Znaczenie imienia Eugenia

Zdolna, praktyczna, przebojowa – Eugenia to kobieta tajfun i lepiej zejść jej z drogi i nie sprzeciwiać się. Nieraz na oślep gna do walki i pakuje się w kłopoty ale nie zważa na to. Posiada rozległe kontakty, które pomagają jej uniknąć wielu zagrożeń. Powinna sama decydować o swoich działaniach, a doskonale sobie poradzi z najtrudniejszymi problemami. Kocha szalone przygody oraz swobodę. Na znajomych działa jak narkotyk, który przeraża, ale bez którego ciężko żyć. Nie można się przy niej nudzić. Nie da się jej poskromić. Stanowi niebezpieczną mieszankę zmysłowości i przyjaźni. Unika ustatkowania.

Pochodzenie imienia Eugenia

Eugenia to imię żeńskie pochodzenia greckiego będące żeńskim odpowiednikiem imienia Eugeniusz. Imię to oznacza kobietę z dobrego rodu, szlachetnie urodzoną.

Rodzina i miłość

Eugenia jest pełną uczuć i ekspresji kobietą. Wyznaje zasadę – wszystko albo nic. W miłości stanowi niebezpieczną i nieprzewidywalną mieszankę zmysłowości, przyjaźni oraz seksapilu. Niestety brak jej stałości w uczuciach. Przychodzi i odchodzi, pozostawiając pustkę. Z łatwością ulega miłosnym porywom, szałowi uniesień, ale lepiej nie oczekiwać od niej czułości na co dzień. Potrafi skutecznie zauroczyć, podbić czyjeś serce i porzucić, kiedy związek jej spowszechnieje. Nie stara się ustatkować ani przywiązać do kogoś na dobre i na złe. Uwielbia przygody i czerpie z życia pełnymi garściami. Wagę stanowi dla niej dopasowanie seksualne i dopasowanie temperamentów.

Imieniny Eugenii

Eugenia imieniny obchodzi 7 lutego, 20 marca, 13, 16 września, 25 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Eugenii jest 25 grudnia.

Życie towarzyskie

Eugenia kocha swobodę i przygody. Nieustannie poszukuje nowych wrażeń. Pociągają ją podróże, a jej wyobraźnia jest pełna zwariowanych pomysłów. Przy niej wszystko musi być w ruchu – a także wszyscy. Nie każdy potrafi nadążyć za tym żywiołem, ale bez niej bywa pusto i nudno. Posiada rozległe kontakty i mnóstwo znajomych. Każdego wita z entuzjazmem, ciepłem oraz otwartymi ramionami. Kocha ludzi i przebywanie w towarzystwie. Szybko jednak przejmuje dominację nad otoczeniem i nie pozwala odebrać sobie tej funkcji. Kiedy wszystko układa się po jej myśli, jest miła, życzliwa oraz sympatyczna. Zdarza jej się jednak dość gwałtownie zareagować, kiedy musi walczyć o swoje. Ciężko bez niej wyobrazić sobie świat. Działa jak narkotyk.

Praca i kariera zawodowa

Eugenia jest zdolna, myśli logicznie i posiada praktyczną inteligencję. Przede wszystkim jednak przebojem zdobywa świat i gna naprzód jak burza. Ta kobieta to istny tajfun, którego nie da się powstrzymać, nawet gdy zmierza ku zagładzie. Z niesłychanym zacięciem i uporem walczy o swoje. Nieraz ślepo brnie na przód, nie zważając na nic i na nikogo. Posiada bardzo płodną wyobraźnię, ale też makiaweliczny umysł. Nawiązuje wiele kontaktów i ceni ludzi, którzy poddają się jej rządom. Opłaca się powierzyć jej pełnomocnictwa i dać niezależność w działaniu. Doskonale sobie radzi, jeśli jest panią sytuacji. O wiele gorzej, gdy podlega czyjejś woli. To bardzo praktyczna kobieta, która lubi sama decydować o kolejnych posunięciach.

Predyspozycje zawodowe

Eugenia sprawdzi się świetnie w zawodach związanych z biznesem, marketingiem, informatyką, aktorstwem, muzyką i pedagogiką.

Patroni Eugenii

Św. Eugenia – męczennica rzymska. Pod jej wpływam cała rodzina przeszła na chrześcijaństwo narażając się na prześladowanie władz rzymskich. Po długich torturach zginęła wraz z całą rodziną w 258 roku z rozkazu cesarza Waleriana.

Odmiany i zdrobnienia imienia Eugenia

Eugeniusia, Gienia, Gieniusia, Gienka

Formy obcojęzyczne

Eugenia (ogólnie przyjęta forma), Gene (ang.), Eugenie (niem.), Eugénie (fr.), Evgenija (ros.), Evjenija (gr.)

Nazwiska pochodzące od imienia Eugenia

Brak

Znani imiennicy

Eugenia Herman – aktorka
Eugenia Mountbatten – Windsor – księżniczka z dynastii Windsorów
Eugenia Rudniewa – radziecka lotniczka-nawigatorka okresu II wojny światowej
Eugenia Umińska – skrzypaczka
Eugenia Żmijewska – pisarka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.