Znaczenie imienia Kamila

Kamilę cechuje niebywała energia i zapał w działaniu – pierwsza zgłosi się do nowego projektu lub pierwsza opracuje innowacyjną strategię. Pomimo braku zamiłowania do nauki, osiąga zazwyczaj sukces. Jest przy tym zdeterminowana i niezwykle uparta. Niestety często zatraca się w marzeniach i nie odróżnia rzeczywistości od fikcji. Zdarza jej się okłamywać znajomych. Kobiety jej nie znoszą – mężczyźni uwielbiają. To urocza kokietka. Do tego bywa bardzo towarzyska, chociaż zachowuje pewien dystans wobec ludzi. Trudno zdobyć w pełni jej zaufanie. Od partnera życiowego wymaga bardzo wiele i gustuje w dobrze sytuowanych mężczyznach. Niestety zdobycie jej serca nie daje pewności zdobycia jej na zawsze.

Pochodzenie imienia Kamila

Kamila to żeńska forma imienia Kamil. Pochodzi od łacińskiego słowa camillus i oznacza osobę szlachetnie urodzoną. W Polsce występuje od XVIII wieku.

Rodzina i miłość

Kamila posiada licznych wielbicieli, ponieważ przedkłada towarzystwo mężczyzn nad spotkania z kobietami. Uwielbia flirtować, intrygować i kokietować! Niejeden, ulegając jej czarowi, stał się niewolnikiem jej wizji. Bardzo możliwe, iż w końcu trafi na mężczyznę, który silną ręką poskromi jej naturę i zapewni jej wszystko czego potrzebuje. A Kamila wymaga wiele. Oprócz opieki i przewodnictwa, także luksusu, przepychu, poczucia niezależności. Dlatego gustuje w dobrze sytuowanych mężczyznach. Zdobycie jej serca nie daje jednak pewności zdobycia jej na zawsze. Kamila ma kapryśny charakter i szybko może się znudzić, nawet jeśli odnajdzie wymarzoną miłość. Niestety jej związki często się rozpadają.

Imieniny Kamili

Kamila imieniny obchodzi 3, 21 marca, 31 maja, 26 lipca, 16 września.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Kamili jest 16 września.

Życie towarzyskie

Kamila jest wielką marzycielką – niestety nie odróżnia przez to fikcji od realnego świata i zdarza jej się okłamywać znajomych. Jest kapryśna i wrażliwa przez co nie cieszy się popularnością wśród kobiet. Przepadają za nią za to mężczyźni i zdecydowanie więcej ma przyjaciół odmiennej płci. Panowie muszą jednak uważać, aby nie ulec jej kobiecości i nie dać się zniewolić. Kamila jest bardzo pamiętliwa i chowa urazę tak długo, aż nadejdzie moment rewanżu. Często wykorzystuje innych do swoich intryg. Nie jest typem samotniczki, ale trzyma jednak ludzi na dystans. Kamila nie wierzy w przyjaźnie, ponieważ wiele razy się na nich zawiodła. Wielką sztuką jest zdobyć jej zaufanie.

Praca i kariera zawodowa

Pierwsza zgłosi się do nowego projektu, pierwsza opracuje innowacyjną strategię. Kamilę cechuje niebywała energia i zapał do działania. Niestety bardzo łatwo zranić ją najmniejszą nawet krytyką, należy z uwagą dobierać słowa, gdyż odpowiednio zmotywowana, może dokonać cudów! W dzieciństwie nie przykłada się do nauki, ponieważ nie zależy jej na dobrych wynikach – w dorosłym życiu często jednak odnosi sukcesy. Jest zdeterminowana i uparta. Zdarza jej się walczyć o swoje, nawet gdy nie ma racji i znajduje się na przegranej pozycji. Zrealizuje się w zawodzie, w którym potrzeba wykazać się umiejętnościami twórczego myślenia.

Predyspozycje zawodowe

Kamila spełni się w wielu różnych zawodach, m.in. w marketingu, handlu, administracji. Będzie z niej dobra sekretarka, tłumaczka, stewardesa oraz nauczycielka.

Patroni Kamili

Św. Kamila z Tuluzy – Zginęła z rąk barbarzyńców w 418 r. broniąc swej czci podczas ataku na Tuluzę i zdobycia miasta przez króla Honoriusza.
Bł. Kamila Varano (1458-1524) – klaryska pochodząca z włoskiej rodziny książęcej z Camerino. Słynęła z wizji mistycznych i daru proroctwa.

Odmiany i zdrobnienia imienia Kamila

Kamilcia, Kamilka, Kamisia, Kama, Kamcia, Kami, Kamusia

Formy obcojęzyczne

Camilla (ogólnie przyjęta forma), Camilla, Camille (ang., niem., fr.), Camila (hiszp.), Camilla (wł.), Kamillija (ros.), Kamila (czes., słowac.), Kamila, Kamilija (połud.-słow.)

Nazwiska pochodzące od imienia Kamila

Brak

Znani imiennicy

Kamila Chudzik – polska lekkoatletka
Kamila Skolimowska – polska lekkoatletka, złota medalistka, mistrzyni olimpijska w rzucie młotem
Camilla Parker Bowles – księżna Kornwalii, druga żona księcia Karola
Brigitte Bardot, właściwie Camille Jeaval – francuska aktorka filmowa

Przysłowia i powiedzonka

Kto Kamilę choć raz spotka, tego później niejedna dotknie plotka.
Należy kojarzyć Kamę raczej z dziewczyną, a nie z margaryną, Choćby dlatego, że te prawdziwe Kamy nie wymagają reklamy.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.