Znaczenie imienia Eryk

Eryk posiada krytyczny umysł, jest dociekliwy, pobudliwy i mało odporny na opinie innych. Bywa agresywny i impulsywny, ale nie posiada wystarczająco silnej psychiki i szybko ulega wpływom otoczenia. Cudownie przystosowuje się tym samym do każdej sytuacji i, jak kot, zawsze spada na cztery łapy. Z życia czerpie pełnymi garściami i chętnie rzuca się w wir przygody. W jego towarzystwie nikt się nie nudzi. Eryk nie przechodzi również niezauważony – robi wokół siebie naprawdę wiele szumu. Pragnie, by go kochano, by mu to mówiono, by zasypywano go deklaracjami miłości oraz czułości. Niezbędna jest mu aprobata otoczenia. W sprawach sercowych jest zdobywcą, w pełni wykorzystując swój dar uwodzenia.

Pochodzenie imienia Eryk

Eryk jest to imię pochodzenia staroniemieckiego, od słów era (cześć, honor) i richi (bogaty). Oznacza: ten, dla którego honor jest rzeczą najważniejszą.

Rodzina i miłość

Jest zdobywcą także serc niewieścich. Eryk romansując, nie stawia na czułe słówka i stopniowe drążenie woli kochanki – jest uwodzicielem i w pełni zdaje sobie sprawę ze swojego uroku osobistego. Umiejętnie go wykorzystuje! Jest bardzo męski i trudno mu się oprzeć. To dusza towarzystwa, która przyciąga wzrok i skupia na sobie uwagę kobiet z otoczenia. Pod maską łowcy i zwycięzcy skrywa się jednak pełen uczuć mężczyzna, który potrzebuje ciepła i miłości. Dąży do stworzenia domu, w którym będzie czuł się doceniany, zasypywany pochwałami oraz wyrazami szczerego oddania i uczucia.

Imieniny Eryka

Eryk imieniny obchodzi 9 lutego, 2 kwietnia, 8, 18 maja, 9 sierpnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Eryka jest 18 maja.

Życie towarzyskie

Eryk czerpie z życia pełnymi garściami. Z nim można przeżyć wiele przygód i nie martwić się nudą. Jest doskonałym towarzyszem wszelkich imprez, wypadów, zabaw. Cudownie przystosowuje się do każdej sytuacji i, jak kot, zawsze spada na cztery łapy. Czasem może tym irytować swych znajomych, którzy nie mają aż takiego szczęścia, ale nie popada na długo w niełaskę. Przede wszystkim Eryk poszukuje uznania i poklasku – robi wokół swojej osoby wiele szumu i nigdy nie przechodzi niezauważony. Ogólnie jest lubiany. Czasem niestety za bardzo rzuca się w oczy. Przyjmuje taktykę agresywnego komedianta lub zaczepnego komika. Czy to radość, czy to gniew – każda reakcja jest u niego pod pełną kontrolą. Wyznaje niestety podwójną moralność – co innego zasady, co innego działanie.

Praca i kariera zawodowa

Urodzony zdobywca – bardzo przebiegły, ale i bardzo dyplomatyczny. Bywa wręcz agresywny w swych dążeniach. Eryk nie posiada jednak wystarczająco silnej psychiki i ulega wpływom otoczenia. Skrzętnie maskuje to wybuchowością i manifestowaniem pewności siebie. W życiu kieruje się zdecydowanie względami praktycznymi – dąży do gromadzenia i posiadania, ponieważ to zapewnia mu byt na odpowiednim poziomie i aprobatę otoczenia. Jest świetnym graczem, a dzięki swej niezawodnej intuicji łatwo osiąga sukces. Nie zapomina o niczym i cierpliwie dąży do celu. Może pracować w zawodach wymagających szybkich reakcji w kryzysowych sytuacjach, kreatywności oraz posiadania daru przekonywania innych.

Predyspozycje zawodowe

Eryk sprawdzi się w takich zawodach jak nauczyciel, lingwista, muzyk, dziennikarz radiowy i telewizyjny, specjalista od marketingu.

Patroni Eryka

Św. Eryk Jedvardsson – król szwedzki (XII w.). Zamordowany w Upsali. Patron Szwecji.

Odmiany i zdrobnienia imienia Eryk

Eryczek

Formy obcojęzyczne

Eric, Erik (ogólnie przyj. forma), Erich (niem.), Erico, Errico (hiszp., wł.), Erikas, Erichas (litew.), Erikos (gr.), Eerik, Eero, Erkki, Eerikki (fiń.)

Nazwiska pochodzące od imienia Eryk

Erykowski

Znani imiennicy

Eryk Lipiński – artysta grafik
Erik Clapton – muzyk i kompozytor amerykański

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.