Znaczenie imienia Donald

Donald stawia na efekty swych działań. Musi czerpać 100% satysfakcji z tego, co robi, dlatego zawsze realizuje swe plany. Ma zdolności przywódcze, przez co z łatwością zdobywa autorytet w otoczeniu. Inwestuje w swoje wykształcenie i wie, czego potrzebuje oraz czego chce od życia. U niego wszystko musi być zaplanowane oraz przewidziane. To człowiek o silnej osobowości, który potrafi przyznać się do porażki i nigdy nie przyjmuje służalczej postawy. W przyjaźni oddany. Nie zaniedbuje bliskich sobie osób. To zarazem spokojny i zaradny mężczyzna, który chętnie pomoże i traktuje innych po partnersku. Nie znosi osób głupich, naiwnych oraz nijakich. W miłości bywa kapryśny. Potrzebuje wiele czułości.

Pochodzenie imienia Donald

Donald to imię męskie pochodzenia celtyckiego, które oznacza: władca świata.

Rodzina i miłość

Od dziecka rozpieszczany i hołubiony Donald może nie być łatwym partnerem w dorosłym życiu. Bywa kapryśny i potrzebuje wiele uczucia. Stawia wymagania kolejnym partnerkom, ale związek małżeński traktuje poważnie. Złożonej raz obietnicy dotrzymuje. Wypełnia sumiennie wszelkie zobowiązania rodzicielskie, ponieważ ma silne poczucie obowiązku. Członków rodziny traktuje po partnersku, pozwalając każdemu decydować o swoim życiu. Nie narzuca dzieciom własnej wizji ich szczęścia, ale wspiera je we wszelkich działaniach. Ważne dla bliskich sprawy omawia wspólnie z nimi, w atmosferze równości i życzliwości. Sukces życiowy nie zmienia jego poglądów ani nastawienia.

Imieniny Donalda

Donald imieniny obchodzi 3, 26 kwietnia, 7, 15 lipca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Donalda jest 7 lipca.

Życie towarzyskie

W przyjaźni Donald jest oddany i nie zaniedbuje swych bliskich znajomych. Potrafi nawiązać owocne relacje i wie, jak należy postępować z ludźmi. To spokojny i zaradny mężczyzna, który chętnie wyciąga pomocną dłoń i traktuje innych po partnersku. Oczywiście tylko wówczas, gdy odpowiadają oni jego kryteriom. Nie znosi osób głupich, naiwnych i nijakich. Dobiera przyjaciół według surowych wytycznych. Nie ulega niczyim wpływom, ale też sam nie narzuca innym swojego stylu życia czy poglądów. Lubi zmiany, dlatego chętnie podróżuje i poszerza swe horyzonty poznawcze, jednocześnie nawiązując nowe kontakty, które nieraz przydają mu się podczas realizacji zamierzeń. Ogólnie jest towarzyski i otwarty.

Praca i kariera zawodowa

Donald stawia na efekty i musi czerpać 100% satysfakcji z tego, co robi. Nigdy nie porzuca swoich planów, tylko co najwyżej odkłada ich realizację w czasie. Sukces wynikający z ukończenia danego dzieła stanowi dla niego najwyższą wartość. Poza tym ma zdolności przywódcze i z łatwością zdobywa autorytet w otoczeniu. Pociągają go nauki ścisłe, ale naprawdę dobrze wykonuje tylko to co lubi. Dba o swoje wykształcenie niezależnie od kierunku jaki obierze, ponieważ świetnie zdaje sobie sprawę, iż będzie mu ono pomocne w zrobieniu kariery. Jest nieustępliwy, stanowczy i wytrwale zmierza do celu. Jego droga życiowa jest prosta, pozbawiona przeszkód i zakrętów, ponieważ Donald ma wszystko z góry zaplanowane i przewidziane. Wie czego chce od życia. To człowiek o silnej osobowości, który potrafi przyznać się do porażki i nigdy nie przyjmuje pozy służalczej.

Predyspozycje zawodowe

Donalda pociągają nauki ścisłe lecz naprawdę dobrze będzie robił tylko to co lubi.

Patroni Donalda

Św. Donald z Ogilvy – szkocki szlachcic. Po śmierci żony założył pustelnię z 10 celami, w których zamieszkał wraz ze swoimi 9 córkami. Gdy zmarł w 716 roku jego córki wstąpiły do klasztoru w Abernethy.

Odmiany i zdrobnienia imienia Donald

Don, Donaldzik, Donaldzio, Donek, Doni, Donio, Doniu, Donuś

Formy obcojęzyczne

Donald (ogólnie przyjęta forma), Donnall (ang.), Donaldo (hiszp., wł.), Donaldas (litew.)

Nazwiska pochodzące od imienia Donald

Brak

Znani imiennicy

Donald Tusk – polityk, były premier rządu
Donald Crisp – amerykański aktor
Donald O’Connor – amerykański tancerz i aktor
Donald Sutherland – kanadyjski aktor filmowy

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.