Znaczenie imienia Julia

Julia jest uwodzicielską kobietą, pełną majestatu i wdzięku. Potrafi do tego być skryta i nieśmiała. Aby nie pokazać po sobie emocji, wyhamowuje swoje reakcję do tego stopnia, iż może się wydawać nieczuła lub obojętna. Posiada dar przewidywania wielkich etapów w swym życiu. Nie wygłasza innym moralizatorskich mów, ani nie robi wyrzutów. Jej zachowanie pozostaje pełne godności, taktu i poszanowanie przyjętych zwyczajów. Przywiązuje dużą wagę do przyjaźni i nie wartościuje przyjaciół ze względu na płeć. Ciężko przeżywa zdradę lub porzucenie, gdyż jest wrażliwa na porażki, zwłaszcza uczuciowe. Marzy o księciu z bajki, ale nie czeka na niego wiecznie. Adoratorów poddaje jednak wnikliwej selekcji.

Pochodzenie imienia Julia

Julia jest to imię pochodzenia rzymskiego, imię to stało się popularne od czasów Juliusza Cezara. Protoplastą rzymskiego rodu Juliuszów miał być Julus, syn legendarnego Eneasza. Jako żeńska forma imienia Juliusz oznacza: promienista, młoda. W Polsce występuje od XVIII wieku.

Rodzina i miłość

Julia jest uwodzicielska, ale i dość nieśmiała. Posiada niepowtarzalny wdzięk, którym potrafi oczarować każdego. Ma dobry gust nie tylko w kwestii mody czy dekorowana wnętrz, ale także mężczyzn. Co prawda śni o księciu z bajki, który zrozumie ją w pół słowa, ale nie czeka na niego wiecznie. Nie oznacza to, iż nie poddaje mężczyzn wnikliwej analizie i selekcji. Jest wierna i uczuciowa – bardzo silnie przeżywa wszelkie porażki miłosne. Od swojego partnera oczekuje wsparcia i wierności. Szczęśliwy związek i życie rodzinne gwarantują pełny rozkwit jej talentów, osobowości i są dla niej motorem do dalszych działań.

Imieniny Julii

Julia imieniny obchodzi 8 stycznia, 12, 16, 17, 27, 28 lutego, 8, 16 marca, 8, 16 kwietnia, 22 maja, 12, 19 czerwca, 2, 4, 27, 30 lipca, 2, 10 września, 18 października, 10, 11, 13 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Julii jest 22 maja.

Życie towarzyskie

Julia jest ogromnie ciekawa świata, pewna siebie i towarzyska. Przywiązuje bardzo dużą wagę do przyjaźni, przy czym nie wartościuje przyjaciół ze względu na płeć. Tak samo swobodnie czuje się zarówno w towarzystwie kobiet, jak i mężczyzn – tak samo wierną przyjaciółką pozostaje. Mimo iż posiada niebywały dar przewidywania zdarzeń, nigdy nie wygłasza moralizatorskich mów, ani nie robi wyrzutów, gdy ktoś nie posłucha jej spokojnej sugestii. Jest arystokratką w każdym calu! Taktowna, z klasą, szanuje przyjęte zobowiązania i potrafi czytać między wierszami. Nikomu nie narzuca swojego punktu widzenia i tego samego oczekuje od pozostałych! Jest bardzo lubiana – przy niej każdy dzień nabiera blasku, a troski szybko znikają.

Praca i kariera zawodowa

Artystyczna dusza, pełna majestatu i wdzięku – to Julia w całej swej krasie. Jej entuzjazm i werwa sprawdzą się w każdym podjętym działaniu. Jest energiczną optymistką i z łatwością zjednuje sobie ludzi – zarówno klientów, widzów, jak i szefostwo. Pomimo braku zainteresowania nauką, jest obowiązkowa i odnosi sukcesy we wszystkich przedsięwzięciach. Arystokratyczne maniery i pełne godności zachowanie stwarzają jednak dystans pomiędzy nią a światem. Potrafi do tego być skryta i wyhamowywać swoje emocje, aby nie pokazać ich po sobie. Sprawdzi się zarówno w zawodach związanych z polityką i prawem, gdzie potrzeba nieraz zachować zimną krew i umieć blefować, jak w zawodach teatralnych, w których będzie mogła dać upust swym talentom artystycznym (świetnie tańczy!).

Predyspozycje zawodowe

Julia najlepiej czuje się w roli pani domu. Może też być dobrym prawnikiem, aktorką lub modelką.

Patroni Julii

Św. Julia z Kartaginy – ur. w roku 415 w Kartaginie. Sprzedana jako niewolnica kupcowi syryjskiemu Euzebiuszowi. W 450 r., w czasie podróży do Włoch, schwytana, torturowana i zamordowana, gdyż nie chciała uczestniczyć w święcie pogańskim.
Św. Julia Billiart – zakonnica francuska, założycielka Zgromadzenia Sióstr od Najświętszej Maryi Panny z Namur. W wieku 31 lat została sparaliżowana i przykuta do łóżka. W 1804 r. została cudownie uzdrowiona podczas modlitwy.

Odmiany i zdrobnienia imienia Julia

Jula, Julcia, Juleczka, Julisia, Julitka, Julka, Juluś

Formy obcojęzyczne

Julia (ogólnie przyj. forma), Julie (ang., fr., niem.), Giulia (wł.), Julija (ros., połud.-słow., litew.), Jyyli (fiń.)

Nazwiska pochodzące od imienia Julia

Brak

Znani imiennicy

Julia Kamińska – aktorka
Julia Potocka – arystokratka
Julia Roberts – aktorka amerykańska
Julia Tymoszenko – ukraińska polityk

Przysłowia i powiedzonka

Julka przed samotnością nie odczuwa lęku, bo to dziewczyna pełna wdzięku.
Julia kocha aż do grobu. Gdy ma dwóch, to kocha obu.
Julia zawsze jest wierna, cierpliwa i wytrwała. Chociaż w połowie z mgły jest, a tylko w połowie z ciała.
Gdy słyszy imię Julia, mężczyźnie serce płonie. I marzy zaraz o nocy, o księżycu i o balkonie.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.