Znaczenie imienia Karolina

Karolina jest bardzo dociekliwa, a przy tym sumienna i zorganizowana. Wszystko stara się wykonać jak najlepiej i w terminie. Czasem ten perfekcjonizm męczy i ją samą. Bywa dość nieśmiała, wyniosła i majestatyczna. Zbyt wyniosła dla wielu – nie preferuje bowiem pospolitych rozrywek, jarmarków i dyskotek. Ogólnie jest jednak sympatyczną osobą. Potrafi zjednywać sobie ludzi, ale biada temu, kto nadepnie jej na odcisk. Nie wybacza błędów i nie próbuje naprawić kontaktów. W miłości Karolina zachowuje rezerwę i jest bardzo ostrożna – długo poddaje swoich adoratorów różnym próbom i potrafi oddzielić ziarno od plew. Dąży do porozumiewania się bez słów. Łatwo ją zranić, chociaż udaje, że jest inaczej.

Pochodzenie imienia Karolina

Karolina jest to imię pochodzenia starogermańskiego, od słowa charal, carl (mąż, mężczyzna). Oznacza: wierna małżonkowi, oddana domowi.

Rodzina i miłość

Życie rodzinne z Karoliną jest idealne. To kochająca matka i żona, a wcześniej także córka. Szczególnie dobry kontakt ma ze swoją mamą, którą uważa za wzór. Aby jednak w pełni korzystać z dobrodziejstw natury Karoliny, należy zapewnić jej oparcie i stabilność. Ona potrafi długo i cierpliwie czekać na swego księcia z bajki, co nie znaczy, że ma wobec wybranka wygórowane wymagania. Jest po prostu ostrożna i zachowuje rezerwę – potrafi oddzielić ziarno od plew! Gospodynią będzie doskonałą. Jej dom zostanie urządzony z pomysłem i smakiem, co nie znaczy, że nie będzie, jako projektantka, często tego wystroju zmieniać. Jeśli pokocha – to na całe życie. Partnerowi daje czas, aby ją poznał i zrozumiał w pół słowa, ponieważ ogólnie łatwo ją zranić, chociaż się do tego nie przyznaje.

Imieniny Karoliny

Karolina imieniny obchodzi 18 stycznia, 1 lutego, 2 marca, 9 maja, 5, 18 lipca, 5 sierpnia, 4, 18 listopada.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Karoliny jest 18 listopada.

Życie towarzyskie

W kontaktach towarzyskich Karolina bywa trochę nieśmiała, czasami wyniosła i majestatyczna. Właściwie unika tłumów, imprez masowych i większych zbiorowisk ludzi. Ma w sobie coś z arystokratki i nie gustuje w pospolitych zabawach, ludowych rozrywkach, jarmarkach, dyskotekach. Otacza się gronem wypróbowanych przyjaciół i lubi z nimi spędzać czas. Dla wielu jest bardzo sympatyczna i nie daje się nie lubić. Potrafi zjednywać sobie ludzi i z reguły nie ma wrogów. Biada jednak tym, którzy popadną w jej niełaskę – na pewno nie będzie próbowała naprawić naderwanych więzów.

Praca i kariera zawodowa

Bardzo sumienny i zaangażowany pracownik, który potrafi oddzielić życie zawodowe od rodzinnego. Karolina posiada same zalety. Jest sumienna, zorganizowana, wszechstronnie uzdolniona. W młodości nauka nigdy nie sprawia jej problemów, a przy tym chętnie udziela się w wielu kołach naukowych i startuje w olimpiadach oraz konkursach – zawsze odnosząc sukces! Nie lubi porzucać rozpoczętych zadań. Wszystko stara się wykonać jak najlepiej i w terminie. Czasem ten perfekcjonizm może być męczący również dla niej. Powinna pamiętać o odpoczynku i nabraniu dystansu. Posiada talent organizatorski, malarski i zmysł estetyczny. Zrealizuje się jako projektantka lub architekt.

Predyspozycje zawodowe

Karolinie odpowiadają takie zawody jak lekarka, prawniczka, notariuszka, stewardesa.

Patroni Karoliny

Bł. Karolina Kózkówna – na początku I wojny światowej, 18 listopada 1914 roku, jako 17-letnia dziewczyna zginęła z rąk carskich żołnierzy, broniąc cnoty czystości. Patronka młodzieży polskiej.

Odmiany i zdrobnienia imienia Karolina

Karla, Karola, Karolcia, Karolinka, Karolka, Ina, Lina, Lotta

Formy obcojęzyczne

Carolina, Karolina (ogólnie przyj. forma), Caroline, Carolyn (ang.), Caroline, Karoline (niem.), Caroline (fr.), Carolina (hiszp., wł.)

Nazwiska pochodzące od imienia Karolina

Brak

Znani imiennicy

Karolina Łubieńska – aktorka
Karolina Rainier – księżna Monako
Karolina Wajda – modelka

Przysłowia i powiedzonka

Nie jest niewinna już Karolina – została tylko niewinna mina.
Ktoś taki jak Karolina? Okazało się – super dziewczyna.
Kto raz zakocha się w Karolinie, ten dla świata całkiem zginie.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.