Znaczenie imienia Emanuel

Emanuela wyróżnia flegmatyczny spokój, ale też precyzja w parze z opanowanie. Doprowadza do szału niedotrzymywaniem terminów, za to można go chwalić za jakość pracy. Nie bierze na siebie za dużo, woli po prostu rozmyślać. Emanuel chętnie oddaje się rozrywkom intelektualnym i poznawaniu świata oraz ludzi. Docenia mądrość innych, wysłucha rad, decyzje podejmie jednak samodzielnie. Sprzyja mu szczęście, cieszy się powodzeniem i sympatią. Jest otwarty, pogodny i przyjazny. Czasem stawia ludzi w kłopotliwej sytuacji, ale robi to ze szczerości i prostoty serca. Unika gwaru miasta i obłudy dorobkiewiczów. Zakłada stabilną rodzinę.

Pochodzenie imienia Emanuel

Emanuel to imię męskie pochodzenia hebrajskiego wywodzące się od słowa Immanuel (Bóg z nami), które było symbolicznym imieniem Mesjasza.

Rodzina i miłość

Emanuel mimo ociągania się z pracą jest dość zaradnym mężczyzną, któremu szczęście w życiu sprzyja. Posiada wiele zalet niedających się ukryć czujnym kobiecym spojrzeniom. Cieszy się powodzeniem i zainteresowaniem płci przeciwnej. Nie unika tego. Jest otwarty na świat, pogodny i wielce sympatyczny. Wybranka jego serca odnajdzie w ramionach Emanuela upragniony po codziennej gonitwie spokój. Ich związek będzie zgodny, wierny i poukładany, gdyż mężczyzna ten nie daje się łatwo ponieść emocjom. Ceni sobie stabilne życie. Rodzinę stawia na pierwszym miejscu wśród wartości i będzie dążył do zaspokajania potrzeb swych najbliższych. Doskonale sprawdzi się w roli męża i ojca.

Imieniny Emanuela

Emanuel imieniny obchodzi 26 marca, 9 lipca, 31 sierpnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Emanuela jest 9 lipca.

Życie towarzyskie

Emanuel w życiu poszukuje swojej ostoi – ciszy, miejsca do skupienia i kontemplacji oraz spokoju. Lubi spędzać czas na łonie natury, obserwując rośliny, przyrodę nieożywioną i zwierzęta. Kocha różnorodność świata, jego bogactwo form. Pociągają go także ciekawi ludzie odmienni od niego. Cokolwiek jednak robi, pozostaje wierny swym zasadom i poglądom. To typ tradycjonalisty i humanisty. Za swą stałość emocjonalną jest ceniony wśród przyjaciół. Czasem potrafi wytrącić ich z równowagi powolnością i kłopotliwymi pytaniami, ale można się do tego przyzwyczaić. Emanuel jest człowiekiem wyważonym i przyjaznym. Unika gwaru, hałasu oraz obłudy. Można liczyć na jego szczerość i wierność.

Praca i kariera zawodowa

Dokładność, spokój i opanowanie to wyróżniki Emanuela. Niestety jednocześnie jest niezwykle powolny, czym potrafi doprowadzić do szału współpracowników i przełożonych. Bywa, iż ostatecznie inni wyręczają go w jego obowiązkach, aby nie musieć dłużej nań czekać. Jemu wiecznie brak czasu, chociaż nie bierze na siebie zbyt dużo. Po prostu woli oddawać się przemyśleniom i rozważaniom kolejnych kwestii, działanie odkładając na później. Chętnie poszerza swoje horyzonty intelektualne, pochłaniając kolejne książki bądź podróżując w interesujące miejsce i poznając ludzi, o których czytał. Lubi zadawać niewygodne pytania, ale nie stanowi to przejawu wścibstwa. Emanuela interesuje po prostu świat i natura innych ludzi. Osobiście docenia rady z zewnątrz i mądrości otoczenia, jednak każdą decyzję podejmuje samodzielnie.

Predyspozycje zawodowe

Emanuel najlepiej czuje się w zawodach wymagających wysokiej sprawności manualnej, takich jak: obsługa urządzeń mechanicznych, żeglarstwo, rzeźbiarstwo czy ogrodnictwo.

Patroni Emanuela

Św. Emanuel Ruiz (1803-1860) – franciszkanin hiszpański. Jako przeor klasztoru w Damaszku zginął przy ołtarzu z rąk muzułmanów wraz z innymi zakonnikami.

Św. Emanuel Le Van-Phung – katolicki katecheta wietnamski, który zginął w 1859 roku z powodu udzielenia schronienia katolickiemu księdzu. Jeden ze 117 męczenników kanonizowanych w 1988 roku przez papieża Jana Pawła II.

Odmiany i zdrobnienia imienia Emanuel

Eman, Emcio, Emek, Emi, Emiś, Emuś, Maniek, Manu

Formy obcojęzyczne

Emmanuel (ogólnie przyjęta forma), Immanuel (ang.), Emanuel, Immanuel, Manuel (niem.), Emmanuel (fr.), Manuel (hiszp.), Emmanuele, Emanuele (wł.), Emmanuil (ros.), Emanuel, Manuel (czes., słowac.)

Nazwiska pochodzące od imienia Emanuel

Brak

Znani imiennicy

Emanuel Imiela – poeta piszący pod pseudonimem Karol Dym
Emanuel Szfarczyk – uczestnik powstania styczniowego powieszony na stokach Cytadeli
Emanuel Szlechter – reżyser filmowy okresu międzywojennego
Immanuel Kant – filozof niemiecki

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.