Znaczenie imienia Edward

Edward jest niezwykle pewny siebie we wszystkim, co robi. Wytrwały, metodyczny, z silną osobowością, zmierzający ku konkretnym celom. Wyróżnia się ponadto dociekliwością, dobrą pamięcią i przedsiębiorczością. W towarzystwie pełen niespodzianek. Początkowo może odgrywać nieśmiałego lecz szybko zdobywa zaufanie i rolę głównego rozjemcy, z którego zdaniem liczą się wszyscy. Potrafi załagodzić każdy spór i posiada szlachetną naturę. Chadza jednak własnymi drogami. Chociaż jest szczery, prawdomówny i obiektywny, ciężko jednoznacznie ocenić jego charakter i przewidzieć reakcje. Budzi podziw u kobiet.

Pochodzenie imienia Edward

Edward to imię męskie pochodzenia staroangielskiego utworzone od słów ead (dobrobyt, szczęście) i weard (obrońca, opiekun). Imię to oznacza: ten, który broni majątku.

Rodzina i miłość

Z jego uczuciami nie należy igrać i wystawiać ich na próbę. Edward nie ulega szantażom emocjonalnym – prędzej spokojnie odwróci się i odejdzie. Demonstrowanie miłości i oddania nie jest w jego stylu. To człowiek, który dąży do stabilizacji życiowej. Jest wierny i zdolny do przeżycia wielkiej miłości. Ma w sobie spore pokłady namiętności, ciepła a jednocześnie spokoju. Wcześnie dojrzewa i odkrywa seks. Szybko też staje się odpowiedzialnym mężczyzną, który wzbudza podziw w kobietach. Potrafi zachować dyskrecję i nie traktuje bliskości dwojga ludzi jak zabawę. Niestety nieraz zbyt usilnie pragnie zaskoczyć partnerkę sobą. Bywa irytujący i nieprzewidywalny, ale u podstaw tego leży chęć odkrycia, dlaczego i dla kogo żyje. W jego rodzinie wszystko będzie dobrze funkcjonować, a Edward odnajdzie się w roli głowy domu.

Imieniny Edwarda

Edward imieniny obchodzi 5 stycznia, 18 marca, 7, 24 kwietnia, 6 maja, 12 czerwca, 4, 6, 30 lipca, 30 sierpnia, 1, 13, 23, 30 października, 3 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Edwarda jest 13 października.

Życie towarzyskie

Edward w towarzystwie jest pełen niespodzianek. Początkowo odgrywa nieśmiałego, ale po bliższym poznaniu okazuje się stanowczym, pewnym siebie i dominującym mężczyzną. Jest przy tym szczery, prawdomówny oraz obiektywny. Chadza jednak własnymi drogami. Ciężko określić jednoznacznie jego charakter czy przewidzieć reakcje. W jednym momencie może być nonszalancki, w innym zachowywać zimną krew, a chwilę potem nagle wybuchnąć pełnią uczuć i gwałtownością. Mimo to jest niezastąpiony w roli rozjemcy. Potrafi łagodzić wszelkie spory i posiada szlachetną naturę. To zdecydowanie mężczyzna z klasą, który odnajdzie się w każdym otoczeniu. Sam również bardzo chętnie przyjmuje gości, nie szczędząc wydatków na wystawne spotkania. Jest ceniony oraz lubiany.

Praca i kariera zawodowa

Silna wola oraz wytrwałość, to gwaranty sukcesu Edwarda, który musi mieć jasno wytyczone i konkretne cele w życiu. Konsekwentnie trzyma się obranych ścieżek i nie ulega wpływom. Jest bardzo pewny siebie we wszystkim, co robi. Wyróżnia go ponadto dociekliwość, dobra pamięć i przedsiębiorczość. Jego działania cechują uporządkowanie oraz systematyczność. Nie lubi piętrzących się problemów ani zalegających zobowiązań, dlatego niczego nie odkłada na później. Edward odnajdzie się w wielu zawodach, ale najlepsze będą dla niego stanowiska kierownicze. Potrafi być obiektywnym przełożonym, a także koleżeńskim współpracownikiem.

Predyspozycje zawodowe

Edward sprawdza się w wielu zawodach zarówna jako współpracownik jak i przełożony. Może być z niego świetny lekarz, urzędnik czy artysta.

Patroni Edwarda

Św. Edward Męczennik (963-979) – król Anglii od 12 roku życia. Toczył walki w obronie władzy z macochą i jej synem. Prawdopodobnie to ona nasłała płatnych zabójców, którzy zamordowali króla w wieku 16 lat gdy wracał z polowania.

Św. Edward Wyznawca (1003-1066) – patron Anglii. Jako król Anglii odbudował opactwo westminsterskie, gdzie został pochowany. Nie zostawił potomka, co doprowadziło do podboju Anglii przez Normanów w 1066 roku. Za życia dał się poznać jako pobożny, dobry i hojny władca, który mimo łagodności charakteru potrafił zapewnić Anglii pokój.

Odmiany i zdrobnienia imienia Edward

Ed, Edek, Edi, Edulek, Edunio, Eduś, Edwardek, Edzio, Edziu, Edziulek

Formy obcojęzyczne

Edward, Edvard (ogólnie przyjęta forma), Édouard (fr.), Eduard (niem.), Eduardo (hiszp.), Eduardo, Edoardo, Odoardo (wł.), Edvard, Eduard (połud.-słow), Edwardas (litew.), Eduardos (gr.), Ede (węg.).

Nazwiska pochodzące od imienia Edward

Edwarczyk, Edwardes, Edwardowski

Znani imiennicy

Edward Gierek – przywódca lat 70
Edward Kłosiński – operator filmowy, mąż aktorki Krystyny Jandy
Edward Linde-Lubaszenko – aktor filmowy i teatralny
Edward Jenner – angielski lekarz, wprowadził szczepienia przeciw ospie
Edward Regan (Eddie Murphy) – amerykański aktor filmowy

Przysłowia i powiedzonka

Na Edwarda – jesień twarda.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.