Znaczenie imienia Julita

Julita to przebojowa, pełna energii, pomysłowa kobieta. Do tego obowiązkowa, cierpliwa i systematyczna. Bywa jednak niezwykle uparta i zaciekle broni wyznawanych przez siebie poglądów. Ma spory potencjał oraz wiele szczęścia – sukces został wpisany w jej działania. Z życia czerpie pełnymi garściami, ciesząc się z drobiazgów. Emanujący z niej zapał oraz wrodzony optymizm porywają wiele osób, dlatego posiada licznych przyjaciół. Jest przy tym życzliwa i wrażliwa na krzywdę ludzką. Stara się czynić wokół siebie dobro i pomagać potrzebującym. Jej życiowym celem jest znalezienie prawdziwej miłości i założenie rodziny.

Pochodzenie imienia Julita

Julita to imię żeńskie, które wcześniej funkcjonowało jako zdrobnienie imienia Julia.

Rodzina i miłość

Jednym z życiowych celów Julity jest prawdziwa miłość, dlatego nie potrafi być samotna. Związek z nią bywa gorący i romantyczny. Uczucia w jej świecie odgrywają bowiem istotną rolę. Jest kobietą bardzo otwartą, serdeczną, szczerą i wrażliwą – zdecydowanie daje się lubić, a jej walory wywierają korzystne wrażenie na płci przeciwnej. Julita ma przez to na swym koncie wiele złamanych męskich serc. Sama bardzo przeżywa porażki miłosne i długo je rozpamiętuje. Jako żona i pani domu sprawdza się idealnie, ponieważ jest obowiązkowa, systematyczna i stworzona do tej roli. Dzieci ją uwielbiają – to wspaniała, wyrozumiała matka.

Imieniny Julity

Julita imieniny obchodzi 16 czerwca, 30 lipca.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Julity jest 30 lipca.

Życie towarzyskie

Wewnętrzna energia plus optymistyczne nastawienie do świata to sprawdzona recepta Julity na udane życie towarzyskie. Jest ponadto osobą bardzo życzliwą i wrażliwą na krzywdę ludzką. Ogromną satysfakcję daje jej czynienie dobra i pomaganie bliskim. Dla każdego ma miłe słowo oraz wiele ciepła. Emanujący z niej zapał do działania i chęć życia porywają wiele osób i sprawiają, że chętnie przebywa się w jej towarzystwie. Julita cieszy się z najdrobniejszych nawet rzeczy, dzięki czemu potrafi czerpać z życia pełnymi garściami. Posiada tylko jeden poważny problem – wrażliwość, a nawet nadwrażliwość. Oprócz spraw znajomych silnie przeżywa także własne problemy. Zazwyczaj nie ma ich wiele, ale jeśli się im podda, może zniknąć na dłuższy czas z życia towarzyskiego i zamknąć się w sobie.

Praca i kariera zawodowa

Posiada wiele cech idealnego pracownika. Jest przebojowa, pełna energii, pomysłowa oraz obowiązkowa i systematyczna. Cierpliwie tłumaczy nawet najbardziej zawiłe zagadnienia i robi to ze spokojem do skutku. Julita to niezwykle wytrwała kobieta. Do tego bywa uparta i potrafi postawić na swoim. Zaciekle broni wyznawanych poglądów i działań, które podejmuje. Zawsze wywiązuje się z obietnic i bardzo stara się wszystkim pomagać. Ma duży potencjał i wiele szczęścia – sukces jest jej pisany. Niestety, jeśli jej dążenia dłuższy czas nie przynoszą oczekiwanych efektów, traci motywację do dalszej walki i gotowa jest się poddać. Julita musi mieć już na starcie odpowiednio silną motywację.

Predyspozycje zawodowe

Julita spełni się jako sekretarka, księgowa, urzędniczka lub ekonomistka.

Patroni Julity

Św. Julita (III – IV w.) – męczennica. Podczas prześladowań chrześcijan za cesarza Dioklecjana, została skazana na spalenie na stosie kiedy otwarcie przyznała się do swej wiary. Julita z wyznaniem wiary na ustach sama weszła na stos i spłonęła.

Odmiany i zdrobnienia imienia Julita

Jula, Julcia, Juleczka, Juleńka, Juli, Julicia, Julinia, Julisia, Juliś, Julitka, Julka

Formy obcojęzyczne

Iulitta (łac.), Juliet, Julietta (ang.), Juliette, Julita (fr.), Julietta (hisz., wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Julita

Brak

Znani imiennicy

Julita Kożuszek-Borsuk – aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i dubbingowa
Julita Macur – zawodniczka uprawiająca strzelectwo, olimpijka
Julita Wójcik – artystka współczesna, performerka, autorka akcji artystycznych

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.