Znaczenie imienia Zdzisław

Zdzisław pomimo wielu praktycznych zalet, nie wspina się po szczeblach sławy czy kariery. Nie lubi znajdować się w centrum uwagi, ale wygodnie i po mistrzowsku obejmuje drugi plan działania. Dla niego najważniejsza jest rodzina i tradycyjne wartości. To bardzo odpowiedzialny, inteligentny oraz pracowity człowiek. Niepozorny, wytrwale dąży do wyznaczonych celów i realizuje najśmielsze plany. Do tego jest kulturalny, życzliwy, dowcipny oraz otwarty na ludzi. Skutecznie zaraża optymizmem wszystkich w polu rażenia. Nie można się z nim nudzić – to wirtuoz towarzyskich spotkań. Walczy o dobro najbliższych.

Pochodzenie imienia Zdzisław

Zdzisław to imię staropolskie złożone z dwóch członów: zdzie (uczynić, zdziałać, zrobić) i sław (sława). Imię to oznacza tego, którego wypełnia żądza sławy lub tego, który obiecuje sławę.

Rodzina i miłość

Ze świeczką szukać bardziej rodzinnego mężczyzny. Potrafi on nie tylko zapewnić dostatnie życie najbliższym, ale ponadto słucha i pamięta, co się do niego mówi. Nie interesują go sukcesy zawodowe czy ambicjonalne, ponieważ najważniejsze jest dla niego rodzinne szczęście. Może poświęcić dla niego wszystko i lepiej nie wchodzić mu w drogę. A już na pewno powinien się mieć na baczności ten, kto ośmieli się rzucić cień na szczęście jego domu. Zdzisław nie zna ograniczeń, kiedy walczy o dobro osób, które kocha. Będzie dobrym ojcem, a przede wszystkim wspaniałym partnerem, ponieważ rodzina stanowi w jego życiu priorytet. Do budowanych relacji podchodzi z wielkim zaangażowaniem i odpowiedzialnością.

Imieniny Zdzisława

Zdzisław imieniny obchodzi 29 stycznia, 22 marca, 23 lipca, 28 listopada, 16 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Zdzisława jest 28 listopada.

Życie towarzyskie

Kulturalny, życzliwy, dowcipny i otwarty na innych – to właśnie Zdzisław! Preferuje do tego tylko dobre i odpowiednio twórcze towarzystwo, łatwo nawiązując nowe kontakty. Nie z każdym potrafi się jednak zaprzyjaźnić. Jest bowiem bardzo wymagający i wysoko kładzie poprzeczkę, co nie koniecznie podoba się innym. Jednocześnie jest to spokojny i opanowany mężczyzna, który nie lubi znajdować się w centrum uwagi, ale wygodnie i po mistrzowsku obejmuje drugi plan. Nie brak mu przy tym wyobraźni oraz poczucia humoru. Swym optymizmem skutecznie wszystkich zaraża. Nie można się przy nim nudzić, ponieważ bezczynność jest jego głównym wrogiem. Zdzisław chętnie przyjmuje gości i aranżuje dla nich wymyślne atrakcje. W jego otoczeniu zawsze coś się dzieje.

Praca i kariera zawodowa

Inteligentny, pracowity, odpowiedzialny – nie wykorzystuje jednak tych zalet do robienia kariery. Nie zależy mu na uznaniu, awansie czy sławie. Zdzisław to mężczyzna praktyczny, który wytrwale dąży do wyznaczonych celów i potrafi zrealizować najśmielsze plany, ale nie poświęci życia pracy zawodowej. Woli grać drugie skrzypce, niż być przodownikiem. Chętnie przy tym się kształci i dużo nad sobą pracuje. Silnie interesuje się światem nauki, posiadając rozległe specjalizacje. Stwarza wrażenie niepozornego, toteż jego sukcesy zadziwiają innych. Niestety stawia sobie i innym nieraz nadmierne wymagania, przez co nie wszyscy koledzy w firmie go lubią. Jest mimo to ceniony za pomysłowość, oryginalność i odwagę w podejmowaniu wyzwań. Przede wszystkim jednak za niegasnący entuzjazm i otwartość na innowacje. To urodzony aktor chętnie podejmujący nowe wyzwania.

Predyspozycje zawodowe

Zdzisław dobrze sprawdzi się w takich zawodach jak budowniczy, rzemieślnik, inżynier a także jako aktor.

Patroni Zdzisława

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Zdzisław

Zdzich, Zdzicho, Zdzichu, Zdzisiek, Zdzisio, Zdzisiu, Zdzisławek, Zdziśko

Formy obcojęzyczne

Zdislas (ogólnie przyjęta forma), Zdislaus (łac.), Zdislav (niem.), Zdzislav, Zdeslav, Zdik, Zdeněk (czes.), Zdislav, Zdenko, Zdeno (słowac.).

Nazwiska pochodzące od imienia Zdzisław

Zdzich, Zdzichiewicz, Zdzisz, Zdziszek, Zdziszko, Zdziszyński

Znani imiennicy

Zdzisław Ambroziak – siatkarz i dziennikarz sportowy
Zdzisław Beksiński – malarz, grafik, rzeźbiarz
Zdzisław Klimek – śpiewak operowy
Zdzisław Kotla – żeglarz, olimpijczyk
Zdzisław Krzyszkowiak – lekkoatleta, mistrz olimpijski, mistrz Europy

Przysłowia i powiedzonka

Każdy Zdzisiu z tego słynie, że swe smutki topi w winie.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.