Znaczenie imienia Kazimiera

Kazimiera nie potrafi żyć w cieniu. Szybko zdobywa uznanie i zbiera laury. Wyróżniają ją dynamizm, zaradność, systematyczność oraz duża aktywność. Posiada liczne zdolności, charyzmę i przenikliwy umysł. Interesuje się światem oraz wszystkim, co go wypełnia. Szanuje opinię innych osób, chociaż potrafi być niezwykle uparta. Swój los zawsze bierze w swoje ręce, chętnie pomagając przy tym innym. Na niej można polegać. Jest otwarta na ludzi i życzliwa. Nieraz tylko zbyt zasadnicza, a czasem i wścibska. Z łatwością jednak zaraża otoczenie entuzjazmem. To ekstrawertyczka, która lubi dzielić się przeżyciami oraz planami. W miłości zaborcza i dość egoistyczna. Zdarza się, że osacza partnera i narzuca za szybkie tempo.

Pochodzenie imienia Kazimiera

Kazimiera to imię żeńskie pochodzenia słowiańskiego. Jest to żeńska forma imienia Kazimierz. Imię to oznacza kobietę, która nie daje spokoju swoim wrogom.

Rodzina i miłość

W miłości z nią bywa różnie. Kazimiera jest trochę zbyt zaborcza i trochę zbyt egoistyczna. Osacza swego partnera i wymaga od niego pełnego zaangażowania na jej poziomie. Sama daje z siebie absolutnie wszystko od samego początku. Wielu mężczyzn nie wytrzymuje narzuconego tempa, nadmiernego ingerowania w ich sprawy oraz kobiecych humorów. Jednakże i tutaj Kazimiera odnosi ostatecznie sukces i dopina swego. W końcu trafia na odpowiedniego mężczyznę, przy którym dość często i na długo wycisza się. Dobre relacje partnerskie mają ogromne dla niej znaczenie. W wyborach sercowych nie kieruje się jednak ani intuicją, ani logiką, ale emocjami. Żywioły rządzą także jej zmysłowością. Kazimiera posiada bogatą wyobraźnię seksualną.

Imieniny Kazimiery

Kazimiera imieniny obchodzi 4 marca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Kazimiery jest 4 marca.

Życie towarzyskie

Kazimiera to otwarta na ludzi i życzliwa kobieta. Chociaż bywa też zasadnicza i bardzo stanowcza. Wrodzona dobroć nie pozwala jej nikogo podejrzewać o złe intencje, ale wyrządzone krzywdy pamięta długo. Z resztą tak samo jak i dobre rzeczy. Chętnie pomaga znajomym i robi to jakby niezależnie od siebie. Z niebywałą łatwością zaraża bliskich entuzjazmem i przejmuje inicjatywę w grupie. Jest ponadto ekstrawertyczką, która lubi dzielić się swoimi przeżyciami oraz planami. Nieraz też sama wścibia nos w nie swoje sprawy. Posiada grono zaufanych i sprawdzonych przyjaciół, dzięki intuicji, którą kieruje się w ich doborze. Kazimiera jest dobrze ułożoną osobą, pełną taktu i zrozumienia dla innych. Zawsze dotrzymuje słowa. Potrafi odnaleźć się w wielu sytuacjach – nawet podbramkowych – zawsze wychodzi z nich obronną ręką.

Praca i kariera zawodowa

Kobieta ta nie pozostaje niezauważona – potrafi się wybić. Kazimierę z otoczenia wyróżniają bowiem dynamizm oraz duża aktywność. Posiada przy tym liczne zdolności, charyzmę i przenikliwy umysł. Interesuje się światem oraz wszystkim, co go wypełnia. Lubi wszechstronnie analizować zjawiska, entuzjastycznie podchodząc do nowości, ale wypracowała sobie odpowiednią powściągliwość w podejmowaniu decyzji. Szanuje opinię współpracowników, chociaż potrafi upierać się przy swoim. Uznaje tylko rzeczowe argumenty. Swój los bierze w swoje ręce, chętnie pomagając też innym. Jest niebywale zaradna, systematyczna oraz uporządkowana. Sprawia wrażenie natchnionej i stworzonej do wyższych celów.

Predyspozycje zawodowe

Kazimiera nieźle poradzi sobie w biznesie, handlu, marketingu a także w oświacie i nauce.

Patroni Kazimiery

Brak

Odmiany i zdrobnienia imienia Kazimiera

Kazeczka, Kazia, Kazimierka, Kazinka, Kaziulka, Kaziunia, Kazka, Kazunia

Formy obcojęzyczne

Casimira, Kazimira (ogólnie przyjęta forma)

Nazwiska pochodzące od imienia Kazimiera

Brak

Znani imiennicy

Kazimiera Skalska – aktorka
Kazimiera Szczuka – dziennikarka
Kazimiera Utrata – aktorka
Kazimiera Zawistowska – poetka

Przysłowia i powiedzonka

Z Kazimierą w Kazimierzu do łóżeczka po pacierzu.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.