Znaczenie imienia Eliza

Eliza to kobieta o niespokojnym charakterze, impulsywna i aktywna. Nie powinno się jej ponaglać, jeśli chce się, by działała skutecznie. Nie należy jej zlecać wykonania kilku czynności jednocześnie, gdyż zagubi się w działaniu. Wszystko musi mieć poukładane i zaplanowane – najlepiej przez kogoś nadzorującego jej pracę. Chętnie angażuje się w działalność charytatywną i społeczną, wyróżniając się przy tym niespożytą energią. Eliza jest kobietą o dużej kulturze osobistej. Uwielbia teatr, muzykę poważną i dobrą literaturę. Ma duszę romantyczki. Często otacza się mężczyznami, którym imponuje jej tajemniczość i dystyngowany sposób bycia. Bywa jednak tak zagoniona, iż rezygnuje z rodziny.

Pochodzenie imienia Eliza

Eliza jest to imię pochodzenia hebrajskiego. Pochodzi od słowa eliszeba – co oznacza – Bóg moją przysięgą.

Rodzina i miłość

Eliza jest tak zagoniona, iż często rezygnuje z założenia własnej rodziny. Jeśli będzie miała na to czas to i owszem, swoją energię wykorzysta na rozpalanie domowego ogniska. Jest ona niezwykłą kobietą przyciągającą uwagę mężczyzn – nie narzeka na brak adoratorów. Posiada oryginalny typ urody, dba o fryzurę i perfekcyjny makijaż. Jest w niej coś egzotycznego i tajemniczego. Swojego wybranka szybko wciągnie w świat swoich przeżyć i doznań. Nie zabraknie jednak w ich życiu chwil pełnych ciepła, romantyzmu i wytchnienia.

Imieniny Elizy

Eliza imieniny obchodzi 10 lutego, 2 maja, 14 czerwca, 17 sierpnia, 2 września, 9 października, 1 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Elizy jest 14 czerwca.

Życie towarzyskie

Wybuchowy charakter, cięty język i brak zahamowań sprawiają, że Eliza łatwo zraża do siebie nowo poznanych ludzi. Nie jest jednak stworzona do samotności, dlatego zabiega o przyjaciół i o nich dba. Jest elokwentna, oczytana i interesuje się sztuką – swoich znajomych dobiera na zasadzie pokrewieństwa dusz. To nieoceniona towarzyszka wypadów do teatru, opery czy na wieczorki poetyckie. Natura romantyczki kieruje ją ku określonym wnętrzom, sposobom spędzania czasu i kontaktom. Każdy, kto pragnie wznieść się ponad przeciętność, odnajdzie w Elizie niezastąpioną towarzyszkę i przewodniczkę.

Praca i kariera zawodowa

Zagoniona i impulsywna kobieta, która nie usiedzi długo na jednym miejscu. Eliza nie jest sumiennym pracownikiem, którego można zawalić stosem zleceń i papierów. Nie potrafi się skoncentrować i wykonywać kilku rzeczy na raz, ponieważ w rezultacie nie wykona żadnej dobrze. Eliza musi mieć poukładane i zaplanowane najdrobniejsze czynności – najlepiej przez kogoś nadzorującego jej pracę. To za to typ aktywistki! Cechuje ją niespożyta energia i chęć do ciągłego działania. Zaangażuje się w każdy czyn społeczny, w każdą pomoc charytatywną, w każde przedsięwzięcie pracownicze. Na początku sprawdzi się jako wolontariusz, z momentem nabycia większego doświadczenia możliwe, iż wybierze zawody związane z pomaganiem innym lub aktywnym spędzaniem czasu.

Predyspozycje zawodowe

Zawodami idealnymi dla Elizy są: analityk, naukowiec, matematyk, bizneswomen.

Patroni Elizy

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Eliza

Ela, Elizka, Elka, Elunia, Elza, Ełła, Liza

Formy obcojęzyczne

Elisa (ogólnie przyj. forma), Elise, Elissa, Eliza, Elyse, Lisa, Liza (ang.), Elise, Else, Ilsa, Ilse, Lisa, Lisetta, Lisette (niem.).

Nazwiska pochodzące od imienia Eliza

Brak

Znani imiennicy

Eliza Grochowiecka – piosenkarka
Eliza Krasińska (XIX w.) – żona wieszcza Zygmunta
Eliza Orzeszkowa (1841-1910) – pisarka
Liza Minelli – aktorka amerykańska

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.