Znaczenie imienia Karina

Karina jest odpowiedzialna, zaradna i solidna oraz poważnie podchodzi do swych obowiązków. Można liczyć na jej profesjonalizm. Posiada refleks i umiejętność odczytywania ludzkich intencji, dlatego wygrywa każdą bitwę i nie ma sobie równych w słownej szermierce. Unika za to zmian, woli stawiać kroki na znanym sobie gruncie. Z łatwością dominuje nad innymi i wiele wymaga, siebie nie oszczędzając. Potrafi dać się poznać w pracy, stając się zarozumiałą i zgorzkniałą. Niełatwo dotrzymać jej kroku i lepiej nie zachodzić drogi. Jest pogodna i życzliwa, ale temperamentna. Z trudem nawiązuje trwalsze znajomości.

Pochodzenie imienia Karina

Karina to imię żeńskie będące zdrobniałą formą imienia Katarzyna. Według niektórych źródeł imię to pochodzi od włoskiego wyrazu carina co oznacza: miła.

Rodzina i miłość

Zaradna i pełna zapału Karina niestety dość późno decyduje się na rodzinę. Mimo romantycznej natury i szczerych chęci, wciąż coś krzyżuje jej plany. Jednocześnie nieustannie porządkuje swoje sprawy i brak jej czasu. Później porządkuje i planuje życie każdego ze swych bliskich. Narzuca ostre tempo i surowe zasady. To ona dominuje w domu i trzyma rękę na pulsie. Będzie dobrą matką i żoną, choć nieco zdystansowaną. Okazuje więcej serca, kiedy wszyscy poruszają się według jej wskazówek. Należy uważać, aby zbytnio nie wciągnęła się w wir pracy, gdyż grozi jej całkowite zgorzknienie i utrata uroku osobistego. Z natury jest kobietą czułą i wrażliwą, choć temperamentną. Nieustannie coś załatwia, organizuje, zaprasza gości. Wszystko z rozmachem. Od partnera oczekuje zrozumienia, opieki, troski i poczucia bezpieczeństwa, wówczas z typową sobie lekkością góry przenosi.

Imieniny Kariny

Karina imieniny obchodzi 2 sierpnia, 7 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Kariny jest 2 sierpnia.

Życie towarzyskie

Niełatwo dotrzymać kroku tej energicznej kobiecie. Niełatwo też wytrzymać z jej temperamentem. Mało kto może i chce być jej przyjacielem. Chociaż Karina to pogodna, życzliwa i otwarta na ludzi osoba, miewa spore kłopoty z nawiązywaniem trwalszych kontaktów. Wszędzie jej pełno, zawsze pcha się na afisz i nie toleruje sprzeciwu. Uwielbia rozprawiać o swych sukcesach. Lubi też mówić o życiu prywatnym, ale bardziej szczebiocze niż dotyka konkretów, tuszując w ten sposób swą nieśmiałość. Na temat innych zawsze mówi to, co myśli – prawdę o sobie przemilcza. Kiedy coś jej nie odpowiada lub ktoś nadepnie jej na odcisk, zamyka się w sobie, nie podejmując rozmów ugodowych. Znajomym ciężko zgadnąć o co jej chodzi. Jest dobrym człowiekiem o wielkim sercu i geście. Chętnie pomaga i pociesza sprawiając, że problemy nie wydają się już tak wielkie. Jej nadpobudliwość odstrasza jednak mniej wytrwałych. Dlatego Karina wybiera przyjaciół z poczuciem humoru i potrafiących się zdystansować. Z nią każdy dzień może być przygodą życia.

Praca i kariera zawodowa

Odpowiedzialna i solidna osóbka, która zaraża entuzjazmem. Angażuje się w pracę z pełną powagą. To perfekcyjna profesjonalistka. Jej sukces opiera się na refleksie i bezbłędnym odczytywaniu ludzkich intencji. Dzięki nim wygrywa każdą bitwę i jest niepokonana w słownej szermierce. Karina lęka się jedynie zmian, woli poruszać się po znanym sobie gruncie, na którym z łatwością dominuje i prędko się doskonali. Stawia na nieustanne podnoszenie wyników oraz umiejętności nie tylko u innych, ale przede wszystkim u siebie. Zdarza jej się dać poznać się w pracy i lepiej nie stawać jej na drodze jako rywal – bywa bezwzględna oraz agresywna. Zapał i zaradność to kolejne jej zalety. Niestety próbuje wszystkim wytyczać drogę i narzucać swoją wolę. Jest zarozumiała i bardzo ambitna. Nie zraża się niepowodzeniami.

Predyspozycje zawodowe

Karina świetnie poradzi sobie w roli aktorki, modelki, wokalistki oraz nauczycielki wychowania fizycznego.

Patroni Kariny

Św. Karina – męczennica i ofiara prześladowań cesarza Juliana Apostaty. Została zamordowana wraz z mężem i trzynastoletnim synem w 361 roku.

Odmiany i zdrobnienia imienia Karina

Karinka, Karińcia, Karisia, Kariś, Kariśka

Formy obcojęzyczne

Karen (ang.), Carine (fr.), Karen, Carina (hiszp.), Karin, Karen (niem.), Carina (wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Karina

Brak

Znani imiennicy

Karina Kunkiewicz – aktorka i prezenterka telewizyjna
Karina Lipiarska – łuczniczka
Karina Szafrańska – aktorka i prezenterka telewizyjna
Karina Wojciechowska – modelka

Przysłowia i powiedzonka

Długo przebierała w młodzieńcach Karina, więc dziś ich wybiera tylko na rycinach.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.