Znaczenie imienia Justyna

Justyna jest energiczną i pomysłową indywidualistką. Pragnie kierować innymi i dominować nad otoczeniem. W codziennym postępowaniu jest raczej praktyczna i osiąga wyznaczone sobie cele. We wszystkim, co robi, musi pozostawać w zgodzie z własnymi zasadami. Jest ciągle zajęta – kocha podróże i pracę w ruchu. Uczy się głównie poprzez działanie. Utrzymuje szerokie kontakty społeczne, przy czym lubi błyszczeć w towarzystwie i olśniewać otoczenie. Musi wszystko wypowiedzieć i wszystko przeżyć. Nie lubi żyć w cieniu. Jeśli ktoś nie wysłucha jej zwierzeń, zrani ją dogłębnie. W miłości raczej ostrożna, ponieważ mało kto jest w stanie sprostać jej wymaganiom. Potrzebuje partnera, który za nią nadąży.

Pochodzenie imienia Justyna

Justyna jest to imię, które pochodzi od męskiego imienia Justyn.

Rodzina i miłość

Justyna żyje tylko dla siebie – nie jest kobietą rodzinną. Pewnie gdyby znalazł się odpowiedni dla niej partner, który nadążyłby za jej pędem – mogłaby oddać mu serce. Jednakże jej dom nie byłby związany z jednym miejscem, a rodzina musiałaby ciągle się przeprowadzać. Nie ma też co liczyć na zajmowanie się przez nią gospodarstwem. Natura Justyny nie pozwala jej nikomu się podporządkowywać. Na mężu spoczywałaby największa odpowiedzialność za rodzinę – Justynie należy pozostawić dużą swobodę i nie liczyć na egzaltację uczuć.

Imieniny Justyny

Justyna imieniny obchodzi 5 stycznia, 12 marca, 13, 14 kwietnia, 14 maja, 1, 14, 16 czerwca, 13 lipca, 1, 26 sierpnia, 5, 11, 12, 16, 17, 26 września, 5, 7 października, 30 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Justyny jest 7 października.

Życie towarzyskie

Justyna bardzo lubi błyszczeć i olśniewać otoczenie, dlatego nawiązuje liczne kontakty towarzyskie. Jednocześnie ma silną potrzebę dominowania nad ludźmi i wytyczania innym drogi. Ze względu na swe nadmierne oczekiwania i wymagania w stosunku do znajomych – nie ma zbyt wielu przyjaciół. Zazwyczaj realizuje swe szalone pomysły, dlatego nie można się przy niej nudzić. Życie dla niej to nieprzerwana zabawa. Jeśli komuś zależy na zaskarbieniu jej sympatii, powinien nauczyć się jej słuchać i wysłuchiwać.

Praca i kariera zawodowa

Nie chce żyć tak, jak inni, dlatego nadaje sobie inne niż wszystkim prawa i obowiązki. Jest silną indywidualistką osiągającą określone cele. Kocha podróże i pracę w ruchu. Wszystkiego uczy się poprzez działanie. To kobieta energiczna i bardzo pomysłowa – ma niezwykle błyskotliwy umysł, ale przyćmiewa go czasem zbytnia porywczość. Justyna nie przywiązuje się do jednego miejsca i zawodu – jest sama sobie przełożoną i podejmuje się danej pracy tylko, jeśli chwilowo odpowiada ona jej zainteresowaniom. Przekwalifikowanie się nie stanowi dla niej żadnego problemu – nieustannie dąży do ulepszania siebie. We wszystkim, co robi, musi pozostawać w zgodzie z własną naturą i zasadami.

Predyspozycje zawodowe

Justyna sprawdzi się w biznesie, dziennikarstwie i reklamie.

Patroni Justyny

Św. Justyna – męczennica z Padwy (III w.). Ścięta mieczem za panowania cesarza Dioklecjana.
Św. Justyna – męczennica, siostra św. Aureusa, biskupa Moguncji.

Odmiany i zdrobnienia imienia Justyna

Justa, Justynka, Justysia, Justyśka

Formy obcojęzyczne

Justina, Iustina (ogólnie przyj. forma), Justine, Jocelyne (ang.), Justine (niem.), Justine (fr.)

Nazwiska pochodzące od imienia Justyna

Brak

Znani imiennicy

Justyna Skoczylas – modelka i prezenterka
Justyna Steczkowska – piosenkarka

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.