Znaczenie imienia Judyta

Judyta to silna i pewna siebie kobieta, która sama o sobie decyduje. Lepiej nie wchodzić jej w drogę. Staje się agresywna w obliczu zagrożenia. Zdecydowanie dąży do realizacji swych celów, ignorując porady czy sugestie z zewnątrz. Bardzo wcześnie dojrzewa i staje się poważną, żądną sukcesów oraz podziwu osobą. Cechuje ją duża inteligencja analityczna. W działaniu opiera się na faktach oraz nauce. Lubi dominować i rozstawiać innych po kątach. Również w związku. Potrafi skutecznie manipulować otoczeniem. Wszystko w dobrej wierze. Nie ufa niestety ludziom, chociaż nie stroni od towarzystwa. Wzbudza szacunek.

Pochodzenie imienia Judyta

Judyta jest to imię pochodzenia hebrajskiego, które wywodzi się od słowa Jehudit oznaczającego mieszkankę Judei.

Rodzina i miłość

Pierwiastek męski nieraz daje znać o sobie w tej cholerycznej naturze. Judyta bywa agresywna i wojowniczo nastawiona wobec płci przeciwnej. To zdecydowanie ona rządzi w związku. Jeśli tylko potencjalny partner zrobi pierwszy krok w jej kierunku – wpada w sidła zdeterminowanej i dość wyrachowanej kobiety. Można się przyzwyczaić do jej despotycznej dominacji. Ćwiczyła ją już na rodzicach, więc wypracowała sobie pewne subtelne schematy. Ciężko liczyć na czułość i zmysłowość z jej strony. To osoba chłodna, choć nie pozbawiona namiętności – są nimi pieniądze, rozkosze dobrobytu i kariera. Łatwo zmiękczyć jej serce kosztownym prezentem oraz wybornym deserem. Judyta nie traci głowy z byle powodu i nie ulega popędowi seksualnemu. Jest bardzo ostrożna w wyborze partnera, odpowiedzialnie angażując się w związek będący dla niej szansą na szybszy awans społeczny. Zdecydowanie gustuje w zamożnych, eleganckich i ustatkowanych mężczyznach.

Imieniny Judyty

Judyta imieniny obchodzi 6 maja, 29 czerwca, 14 listopada, 10, 22 grudnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Judyty jest 29 czerwca.

Życie towarzyskie

Judyta nie bywa szczególnie towarzyska. Nie stroni od ludzi ale mało im ufa. Woli budzić szacunek i posłuch, niż wdawać się w zbytnie poufałości. Jej moralność ukształtowana zostaje pod wpływem warstwy społecznej, do której należy. Broni raz obranych wartości i nie ulega żadnym wpływom. Obce są jej lata beztroski, dlatego kontakty towarzyskie z nią nabierają bardzo formalnych i sztywnych ram. Tak długo utrzymuje z kimś znajomość, dopóki nie szkodzi to jej interesom. Bardziej od przyjaciół interesują ją dobra materialne. Nie jest tym samym zbyt wylewna. Raczej nie ufa ludziom, wyznając zasadę: umiesz liczyć, licz na siebie. Ludźmi interesuje się tylko pod kątem sprawowania władzy. Potrzebuje pełnej uznania publiki dla swoich występów.

Praca i kariera zawodowa

Zdecydowanie sama stanowi o swoim losie. Judyta to silna i pewna siebie kobieta o nieco męskim usposobieniu. Nieugięta i bardzo skuteczna w działaniu. Ignoruje porady oraz sugestie z zewnątrz. Wcześnie dojrzewa i staje się żądną sukcesów i podziwu kobietą. Lepiej zejść jej z drogi niż próbować pokonać. W obliczu rywalizacji staje się agresywna. Jest choleryczką, którą łatwo wyprowadzić z równowagi. Posiada przy tym dużą inteligencję i analityczny umysł. Liczą się dla niej fakty oraz nauka, nie korzysta z intuicji, chociaż czasem powinna. Wobec współpracowników bywa despotyczna, wyniosła i nieufna. Pragnie rozstawiać ludzi po kątach. Dla dobra sprawy skutecznie manipuluje otoczeniem. Judyta posiada liczne zainteresowania okraszone uzdolnieniami muzycznymi oraz literackimi. Lubi się uczyć.

Predyspozycje zawodowe

Judyta świetnie poradzi sobie w biznesie, aktorstwie oraz w zawodach związanych ze światem mody i wymiarem sprawiedliwości.

Patroni Judyty

Judyta – postać biblijna, bohaterka Księgi Judyty wchodzącej w skład Starego Testamentu, która podstępem zabiła Holofernesa – dowódcę Asyrijczyków, którzy najechali ziemie Izraelitów. Zmarła w wieku 105 lat.

Odmiany i zdrobnienia imienia Judyta

Judi, Judka, Juduś, Judycia, Judynia, Judysia, Judyś, Judyśka, Judytka, Judytusia

Formy obcojęzyczne

Judith, Judita (ogólnie przyjęta forma), Juditha, Jutta, Jutte, Ita, Ite (niem.), Judit (hiszp.), Giuditta (wł.), Judita, Jitka, Juta (czes., słowac.), Judit, Jutta (węg.)

Nazwiska pochodzące od imienia Judyta

Judycki, Judziński

Znani imiennicy

Judyta – córka Bolesława Krzywoustego, żona Ottona I
Judyta z Bawarii – cesarzowa rzymska i królowa Franków
Judyta Wratysławówna – córka króla Czech Wratysława II
Judyta Maria Szwabska – córka cesarza Niemiec Henryka III

Przysłowia i powiedzonka

Brak

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.