Znaczenie imienia Jowita

Jowita to uparta, konsekwentna i impulsywna kobieta. Nie zrezygnuje z raz obranego celu i nie da się wbić w kierat instytucji. Jest niezależna i ceni sobie oryginalność. Potrafi walczyć o swoje. Lubi poszerzać swą wiedzę i intuicyjnie wie, co jest najlepszym posunięciem. Wybiera zawody gwarantujące wysokie zarobki i spokojne życie jej oraz jej bliskim. Mogłaby odnieść wielki sukces, ale nie zależy jej na wyścigu szczurów. Mimo ekstrawagancji ma stabilny system wartości. Dba o dobro rodzinne i dom stawia na pierwszym miejscu. Jest dowcipna, radosna, ciepła i intrygująca. Ukrywa swoje problemy, ale innych wysłucha.

Pochodzenie imienia Jowita

Jowita to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego, które powstało od imienia boga Jowisza – najwyższego boga panteonu rzymskiego oraz patrona państwa.

Rodzina i miłość

Jowita poważnie podchodzi do swoich obowiązków. Posiada twardo ustaloną hierarchię wartości i konserwatywne poglądy. Przede wszystkim wyznaje nierozerwalność związku małżeńskiego. Można być zatem pewnym, że nie zaniedba dobra rodzinnego na rzecz własnej wygody bądź kariery. Szczęście najbliższych jest dla niej najważniejsze. Potrafi walczyć o nie jak lwica. Jednocześnie tego samego zaangażowania oczekuje od partnera. Daje z siebie wiele, ale nigdy za darmo. Bywa przez to bardzo zazdrosna i zdarza się jej traktować swego wybranka serca jak własność. Męczy się i bardzo niecierpliwi, dopóki jej związek nie nabierze znamion formalnych. Chce założyć rodzinę i stara się bardzo spełnić w roli matki.

Imieniny Jowity

Jowita imieniny obchodzi 15 lutego.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Jowity jest 15 lutego.

Życie towarzyskie

Luksus i elegancja zdecydowanie wyróżniają Jowitę. To bardzo oryginalna i ekstrawagancka kobieta. Lubi szokować i szaleć. Posiada rozliczne talenty towarzyskie – jest dowcipna, radosna, ciepła i interesująca. Każdy słucha jej z zaciekawieniem. Tak naprawdę jest to jednak gra pozorów. W głębi duszy Jowita pozostaje skrytą i poważną osobą. Nie lubi dzielić się swoimi problemami. Niechętnie mówi o sobie czy ujawnia własne motywacje. Za to zawsze wysłucha drugiego człowieka i obdarzy go zrozumieniem. Ceni sobie chwile samotności, gdyż dzięki nim nabiera dystansu do problemów. Kocha odciąć się od świata z ciekawą literaturą lub dobrą muzyką. Do przyjaźni podchodzi niezwykle serio i nie ma wygórowanych żądań wobec znajomych. Dla każdego znajdzie dobre słowo i serdeczny uśmiech.

Praca i kariera zawodowa

Jowita nieprędko zawróci z obranej drogi, o ile w ogóle to możliwe. Jest uparta i konsekwentna, chociaż jednocześnie niecierpliwa i bardzo impulsywna. Nie potrafi pracować pod presją i wbić się w jakiekolwiek sztywne ramy. To niezależna i oryginalna kobieta. Szybko się uczy, kieruje się niezawodną intuicją i walczy o swoje. Ponieważ pieniądze stanowią gwarancję jej dobrego samopoczucia i istotne zabezpieczenie materialne jej bliskich, wybiera zawody i zlecenia o wysokich zarobkach. Jest mimo to zdystansowana do wyścigu szczurów, przez co nie odnosi spektakularnych sukcesów, na które zasługuje. Jowita pozostaje jednak profesjonalistką w każdym calu.

Predyspozycje zawodowe

Jowita najlepiej poradzi sobie jako pielęgniarka, przedszkolanka, nauczycielka lub księgowa.

Patroni Jowity

Św. Jowita (IV w.) – mieszkanka włoskiego miasta Brescia, która zginęła śmiercią męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.

Odmiany i zdrobnienia imienia Jowita

Jowcia, Jowi, Jowicia, Jowiciunia, Jowinia, Jowisia, Jowiś, Jowiszka, Jowiteńka, Jowitka, Jowitusia, Jowuś

Formy obcojęzyczne

Jovita (ogólnie przyjęta forma), Giovita (wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Jowita

Brak

Znani imiennicy

Jowita Budnik – aktorka telewizyjna i filmowa
Jowita Miondlikowska – aktorka
Jovita Idar – amerykańska dziennikarka i aktywistka polityczna
Jovita Moore – amerykańska reporterka i prezenterka

Przysłowia i powiedzonka

Moja koleżanka, jak każda Jowita, wiecznie romansidła czyta.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.