Znaczenie imienia Kajetan

Kajetan to wyjątkowy flegmatyk, który na wszystko ma czas i postępuje bardzo ostrożnie. Lubi rozmyślać. Chociaż unika pośpiechu, nie brak mu ambicji ani inteligencji. Nie stać go jednak na przebojowość. Krok za krokiem, uparcie przybliża się do celu. Chętnie zmaga się ze skomplikowanymi zagadnieniami i poszerza wiedzę. Niestety łatwo ulega wpływom. Potrzebuje samotności aby utrzymać równowagę duchową. Przyjaciół ma nielicznych, za to sprawdzonych. Cieszy się ogólną sympatią oraz szacunkiem dzięki elokwencji i poczuciu humoru. Nie narzeka na brak powodzenia, lecz nie prędko decyduje się na związek. Niestety zapomina o obowiązkach wobec najbliższych. W życiu rodzinnym jest bardziej widzem niż aktorem.

Pochodzenie imienia Kajetan

Kajetan to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa Caietanus i oznacza osobę pochodzącą z miasta Kajety, położonego na północ od Neapolu.

Rodzina i miłość

W życiu partnerskim Kajetan również unika pośpiechu. Jest otwarty, sympatyczny, na brak powodzenia nie narzeka, niemniej ostrożnie i powoli zabiera się za zakładanie rodziny. Czasem zwleka zbyt długo. Uważa, iż na wszystko ma czas. Kiedy trafi na odpowiednio stanowczą i zdeterminowaną partnerkę, może się do niej na trwałe przywiązać. Ogólnie chciałby mieć rodzinę i posiada mądre plany wychowawcze, zapomina jednak o obowiązkach względem bliskich. Dąży do spokojnego, bezstresowego życia mało przejmując się niedociągnięciami. Woli obserwować życie niż brać w nim czynny udział.

Imieniny Kajetana

Kajetan imieniny obchodzi 7 sierpnia.

Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Kajetana jest 7 sierpnia.

Życie towarzyskie

Kajetan chętnie przebywa w gronie sprawdzonych znajomych, chociaż z drugiej strony nieustannie brak mu ciszy i spokoju. Potrzebuje samotności, aby utrzymać równowagę duchową. Z zewnątrz daje się poznać jako oryginał, który nie stroni od ekstrawagancji. Jest jednak spokojnym, kulturalnym mężczyzną, dzięki czemu cieszy się sympatią oraz szacunkiem otoczenia. Z łatwością zjednuje sobie ludzi żartami na poziomie i wyjątkową elokwencją. Chętnie niesie pomoc innym udzielając przydatnych porad. Szczerość nie przechodzi u niego w bezczelność. Kajetan dba o poruszanie się w granicach moralności i przyjętych norm społecznych.

Praca i kariera zawodowa

Ambitny, inteligentny i pragnący sukcesów, ale postępujący ostrożnie, w wyważony sposób. Kajetan to wyjątkowy flegmatyk. Na wszystko ma czas, unika pośpiechu, za to uparcie, krok za krokiem przybliża się do celu. Jest obserwatorem życia opierającym się w działaniu na doświadczeniu. Lubi rozmyślać, zagłębiać się w skomplikowane zagadnienia i poszerzać swoją wiedzę. Niestety brak mu przebojowości i odporności na wpływy innych. Łatwo podąża za sugestiami, przez co nieraz pakuje się w kłopoty. Potrzebuje spokojnych i mało konfliktowych zajęć, opartych na schematach i samodoskonaleniu.

Predyspozycje zawodowe

Kajetan świetnie poradzi sobie w sporcie, medycynie i inżynierii.

Patroni Kajetana

Św. Kajetan (1480-1547) – pracował jako protonotariusz papieski, a potem pełnił funkcję proboszcza. Założyciel Zgromadzenia Kleryków Regularnych zwanych kajetanami. Patron bankowców.

Odmiany i zdrobnienia imienia Kajetan

Kajetanek, Kajetanko, Kajetanuś, Kajtek, Kajtunio, Kajtusiek, Kajtusio, Kajtuś

Formy obcojęzyczne

Caietanus (łac.), Cajetan (ang.), Kajetan, Cajetan (niem.), Gaétan (fr.), Cajetano, Cayetano (hiszp.), Gaetano (wł.), Kaetan (ros.), Kajetán (czes., słow.), Kajetan, Kajtan, Gajtan (połud.-słow.), Kajetonas (litew.).

Nazwiska pochodzące od imienia Kajetan

Kajetanczyk, Kajetaniak, Kajetanowicz, Kajetański, Kajetowski

Znani imiennicy

Kajetan Broniewski – wioślarz, trzykrotny olimpijczyk
Kajetan Kajetanowicz – kierowca rajdowy
Kajetan Koźmian – prawnik i poeta, krytyk literacki i teatralny
Kajetan Kraszewski – literat
Kajetan Sosnowski – malarz

Przysłowia i powiedzonka

Święty Kajetanie, strzeż od deszczu sprzątanie.

Serwis korzysta z ciasteczek jak to opisano w polityce prywatności.