Znaczenie imienia Elwira

Elwira to spokojna, dzielna i wytrwała kobieta. Bardzo silna osobowość, stworzona do roli przywódcy. Niezastąpiona w momentach kryzysowych. Cieszy się autorytetem oraz uznaniem. Nie pozwala jednak sobą kierować ani rządzić. To dumna i zaborcza osoba. Jeśli wybucha lub okazuje nadmierną agresję, to tylko w wyjątkowych sytuacjach. Nie warto sugerować jej, co ma robić, bo i tak postąpi po swojemu. Potrafi być despotyczna, niczym prawdziwa księżniczka, a jednocześnie chętnie angażuje się w pomoc potrzebującym. Jest ekstrawertyczką bardzo ciekawą świata, chociaż nie bywa przesadnie towarzyska. To wierna i oddana przyjaciółka, sprawiedliwie oceniająca ludzi. Miłość jest dla niej bardzo ważna.

Pochodzenie imienia Elwira

Elwira to imię żeńskie o nie do końca pewnym pochodzeniu. Przypuszczalnie wywodzi się od mauretańskiego słowa El-mira co oznacza: księżna lub dostojna pani.

Rodzina i miłość

Miłość i uczucia stanowią dla Elwiry życiową siłę napędową. Jest jednak wymagającą partnerką, która niechętnie ustępuje. Na szczęście bez problemu można odczytać jej emocje oraz uczucia – warto więc z tego korzystać podczas rozmów i prób przeforsowania własnego zdania. Należy jednak pamiętać, iż nic się przed nią nie ukryje, wobec tego lepiej być szczerym. Elwira jest niezwykle opanowaną kobietą, ale czasem potrafi wybuchnąć i zaskoczyć otoczenie nadmierną agresją. Bywa do tego despotyczna i zaborcza, niczym prawdziwa księżniczka. Wymaga specjalnego traktowania przez swego wybranka, co owocuje obopólną korzyścią. Będzie gospodarną, zorganizowaną i odpowiedzialną małżonką. Kochana nie podda się, gdy rodzina napotka życiowe trudności.

Imieniny Elwiry

Elwira imieniny obchodzi 18 stycznia, 10 lutego, 6 marca, 28 maja, 16, 27 lipca, 13, 25 sierpnia, 21 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Elwiry jest 16 lipca.

Życie towarzyskie

Elwira nie jest szczególnie towarzyską osobą, chociaż miewa skłonności do nadmiernego narzucania się innym. W prawdzie to wielka ekstrawertyczka, która potrzebuje znajomych i dobrze wśród nich się czuje, ale często bywa zbyt dumna i zajęta, aby utrzymywać liczne kontakty. Mimo to, jeśli chce, może przystosować się do każdej rzeczywistości. Jest sprawiedliwa i uczuciowa – ocenia ludzi oraz sytuacje zarówno obiektywnie, jak i subiektywnie. Jej silna osobowość mocno zaznacza się w towarzystwie. Darzona jest ogólnym uznaniem oraz autorytetem, przede wszystkim ze względu na swe dostojeństwo i swoiste poczucie humoru. Jest wierną i oddaną przyjaciółką.

Praca i kariera zawodowa

Silna osobowość, stworzona do pełnienia roli przywódcy oraz rozwiązywania kryzysowych sytuacji. Elwira dzielnie i wytrwale stawia czoła najtrudniejszym wyzwaniom. Obdarzona została wolą walki i siłą przebicia. Przede wszystkim nie pozwala sobą kierować ani rządzić. Nie warto mówić jej, co ma robić, bo i tak postąpi po swojemu. Cechują ją zdolności logicznego myślenia, dobrze rozwinięta intuicja oraz ponadprzeciętna inteligencja. To zdecydowanie ścisły umysł. Ma ponadto doskonałą pamięć i wielką ciekawość świata. Lubi dużo dawać z siebie, dlatego chętnie angażuje się w działalność charytatywną oraz społeczną.

Predyspozycje zawodowe

Elwira spełni się w roli wychowawcy, nauczycielki i psychologa. Będzie z niej także znakomita kobieta biznesu.

Patroni Elwiry

Św. Elwira (XI-XII w.) – zakonnica z Nadrenii. Potem została przełożoną klasztoru w Ohren koło Trewiru założonego przez św. Irmę będąc jej godną następczynią.

Odmiany i zdrobnienia imienia Elwira

Elwircia, Elwirka, Elwiruś

Formy obcojęzyczne

Elvira (ogólnie przyjęta forma), Elvera (ang.), Elvire (fr.), Elvyra (litew).

Nazwiska pochodzące od imienia Elwira

Brak

Znani imiennicy

Elwira Kamińska – choreografka, współtwórczyni Państwowego Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”
Elwira Seroczyńska – łyżwiarka szybka
Elwira Żmudzka – geografka, specjalistka z zakresu klimatologii

Przysłowia i powiedzonka

Trudna sztuka ta Elwira, przy niej człowiek się natyra.
Chłopcy kochają każdą chwilę, gdy w pobliżu mają Elwirę.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.