarzyskie

Zuzanna jest bardzo interesującą kobietą. Przybiera często groźną postawę, ale potrafi otworzyć się na potrzeby innych i nieraz okazuje wielkie serce. Jest bardzo porywcza i impulsywna, ale często do tego stopnia rozbrajająca i miła, iż z łatwością wybacza się jej większe wybuchy. Jest pełna temperamentu, odważna i pewna siebie. Nie cofnie się przed walką o swoje ideały i poglądy. Zrobi wszystko, aby nie popaść w rutynę i stagnację, dlatego w jej towarzystwie nie da się nudzić. Zuzanna głównie kieruje się wolą spełniania swych zachcianek – bywa przez to nadmiernie towarzyska i prowadzi zbyt nieuporządkowane życie. Bardzo łatwo ją zranić, gdy nie docenia się jej osoby, starań i sukcesów. Pragnie uznania w oczach przyjaciół.

Praca i kariera zawodowa

Zuzanna w pracy nieustannie walczy. Potrafi pokonywać napotykane przeszkody i odnaleźć najprostszą drogę prowadzącą do obranego celu. Bardzo szybko reaguje na problemy i zmiany, jednakże zdarza się, iż popada przez to w dodatkowe kłopoty. Po prostu – szybciej działa, niż myśli. Do tego gubi się w szczegółach i nie potrafi analizować powierzonych jej zadań. Sprawia wrażenie kłębka nerwów, ale z łatwością można ją skłonić do wielu rzeczy i kontrolować jej postępowanie. Jest to kobieta o dobrej intuicji, rozwiniętej pamięci słuchowej i rozbudzonej ciekawości świata. Posiada wszechstronne zainteresowania i nieco artystyczną duszę.

Predyspozycje zawodowe

Zuzanna wybiera zawody związane z ruchem, zmianami i potrzebą szybkiego reagowania. Może objąć nawet bardzo odpowiedzialne stanowisko, ale o wiele bardziej nadaje się do pracy aktorki, dziennikarki, stewardessy, kelnerki, sekretarki.

Patroni Zuzanny

Św. Zuzanna, męczennica. Była prawdopodobnie siostrzenicą św. Kajusa. Została ścięta w 295 roku.
Zuzanna – biblijna żona Joakima z Księgi Daniela, niesłusznie oskarżona o cudzołóstwo. Dzięki prorokowi Danielowi uniknęła ukamienowania. Udowodnił on kłamstwo jej oszczerców i to oni ponieśli śmierć. Zuzanna ocaliła życie oraz dobre imię swoje i męża.

Odmiany i zdrobnienia imienia Zuzanna

Zuza, Zuzanka, Zuzi, Zuzia, Zuzik, Zuzinka, Zuzka

Formy obcojęzyczne

Susan, Susanna, Susannah, Sue, Suzanne (ang.), Suzanne (fr.), Susanna, Susanne, Susan (niem.), Suzana (połud.-słow)

Nazwiska pochodzące od imienia Zuzanna

Ziuziak, Ziuziański, Ziuziński, Ziuśka, Zusin, Zuzankiewicz, Zuziak, Zuzin, Zuziński

Znani imiennicy

Zuzanna Ginczanka – poetka pochodzenia żydowskiego
Zuzanna Rabska – polska poetka, prozaiczka, tłumaczka
Zuzanna Radecka – polska lekkoatletka, olimpijka
Zuzanna Szwed – polska łyżwiarka figurowa
Susanna Clarke – brytyjska pisarka
Suzanne Vega – amerykańska piosenkarka

Przysłowia i powiedzonka

Cnotliwa Zuzanna.
Panna Zuzanna jest bardzo staranna i nawet dla męża swój talent wytęża.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.