Znaczenie imienia Zbigniew

Zbigniew jest człowiekiem czynu i dumnym awanturnikiem. Z łatwością dokonuje spektakularnych zadań, ale ze żmudnych, codziennych obowiązków nie zawsze potrafi się wywiązać. Niestety brakuje mu cierpliwości i wytrwałości. Jest za to pracowitym i sprawiedliwym mężczyzną. Chętnie podejmuje ryzyko i nieraz, za sprawą wyjątkowego szczęścia, odnosi sukces. Jest do tego obiektywny, potrafi przyznać się do błędu i nie dziwi się, że spotyka go kara, gdy zawini. Bywa pewny siebie, nieraz aż zanadto. Zdobywa sobie przyjaciół pozytywnym nastawieniem do życia, nie lubi samotności. To dusza człowiek, na którym można polegać. Nie da się go oszukać i wykorzystać, ponieważ bezbłędnie ocenia napotkanych ludzi.

Pochodzenie imienia Zbigniew

Zbigniew jest to imię pochodzenia starosłowiańskiego, oznacza: ten, który zbyt często się gniewa lub, który powinien pozbyć się gniewu.

Rodzina i miłość

Zbigniew nie lubi samotności – ta niezależna dusza potrzebuje czułych ramion, aby odpocząć po przygodach i podbojach świata. Najlepiej czuje się z ukochaną na łonie natury, spacerując po wsi, wśród drzew i sadów, lub urządzając piknik. Jest romantykiem, ale potrafi oddzielić to, co materialne, od tego, co duchowe. Jego wybrance nie zabraknie czułości i miłości ze strony Zbyszka. Małżeństwo z nim przebiega raczej spokojnie i szczęśliwie, ponieważ Zbigniew potrzebuje rodziny i o nią dba. Od partnerki oczekuje natomiast miłości, zrozumienia i częstego zapewniania o jej oddaniu i uczuciach. Niestety jego żona powinna zdecydowanie otoczyć opieką nie tylko swego rycerza, ale również domowy budżet, ponieważ pieniądze często się Zbyszka nie trzymają.

Imieniny Zbigniewa

Zbigniew imieniny obchodzi 31 stycznia, 17 lutego, 16, 17 marca, 1 kwietnia, 25 sierpnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Zbigniewa jest 17 marca.

Życie towarzyskie

Zbigniew jest pogodny i wesoły. Zdobywa sobie przyjaciół pozytywnym nastawieniem do życia, obiektywnym postrzeganiem problemów oraz wrodzonym wyczuciem sprawiedliwości. Ufa ludziom i chętnie niesie pomoc potrzebującym. To dusza człowiek, na którym można polegać. Nie da się go jednak oszukać i wykorzystać, ponieważ Zbyszek błyskawicznie potrafi ocenić napotkanych ludzi. Stawia na wartości, jakie dana osoba sobą prezentuje, nie wartościuje ludzi ze względu na płeć, narodowość czy kolor skóry. Jest bardzo zrównoważony i wyważony w sądach. Dąży do zgody i potrafi przyznać się błędu. Wiele mu można wybaczyć, nawet udane próby przewodzenia innym.

Praca i kariera zawodowa

Człowiek czynu i dumny awanturnik. Z wielką prostotą dokonuje spektakularnych czynów, ale ze żmudnych, codziennych obowiązków nie zawsze potrafi się wywiązać. Ma w sobie coś z rycerza – stworzony jest do walki, a nie do uprawy roli. Potrzeba mu odpowiedniej mobilizacji, aby podołać systematycznej pracy. Niestety brakuje mu w tym cierpliwości i wytrwałości. Nie brak mu za to pomysłów na wzbogacenie i biznes. Jest bardzo zaradny i przedsiębiorczy. Posiada rzadki dar postrzegania epizodu w całości działań. Chętnie podejmuje ryzyko i nieraz, za sprawą niebywałego szczęścia, odnosi sukces. Naprawdę dobrze robi jednak tylko to, co lubi.

Predyspozycje zawodowe

Zbigniew sprawdzi się w biznesie, marketingu, polityce oraz muzyce.

Patroni Zbigniewa

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Zbigniew

Zbig, Zbych, Zbycho, Zbychu, Zbynek, Zbynio, Zbysio, Zbysiu, Zbyszek, Zbyszko

Formy obcojęzyczne

Sbygneus, Sbigneus (łac., ogólnie przyj. forma), Zbyhněv, Zbyněk, Zbyšek (czes.)

Nazwiska pochodzące od imienia Zbigniew

Zbigniewicz, Zbigniewowicz, Zbigniewski, Zbysiak, Zbysiński, Zbyszeński, Zbyszewski, Zbyszkiewicz, Zbyszko, Zbyszkowicz, Zbyszycki, Zbyszyński

Znani imiennicy

Zbigniew Boniek – piłkarz i trener
Zbigniew Cybulski (1927-1967) – aktor
Zbigniew Herbert – poeta
Zbigniew Wodecki – piosenkarz, instrumentalista i kompozytor

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.