Znaczenie imienia Emilia

Emilia jest kobietą dość bezczelną, niezwykle przebojową, z lekką skłonnością do zamykania się w sobie. Nie ulega niczyim wpływom, ma świetną pamięć i chętnie angażuje się w każde zadanie. Jeśli jej na czymś zależy – osiąga to, za niepowodzenia obwiniając innych. W towarzystwie wyróżnia się wdziękiem, ale dumna postawa i gwałtowna natura często zrażają do niej ludzi. Emilia jest jednakże osobą wrażliwą. Zdarza jej się pisać wiersze, niechętnie jednak zwierza się ze swoich przeżyć i uczuć. Jest bardzo towarzyska, ma poczucie humoru, ale bywa zbyt krytyczna wobec siebie i zdarza jej się źle oceniać innych. Ceni osoby bliskie jej sercu i dba o przyjaciół. Nie łatwo jednak zdobyć jej zaufanie.

Pochodzenie imienia Emilia

Emilia to imię, które jest żeńską forma imienia Emil.

Rodzina i miłość

Rodzina jest bardzo ważna w życiu Emilii. To tutaj poszukuje pocieszenia, ciepła i wytchnienia. Rodzina daje jej siłę do dalszego działania i motywuje do podjęcia kolejnego ryzyka. Emilia od zawsze marzy o idealnej przyszłości z kochającym mężem i gromadką dzieci. Koniecznie w dużym domu poza miastem! Nie łatwo jednak ją zdobyć jakiemukolwiek mężczyźnie! To Emilia zdobywa. Potrafi panować nad swoimi emocjami i byle pieszczoty nie zmiękczą jej serca. Sama decyduje komu zaufać na dobre i na złe. Jeśli nie ma pewności, co do danego partnera – odchodzi i nie ogląda się za siebie. Jest królową w związku i trzeba ulec jej przywództwu dla obopólnego dobra.

Imieniny Emilii

Emilia imieniny obchodzi 22 marca, 22, 23, 27, 28 maja, 5, 24, 30 czerwca, 31 lipca, 5, 8, 19, 21, 22, 24 sierpnia, 19 września, 6, 11 października, 14, 24 listopada, 6 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Emilii jest 24 sierpnia.

Życie towarzyskie

Dla znajomych jest z reguły życzliwa, ale niechętnie zwierza się ze swoich przeżyć i uczuć. Zdecydowanie woli uchodzić za skromną, aby uwypuklić swoją wartość. Pomimo wybuchowego charakteru, potrafi się kontrolować i wie kiedy wycofać się z kłótni. Gdy kogoś obdaruje swą przyjaźnią – dba o jego dobro i szczęście. Ceni osoby bliskie jej sercu, ponieważ nie ma ich wielu. Często Emilia właściwie nie ma komu się wyżalić i wypłakać, dlatego posiada stosy zapisanych pamiętników i tysiące stworzonych wierszy – niewykluczone, że bardzo dobrych, ale brak im obiektywnych recenzentów. Emilia jest bardzo krytyczna wobec samej siebie i zdarza jej się źle oceniać innych. W towarzystwie roztacza swój niebywały urok, jednakże dumna postawa i gwałtowna natura na wstępie zrażają do niej ludzi.

Praca i kariera zawodowa

Kobieta dumna i zachłanna, niezwykle bezczelna i przebojowa. Warto mieć ją w szeregach pracowników, ponieważ angażuje się w każde zadanie i da z siebie wszystko. Emilia wierzy przy tym tylko w siebie i swoje zdolności – za wszelkie niepowodzenia obwinia innych. Jednocześnie charakteryzuje się wspaniałą pamięcią i analitycznie ocenia to, co ją otacza. Często wydaje jej się, że jest ponad prawem i to przeświadczenie umiejętnie wykorzystuje w celach zawodowych. Zawsze dopina swego, ale tylko jeśli jej na tym zależy.

Predyspozycje zawodowe

Emilia dobrze czuje się jako pedagog, dziennikarka, specjalistka od marketingu, handlowiec, sekretarka.

Patroni Emilii

Św. Emilia de Vialar – założycielka zgromadzenia sióstr pod wezwaniem św. Józefa od Zjawienia (Archanioła Gabriela).

Odmiany i zdrobnienia imienia Emilia

Emilcia, Emilka, Mila, Milcia, Milka

Formy obcojęzyczne

Emilia (ogólnie przyj. forma), Emily (ang.), Ämilie, Emilie (niem.), Émilie (fr.), Emilia (hiszp., wł.), Emilija (ros.).

Nazwiska pochodzące od imienia Emilia

Emilewicz, Emilianowicz, Emiliewicz, Emilita

Znani imiennicy

Emilia Dickinson – poetka
Emilia Kaczorowska – matka Karola Wojtyły (papieża Jana Pawła II)
Emilia Krakowska – aktorka
Emilia Plater (1806-1831) – bohaterka powstania listopadowego na Żmudzi

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.